Mennyit spórolhatok, ha éjszakára lezárom a villanybojlert és csak nappal van bekapcsolva? (120 l)
Végre még egy értelmes válasz. Ezt próbáltam korábban ecsetelni más szavakkal. Az 1-2-3 ponttal teljesen egyet értek. A 4. ponthoz, -- amit gondolom elírásból adódóan 3-asnak írtál—csak annyit tennék hozzá, hogy valóban a szolgáltató szabja meg mikor ad áramot, és ezen belül a hőfokszabályzó szabályozza a fűtést. Javaslom, ha kevés, azaz időszak, amikor áramot ad a szolgáltató, kilehet cserélni a fűtőbetétet egy magasabb teljesítményűre. Ez nem befolyásolja a fogyasztást az adott vízmennyiség felfűtésénél, csak rövidebb ideig fűt a bojler. Így nincs szükség magasabb hőmérsékletre állítani a hőfokszabályzót.
Veszteség valóban csak a paláston eltávozott hő, de a lakást ez csak elméletben fűti. Ha gyakorlatban is fűti a lakást, akkor meg kell szabadulni a készüléktől, mert ez igy nagyon nem gazdaságos. Akkor jó a bojler hőszigetelése, ha a paláston tartva a kezed nem érzékeled, hogy a készülékben levő víz csapvíz hőmérsékletű vagy felfűtött állapotban van a bojler.
A lakást nem csak télen füti a bojler, de ezcsak továbbrais szigoruan elméleti sik.
"Ugyanis magasabb hőmérsékleten nagyobb lesz az ellenállása, és ezáltal kisebb a teljesítménye. Tehát ha vízköves, akkor tovább fűt, de alacsonyabb teljesítményen."
Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy a vízköves fűtőbetét teljesítménye (elektromos ellenállása) kisseb?
Ha igen akkor valahol nagy baj van!
Az igaz, hogy tovább fűt, de ugyan azzal a watt értékkel.
"Ugye ezt te sem gondolod komolyan, hogy a vízköves fűtőbetét teljesítménye (elektromos ellenállása) kisseb? "
Mivel vízköves, ami hőszigetel, ezért ugyanakkora teljesítmény leadásához magasabb hőmérsékletűnek kell lennie a fűtőszálnak. Mivel pedig magasabb a hőmérséklete, ezért nő az ellenállása. Ha nő az ellenállása, csökken a teljesítménye. Szóval, de igen, komolyan gondolom. Ha te nem így gondolod, akkor javaslom, hogy mélyülj el az alábbi oldal adataiban:
"Ha igen akkor valahol nagy baj van! "
A baj pedig a tudatlanságod. ;)
"Az igaz, hogy tovább fűt, de ugyan azzal a watt értékkel."
És akkor téged is megkérdeznélek, hogy a bevitt plusz energia mire fordítódik?
Kedves tegnap 14:04
A dolgok nem úgy működnek, hogy amit nem tudsz az nincs. Sajnos Neked kell még sokat tanulni, főleg azt, hogy mielőtt valamit állítassz vagy cáfolsz legalább nézz utána.
" Az igazán nagy tudású ember nem az aki sokat tud, hanem az, aki azt is tudja, hogy mit nem tud"
Kemény ez a vita, akár a vízkő! Fizikuspalánta kontra józan paraszti ész! De élvezettel olvastam, köszönöm.
Engem az érdekelne, hogy a kérdésfeltevő kipróbálta-e azt, amiről kérdezett. És ha igen, akkor végülis csökkent a villanyszámlája azzal, hogy éjszakára kikapcsolta a bojler fűtését, vagy sem. Nemcsak a fogyasztás esetleges csökkenése érdekelne, hanem a vitapartnerek reakciója is :)
Nekem holnap szerelik fel életem első bojlerét. Ha majd lesz hosszabb távú tapasztalat, én is megosztom veletek ;)
Arra a józan paraszti észre gondolsz, amikor a székely meglátja a zsiráfot az állatkertben, és nézi-nézi, majd kinyögi: "márpedig ilyen állat nincs"!
Azért egy szint felett elbukik ám a józan paraszti ész! ;)
Igaz az utolsó komment óta eltelt majdnem 3 év, de nem birtam megállni ne irjam le.
Olvastam itt jó néhány okosnak tünö szinte professzori elöadást. Nem kell itt túl sokat számolni. Bevitt energia, ellenállás, .. mi egymás. Roppant egyszerü a dolog. Egy 1500 wattos fütöszál ha 1 órán át üzemel akkor fogyaszt el 1500 wattot. Teljesen mindegy milyen hófokra van állitva a bojler. A fogyasztása és a teljesitménye is folyamatosan és egyenletesen ugyanannyi. A változás csak abban van hogy hány fokra van beállitva. Egyértelmü hogy minnél magasabbra annál több idöbe tellik felfüteni.
Egy egyszerü számolás. Vegyünk példának egy 1500 wattos bojlert. A beállitásunk szerint a kivánt höfokot mondjuk 2 óra alatt éri el és kikapcsol. Elfogyasztottunk 3000 wattot. Ha ugyanebbe a bojlerbe az 1500 wattos fütöszál helyett mondjuk 2000 wattos van akkor nem kell neki 2 óra a felfütéshez hanem csak (hasbol tippelek) 1,5 óra. Ez esetben az elftott áram ugyanugy 3000 watt. Ha sikerül ennél rövidebb idö alatt akkor már olcsobban jövünk ki vele. Mert ha 1 óra alatt füti fel ez csak 2000 watt mig a kisebbel 3000 wattot kell elhasználnunk ugyanahoz az eredményhez.
A külömbségek pedig abban vannak hogy a bojlerünk mennyi ideig képes tartani a hőt. Még két egyforma bojler közt is lehet külömbség. Ha mondjuk 60 fokra van melegitve a viz, (saccolom) ha 10 fokot esik a ujra bekapcsol, vagyis csak ezt a 10 fokot kell vissza pótolnia. Viszont nem mindegy hogy mondjuk 40 fokról füt 50 fokra, vagy 50 fokról 60 fokra. Van egy bizonyos hőtartomány amikor már lassaban füti fel. Például 40 fokig hamar felmegy utána már egyre lassab. Ezt most hosszú lenne részletezni hogy miért.
Visszatérve a fökérdéshez. Tegyük fel, 60 fokra van állitva a bojler és 60 fokos a viz. Mondjuk 2 óra múlva bekapcsol a bojler és füt mondjuk 15 percet. Vagyis, ha 1 óra alatt 1500 watt, akkor negyed óra alatt 375 watt. 24 óra alatt 12 szer fog bekapcsolni vagyis 24 óra alatt a hőn tartás 4500 watt lesz. Ezzel szemben ha 1 nap csak 1x füti fel az csak 3000 watt.
Megoldás. Idözitös konnektor. Tudjuk mikor szoktunk fürdeni, elötte 2 órával bekapcsol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!