Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosogatógép befolyócsöve...

A mosogatógép befolyócsöve ereszt. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Már kipróbáltunk mindent, a tömítés jó, nincs megszakadva a menet, nem túl szorosan húztuk rá és mégse jó. Új Bosch mosogatógép aquastoppal.

#mosogatógép #Bosch #Ivóvíz-bevezető cső
jún. 21. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Úgy őszintén, szerinted mi lehet a hiba? Nem vagyok hajlandó megválaszolni. Tegyetek a menetre teflonszalagot.
jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Már megtörtént a teflon szalaggal körbetekerés és úgy sem jó.


Olyan lehet, hogy lezár az aquastop rendszer és nem engedi be a vizet?

jún. 21. 19:20
 3/13 Szirty ***** válasza:
41%

"Olyan lehet, hogy lezár az aquastop rendszer és nem engedi be a vizet?"


Nyilván lehet olyan hogy lezár a szelep és nem engedi be a vizet.

Pl amikor nem használod, esetleg otthon sem vagy...

A szelepnek épp ez a dolga.

jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha teflonszalaggal is ereszt, akkor a csatlakozófej valamelyik oldala deformált.
jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

Ha úgy érted, hogy nem a befolyócső ereszt, hanem mondjuk a betápcsatlakozó, akkor még a kérdést sem sikerült érthetően leírni.

Mert mi az, hogy a cső ereszt? Lyuk van a csövön?


"Olyan lehet, hogy lezár az aquastop rendszer és nem engedi be a vizet?"

És, mit akarsz ebből kihozni?

Én csak azt próbálom kihozni, hogy itt olyan szintű műszaki analfabétizmus gyanúja szerepel, hogy egykori magyartanárom ahhoz képest technikai géniusz. Pedig ő aztán nagyon béna volt, erre akkor jöttem rá, amikor (már nem a diákjaként) kisegítettem pár bajában.

Kell egy szakember, hagyd az egészet...

jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mosogatógép befolyócsövéhez nem kell teflonszalag, mivel nem a menetnél tömít. Ha a gumitömítés jó, és a helyén van, kézzel meghúzva sem illene eresztenie. A sarokszelepet nézném meg, hogy a felfekvő részen nincs-e sérülés.
jún. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Oké, próbáljuk közelíteni a részletekre.

A mosogatógépnél ereszt, vagy a másik vége, ami a fali csaphoz csatlakozik?

Fotót is elfogadunk.

jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, nem vagyok műszaki zseni, egyáltalán nem értek hozzá és valószínű nem sikerült megfogalmaznom jól. Köszönöm a degradáló választ.


Na szóval. Amikor rácsavarom a sarokszelepre a tömlőt és megengedem a csapot akkor ahol csavarni kell a elkezd ereszteni. (Nem tudom hogy hívják azt a részt.) Ahogy kezdjük nyitni először a műanyag rész alatt, ha jobban megengedjük már a műanyag rész felett is.


A jelölt részen (nem saját kép, nálunk a sárga fém rész a fehér műanyag):


[link]

jún. 22. 11:28
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


Mégegy kép. Így néz ki a miénk is, ahol érintkezik a fém a műanyaggal ott ereszt.

jún. 22. 11:33
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Közben megnéztük és köszi a tippet a sarokszelephez!


Egy pár hete lett átrakva a kiállás és a menet össze-vissza áll. Most raktuk össze a képet, hogy bútorcserénél tiszta víz volt alatta minden és nem tudtuk honnan jön. Másik mosogatógép volt, a vízszerelő rakta vissza a csövet a kiállásra.


Megpróbáljuk kicserélni a szelepet, hátha az segít.

jún. 22. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!