Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy tudom kimérni, hogy egy...

Hogy tudom kimérni, hogy egy elektromos sütő fűtőszála tönkrement-e?

Figyelt kérdés
máj. 28. 10:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ellenállásméréssel. Ha szakadt, akkor tönkrement.
máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
Önmagában a szakadás ritka. Ellenállást kell mérni, de kell tudni hozzá a gyári paramétereket és persze egy kis villamossági ismeret sem árt a számoláshoz.
máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
72%

Szép is lenne, ha egy szakember nem tudna bevizsgálni egy egyszerű fűtőbetétet "gyári paraméterek" nélkül, ne vicceljünk...

Hidegellenállás amúgy sem azonos a melegen mérhetővel, de ez sem jelent akadályt.

Itt is megszakadt a fűtőszál, egyik leggyakoribb hiba:

https://www.youtube.com/watch?v=vjkP53_wTRo

Elvileg ritkább a testzárlat, tehát amikor szakadás közben a kiégési pont egyúttal le is zár a fémcsőhöz, egyik vagy másik ágon. De ez is nyilván könnyen kimutatható.

máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Érdekelne mihez viszonyítod az ellenállást, ha nem ismered a gyári paraméterét.
máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:

4.

Tapasztalati dolgok, de nem kell hozzá mosógépszervizesnek lenni. (Amivel engem is meggyanúsítottak már, de hülyeség.)

Eleve azért általában jellemző a szakadás, amit nem nehéz kimutatni.

Totál zárlat "nem szokásos". Főleg, ha elképzeli valaki a belső szerkezetét, megnézi egy Youtube gyártási folyamatot stb.

Testzárlat, amire utaltam, állítólag valaki látott már olyat valahol, ha jól rémlik (poén).

Mérsz egy olyasmi ellenállást, mint a linkelt videóban említ az ember, néhányszor 10 ohm nagyságrendben és akkor ki van találva, hogy az jó.

Ellenőrzés test felé, szigetelés megfelelő, az is jó.

Itt a lényeg, hogy egy "jó vagy nem jó" teszt nem olyan bonyolult, nem kell hozzá pontos adatokat tudni. Főleg, ha valakinek van pár fűtőszála és ráméreget, tapasztalatot gyűjt.

Hogy bizonytalanabb jellegű "testszivárgás" adódhat netán, az persze nem kizárható, arra lenne való egy komolyabb szigetelésvizsgáló műszer, ami nagyobb feszültséggel dolgozik. Csak erre is kisebb az esély, indikálhatja a FI-relé is, ha már odáig fajul a helyzet.

Amellett lehetséges egy 230 V-os próba is, azaz beüzemelni a fűtőbetétet. De azért víz nélkül nem túlhevíteni.

máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Egy fűtőszál nem atomfizika, ne bohóckodjunk már. Bonyolultsága egy izzóéval vetekszik. Annak is Nagyjából 2 jellemző állapota van: elszakadt az izzószál - nem világít, nem szakadt el - világít.

Mivel a fűtőszálnál ez nem látható, kell egy 1000 ft-os multiméter. Ha a 2 kivezetés között van mérhető, viszonylag alacsony ellenállás (és ha a fűtőszál burkolatára nem zárlatos, vagyis végtelen nagy ellenállása a kivezetések és a ház között) akkor az a fűtőbetét működik. Ahogy Szervízmérnök uram is írta.

máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Tehát vegyen több száz különböző fűtőszálat szintúgy papírok nélkül és kezdjen el méregetni, amiből a tapasztalat majd származni fog ugye... Ez a javaslatod, jól értem? Nem tudom hogy vagy vele, de akkor azon a pénzen már inkább hívnék egy szakembert, akinek van tapasztalata. Igen, az egyértelmű szakadást laikusan is ki lehet mérni, de ha nem az a hiba, akkor mér valamilyen értéket, aztán hogy jó-e vagy nem jó az, azt nem tudja megmondani. Legfeljebb el tudja könyvelni magában, hogy miért valamit, tehát akkor biztosan jó.
máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Például kezdjük azzal, hogy egy jobb sütőben többféle fűtőszál is lehet.
máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

> "Bonyolultsága egy izzóéval vetekszik. Annak is Nagyjából 2 jellemző állapota van: elszakadt az izzószál - nem világít, nem szakadt el - világít."


Megnyugtatlak, hogy az izzó sem annyi, hogy vagy mérsz rajta valamit és jó vagy nem mérsz rajta semmit és szakadt. Professzionális eszközökbe szánt kínai hamisítvány izzókat pont arról lehet felismerni, hogy borzalmas ellenállásértékeket mutatnak és tönkreteszik a ballasztot. Ha nem tudod mit kell mérni, akkor csodálkozol... Ahhoz hogy tudd mit kell mérni, ahhoz viszont kell a gyártói specifikáció a tűrésekkel együtt.

máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Szervizmérnök úr ***** válasza:
72%

7. Gratulálok, belecsimpaszkodtál egy mellékesen említett, nem szükséges körülménybe.

Te ugyanaz az eset vagy, aki szokott itt értetlenkedni, észbontó hülyeségeket magyarázol, már megint.

Izzólámpához nincs ballaszt, milyen az a "borzalmas ellenállásérték", miért kell ilyenekkel fárasztani másokat?

Sejthettem volna, amikor írtad:

"Önmagában a szakadás ritka."

Fogalmad sincs a témáról.

máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!