Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy tudom kimérni, hogy egy...

Hogy tudom kimérni, hogy egy elektromos sütő fűtőszála tönkrement-e?

Figyelt kérdés
máj. 28. 10:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Most te vagy nem tudsz szöveget értelmezni és ez esetben menj vissza általános iskolába vagy szándékosan trollkodsz. Én arról beszéltem, hogy HA NINCS SZAKADÁS, AKKOR mi van. Erre közlöd, hogy könnyen kiderült nálad, hogy esetedben szakadás volt. Most erre mit mondjon az ember? Meg az első bekezdésben mi az, hogy ezt akarja kideríteni a kérdező? Mit?
máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Olvasd el az eredeti kérdést, aztán javaslom, keress egy szakembert. Mentális problémák diagnosztizálásában nem vagyok kompetens.
máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

> "Hogy tudom kimérni, hogy egy elektromos sütő fűtőszála tönkrement-e?"


Ez a kérdés. Két módon mehet tönkre: Szakad vagy megváltozik az anyagtulajdonsága. Mentális problémája annak van, aki mások kommentjét nem érti meg és csendben maradás helyett nekiáll kötekedni.

máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kihúzod a dugót, vagy lekapcsolod a kismegszakítót.

Leveszed a sütő oldalát

Lehúzod a fűtőszálról a sarukat

Megméred a fűtőszálat multiméterrel, ellenállásmérés

A kapott értéket értelmezed az Ohm törvény alapján.


Például 50 Ohm mérése esetén U^2/R=P

P=1000W, ez hihető.

Ha viszont 2000 Ohm akkor az csak 25W, ott valami baj van a fűtéssel.

Ugyan így 0,5 Ohm-nak sem örülünk, mert ez gyakorlatilag rövidzár.

máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

lol.

Én simán rádugok egy kábelt be dugom a konnektorba 10 mp kB. Ha forró akkor működik.

Ha lecsapja a kismegszakító akkor zárlatos, ha nem és hideg akkor szakadt.

Ez azért tényleg nem atomfizika.

jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!