Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik egyszerű módszer egy...

Létezik egyszerű módszer egy nagyobb teljesítményű elektromos készülék bekapcsolásakor fellépő hirtelen nagy áramlökés kivédésére, hogy az áramköri kismegszakító ne oldjon le ?

Figyelt kérdés
2,5 kW-os kerti ágaprító eddig működött a 15A-es kismegszakítóval ellátott áramkörön. Nemrég kissé túlterhelődött a gép és leoldott a kismegszakító. Megszüntettem a túlterhelést, kitisztítottam az őrlőművet, de a kismegszakító továbbra sem bírta a bekapcsoláskor fellépő nagy áramlökést. A szervizben megállapították, hogy a gép tökéletesen működik, ám javasolták jobb minőségű csatlakozó (hosszabbító) kábel használatát. Most elbizonytalanodtam. Eddig a csatlakoztatásra használt hosszabbító nekem nem mutatott problémát. Igaz viszont, hogy több alkalommal a kültéri dugalj helyett a házban levő egyik dugaljhoz kellett csatlakoznom, hogy ne oldjon le a kismegszakító. Oldott már meg valaki hasonló problémát egyszerű módszerrel ? Nem akarok nagyobb teljesítményű elektromos hálózatot kialakíttatni és emiatt költséges beavatkozásokat végeztetni egy 30 nm-es nyaralóban.

jún. 17. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te is megoldottad egyszerűen.más megoldás nincs, máshová csatlakoztatsz vagy fejlesztesz.
jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az a kismegszakító mikor lett beépítve?

Lehet egy csere is megoldaná. Ha nagyon öreg a kismegszakító, már lehet nem tudja ténylegesen a 15A-t és kevesebbre is leold.

jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kismegszakító van vagy 40-50 éves. Miért old le kisebb áram esetén egy öregebb megszakító ?
jún. 17. 20:59
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Te sem bírsz 50 évesen egész nap betonozni már nemde?
jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én ugyan már csaknem 80 éves vagyok, de más az anyagi összetételem, alig van bennem fém meg műanyag...., amik elvben szinte örökéletűek.
jún. 17. 21:28
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Megkaptad a módszert: csere.

Mit érdekel, hogy miért? Talán villamos készülékek szakirányon tanulsz harmaddiplomásként?

jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az a vicc, hogy egy hosszabb, illetve vékonyabb kábel, ellenállása folytán jobban korlátozza az áramot, így elindulhat a gép.

Más kérdés, hogy üzem közben már nem olyan jó, ha melegszik a kábeldob.

Annak meg érdekessége, hogy feltekerve jobban melegszik, mert rosszabb a hőelvezetés.

Lehetne olyan trükk, hogy csak az indulás idejére beiktatni a nagyobb ellenállást, utána relével áthidalni.

Vannak lágyindító modulok, NTC + relé, vagy triac szabályzott felfutással, utóbbi inkább kefés motorokhoz.

jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kismegszakító van vagy 40-50 éves. Miért old le kisebb áram esetén egy öregebb megszakító ?
jún. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na idézni akartam és véletlenül elküldtem ... :D

"Miért old le kisebb áram esetén egy öregebb megszakító ?"

Szóval a kismegszakítóban (is) melegednek az alkatrészek, ki vannak téve a környezeti hatásoknak is valamennyire, mert nem teljesen szigetelt, vízmentes a burkolatuk, tehát por, nedvesség beléjük juthat (40-50 éven keresztül). Szépen lassan tönkremennek a fém alkatrészek és a műanyag részek is elöregszenek.

Nekem is így volt nemrég. A bojler bekapcsolt, leverte azt a kismegszakítót amit 40 éve nem vert le egyszer sem és amikor vissza akartam kapcsolni, akkor belül szétesett a kismegszakító és vissza sem lehetett már kapcsolni, ki kellett hívnom az e-ont.

Ha tényleg olyan öreg a kismegszakító akkor mindenképpen cseréltesd ki.

jún. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam a 30 éves 16 amperes automata 9 Ampernél már leoldott. Csere megoldotta a hasonló problémát.
jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!