Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Anyuék vettek hasznaltan egy...

Anyuék vettek hasznaltan egy mosogatógépet. Csövet sem vettek újat hozzá. Azon gondolkozok, mi van ha peneszes volt a vízbemenő csőben? Hisz régóta le volt szerelve.

Figyelt kérdés
jún. 13. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A forró víz és a tisztítószerek csodákra képesek ám még a penésszel is.
jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a csőbe hideg víz megy nem? Vagy átviszi a víznyomás es a gépben tisztul? Nem fog ez gondot okozni? Esetleg a mosogató vizvezetékbe nem megy visssza a peneszspóra?
jún. 13. 19:54
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy felszerelték es már használták
jún. 13. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, a bemenő csövet nem ártott volna kitakarítani, vagy újat venni. Még a bogarak is beleköltözhettek... nekem a locsolótömlőmbe mindig belemennek télen, tavasszal meg nyomja ki döglött pókokat a víz amikor először használom.
jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hat én most jöttem csak haza 1 hét után. Mosogattak párszor vele. Túl vannak a "nehezén"? Jobban aggódok, hogy a vízvezetéket be tudja e szennyezni? En most 70 fokos tisztító mosogatást indítottam. Szerintem a mosogatógép okés lesz. De a fizikához nem ertek. A szennyezett mosogatógép vízcső meddig "fertőz" mondjuk a penesz túl éli e? Ettől félek a legjobban. Es visszamegy e az a víz a vízvezetékrendszerbe? Tehát konkrétan peneszes tud e lenni a csapvizünk?
jún. 13. 21:22
 6/13 anonim ***** válasza:

"Es visszamegy e az a víz a vízvezetékrendszerbe? Tehát konkrétan peneszes tud e lenni a csapvizünk?"

🤦‍♀️ Anyám...

jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

A csapvizet, hatósági előírás alapján klórozzák. A klór nagy ellensége a penésznek.


Amúgy a penész természetesen jelen van a környezetedben, csak nem veszed észre. Ha más nem a téliszalámin...nyamm...

jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ilyenféle aggodalmak mindig jogosak. Például amikor elromlott mélyhűtőben hosszabb ideig tárolt baromfit mosogatógépben frissítettek fel a vendéglőben, sütés előtt.
jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
????
jún. 14. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt írtad:"De a fizikához nem ertek". És ezen kívül még sajnos minden máshoz sem értesz. (semmihez) Nyugodtan tartasd el magad velük továbbra is, nem fognak Ők téged megmérgezni.
jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!