Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire fontos a 3 GB RAM?...

Mennyire fontos a 3 GB RAM? Ilyen igényekkel elég lenne a 2?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Prestigio Muze D3-ról váltanék telefont.

Miután volt 80 ezer forintos telefonom, ami nem bírta sokáig, és volt 40 ezer forintos telefonom is, ami szintén másfél év körül futott, úgy döntöttem nem áldozok rájuk több pénzt.

A Prestigio-mmal én meg voltam elégedve, a kamera miatt választottam ezt, erős vaku, 13 megapixel. Nyilván papíron annyi csak egy ilyen telefon kamerája, de én szerettem.


Most a Xiaomi Redmi 4x nevű telefonnal szemezek.

A 2 GB RAM és 16 GB ROM-os verzió 35 ezer körül van, míg 32/3 gigás verziója 43. Ez 8000 forint különbség.

Az előző telefonom 4 maggal futott 1 giga RAM mellett, és másfél éves.


Főként csetelek, zenét hallgatok és fotózom. Nem szoktam játszani a telefonon, csetprogramok, fordítók szoktak fent lenni a készüléken.


Félek a beépített akksitól, viszont erősnek bizonyul. Szimpatikus az ujjlenyomat olvasó.


Szeretném minél olcsóbban megúszni a telefon-vásárlást, ezért kérném a segítségeteket.


Ezekkel az igényekkel elég az olcsóbb, 2 gigás verzióra váltanom 1-ről, vagy semmiképpen sem ajánlanátok?

Előre is köszönöM!


2017. júl. 27. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
A 3 se elég, 6 kell.
2017. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hár nézd, azt írod nem szoktál játszani, nekem pl. a Gt racing 2 is nagyon szépen elfut 2 giga rammal, és 4 magos procival. Ehhez képest azt írod "főként csetelek, zenét hallgatok és fotózom". Elég kell hogy legyen a 2 giga RAM, viszont manapság a szoftverek hardverigénye gyorsan nő, mert nem optimalizálnak. Amúgy filmet nézni is gyönyörűen lehet 2 giga Rammal is HD minőségben. Tapasztalat.
2017. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Trevor. ***** válasza:
100%
Inkább a multitasking miatt kell a több ram. A játékok 2gb rammal is elfutnak akár max grafikán akadás nélkül, de ha váltogatsz játék, böngésző, stb. között, akkor jön az, hogy újratölt az app, amibe visszalépsz.
2017. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél több annál jobb. Előbb vagy utóbb úgyis szükség lesz rá. Nem régen még 512 mb ram is elég volt. Most meg 2 alatt már nem lehet semmit kezdeni.
2017. júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!