Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógép ecetes átmosása és utána?

Mosógép ecetes átmosása és utána?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Samsung elöltöltős mosógépem, 10 éve elég sokat megy, mindenféle probléma nélkül. Én kis "ügyes", gondoltam miért ne mossam át a rendszert egy üveg ecettel. Lehet, hogy nem kellett volna. Olyan, mint amikor a régi automata váltókra mondják, hogy addig jó, amíg nincs olajcsere, mert az új olaj felmossa a beépült dzsuvát és elrontja a váltót. Na, szóval az van hogy az ecetes 90 fokos átmosás óta is müxik a mosógép, de azóta olyan hangja van mosás közben, mintha valaki benne lenne a dobban és fája neki valami, Nyüszít. Mi lehet vele? Valamit az ecet kimosott, amit nem kellett volna?

Illetve hiába kalibrálom be minden héten a mosógépet, valamikor, ha olyan kedve van, akkor elmászik a helyéről a fürdőszobában. Tökmindegy, hogy 1 db cucc van benne vagy 15, nem ezen múlik. Valakinek esetleg vannak ötletei ezekre a kérdésekre? Köszönöm!



jún. 16. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy egész üveggel beleöntöttél???🤦‍♀️
jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én 10 év után már elgondolkoznék egy új mosógépen.
jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Lehet, hogy a szimering tapad, jól fel kellene tölteni a gépet, hogy a vízszint a tengelyszint felett legyen, a mosóvíz pedig jó lúgos, kézzel tapintva sikamlós érzetű legyen. Az kicsit megkenné a szimeringet is.
jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szervizmérnök úr azt hogyan tudom megtenni egy oldaltöltős gépnél?
jún. 16. 20:57
 5/14 A kérdező kommentje:

Válaszok:

#1 - igen, az fél liter volt kb.

#2 - addig miért cseréljek le bármit is, amíg jól müxik? Van egy 15 éves Heinner mosogatógépem, a mai napig tökéletes.

jún. 16. 20:59
 6/14 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4. Nem vagyok szervizes (mármint mosógépes), nem ismerek olyan sok gépet, hogyan oldható meg. Egyébként az öblítőszereknek is van bizonyos kenőhatása, ami a gumi és fém találkozási helyét (szimering) kicsit megkenheti, hogy ne tapadjon, vagy pláne kikopjon, ami még kínosabb.

Szerelésnél más a helyzet, arra való a szilikonzsír, vagy az orosz módszer (vazelin). De te nem akarod talán annyira szétszerelni.

jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer leírtam már, hogy az ecet tönkreteszi a gumi alkatrészeket, de mindig csak a lepontozás megy rá. Most akkor lehet szétkapni és imádkozni, hogy legyen hozzá pótalkatrész. Feljegyzem az esetet, mint iskolapélda.
jún. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Csak gondoljuk át:

A mosógépben mi lehet az, ami lerakódik?

Lehet benne zsír, lehetbenne a mosószeről lúgos lerakódás és vízkő.

Az ecet savas, a zsírt nem oldja, a lúgot sem, sőt, sókristályokká alakítja, és nem feloldja, bár a sók vízben oldódnak, de nem feltétlenül mind. A vízkő ellen viszont jó lehet.

jún. 17. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van kimondott mosógép tisztító szer, azt kell használni, nem ecetet!
jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A mi szerelőnk helyből rávágta a nyüszítés szót hallva, hogy csapágyas.
jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!