Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik egyszerű módszer egy...

Létezik egyszerű módszer egy nagyobb teljesítményű elektromos készülék bekapcsolásakor fellépő hirtelen nagy áramlökés kivédésére, hogy az áramköri kismegszakító ne oldjon le ?

Figyelt kérdés
2,5 kW-os kerti ágaprító eddig működött a 15A-es kismegszakítóval ellátott áramkörön. Nemrég kissé túlterhelődött a gép és leoldott a kismegszakító. Megszüntettem a túlterhelést, kitisztítottam az őrlőművet, de a kismegszakító továbbra sem bírta a bekapcsoláskor fellépő nagy áramlökést. A szervizben megállapították, hogy a gép tökéletesen működik, ám javasolták jobb minőségű csatlakozó (hosszabbító) kábel használatát. Most elbizonytalanodtam. Eddig a csatlakoztatásra használt hosszabbító nekem nem mutatott problémát. Igaz viszont, hogy több alkalommal a kültéri dugalj helyett a házban levő egyik dugaljhoz kellett csatlakoznom, hogy ne oldjon le a kismegszakító. Oldott már meg valaki hasonló problémát egyszerű módszerrel ? Nem akarok nagyobb teljesítményű elektromos hálózatot kialakíttatni és emiatt költséges beavatkozásokat végeztetni egy 30 nm-es nyaralóban.

jún. 17. 20:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A kismegszakító van vagy 40-50 éves. Miért old le kisebb áram esetén egy öregebb megszakító ?"

Vagy ezen duzzogsz, vagy kicserélteted és működni fog.

Megnyúlt rugó, kikopott mechanika, korrodált fémrészek, az elektomos ívek hatására elporladt műanyag elemek, stb.

jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Réges rég csereérett az a kismegszakító. Ha ez a bakonyműves típus, akkor meg már új korában egy hulladék volt.
jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!