Hogyan kell újra vizet engedni és bekapcsolni egy villany boilert jól, úgy hogy az alját is le kell szedni? (Részletek lent)
Sziasztok!
Van egy Ariston lydos r 80 boilerem. Szakember szerelte fel, kb 1 éve, használtam és minden oké volt vele.
Azóta volt sajnos egy ázás a fürdőben, szóval le kellett venni, és utána aki visszarakta, az a kábeleket kívül szigszalaggal körbetekerve, kikapcsoltan és üresen rámhagyta. Azelőtt ezek a kábelek belül voltak, az aljában, feltételezem hogy helyesen.
Egyrészt az lenne a kérdésem hogy hogyan kell leszedni az aljáról azt a nem tudom mi a neve dolgot, amin a tekerős kapcsoló van. Illetve az csak egy műanyag valami rajta, vagy ha azt leszedem akkor már a boiler belsejébe is be lehet nyúlni? Szeretném visszarakni a kábeleket úgy ahogy voltak, hátha nem nehéz és nem kell ezért hívnom egy szakembert.
Ha ez sikerül, akkor elvileg csak ki kell nyitni a vizet, megvárni hogy megteljen a tartály. Ugye? Aztán gondolom folyatni kell a meleg vizet, átmosni a vezetéket.
A kapcsoló egy külön biztosítékra van kötve, az most természetesen le van kapcsolva, nincs áram alatt a készülék.
Nem találom az interneten sajnos, és fogalmam nincs hogy hol van a papírja. Minden a feje tetején van a lakásban még. Sokat dolgozom és a közeljövőben nem tudok szabadságot kivenni, ezért bízom benne hogy hátha ezt egyszerűen magam is meg tudom oldani, és nem kell vödörrel és vízforralóval fürdeni.
Köszönöm a válaszokat előre is <3
Szerintem engedd el.
Leírásokkal látszik hogy valószínűleg csak rontanak a helyzeten. Nincs valaki ismerősöd aki látott már csavarhúzó és nem riad vissza a wago/szigetelőszalag használatától?
Ha lenne ilyen ismerősöm akkor nem írtam volna ki a kérdést :)
De csavarhúzó készlet és szigszalag is van itthon… :D
Amúgy mi van a kapcsolós elem alatt?
Ezt a típust nem ismerem, a régi Hajdú bojlernél csak le kellett szerelni az aljáról az alkatrészeket, sarukat lehúzni, alaplap csavarjait bontani és már ott vagy a belsejében:
Ez csak egy neten talált kép.
Amikor az alját levesszük, lezúdul a bojler bojler tartalma, kövekkel, vízzel együtt.
Régen a honvédségi zuhanyzóban csináltunk ilyet, ha jól emlékszem, a csavarok levétele után még tarthat, mert be van állva a tömítés. De ahogy lefeszegetjük, egyszer csak leömlik az összes víz.
De lehet úgyis, hogy csak meglazítani és lassan leengedni.
Köszönöm a választ! :)
Ezt a neten találtam, ugyanígy néz ki az enyém. Lehet nem mond semmit a kép, de hátha. Ez alatt akkor már a boiler belseje lenne és nincs mégegy valami záró rész? Szóval ha lenne benne víz akkor kifolyna egyből?
Elképesztő de az égvilágon semmit nem találok hogy ez hogy néz ki belül :(
Mérnök megint beborozott és anekdotázik... :D
KÉrdező ez sajnos nem annyira egyszerű mint egy számítógép összekötése. Minden vezetéket mindenhova lehet csatlakoztatni, nem bolondbiztos a szerkezet. Pont ezért kell olyan szakember aki tudja mit hova kell kötni.
Különösen fontos az érintésvédelem! Biztos te is hallottál azokról a balesetekről amit szakszerűtlenül bekötörr bojlerek okoztak.
Tehát mind az alsó burkolat alatt az alkatrészek (fűtőbetét, termosztát, hőkioldó, lámpa) helyes összekötése fontos. (Hibás összeszerelés esetén simán fel lehet robbantani a bojlert). Mind pedig a hálózatra kötésnél fontos a jó bekötés.
Nem bonyolult, de egy teljesen laikus számára itt a gyakorin nem adható át annyi tudás, hogy biztonsággal meg lehessen oldani a feladatot.
A feltöltés úgy megy ahogy mondod. Ki kell nyitni egy melegvizes csapot (hogy ki tudja tolni a levegőt valahol) és rányitni a bojlerra a bemenő hideget. Ám közben folyamatosan nézni kell hogy nem szivárog-e valahol. A tömítések képesek állásukban tönkremenni és az 1 év szárazon állás miatt lehet hogy valahol csepegni fog. Utánhúzzással lehet próbálkozni amihez a csavhúzó és a szigszalag nem elég, vagy kell venni új tömítést. De lehet hogy a visszacsapószelep is letérdelt ennyi idő után a kicsapódott vízkőtől. Vizet mindig csak akkor szabad szerelni amikor van a közelben nyitva lévő szerelvénybolt!
Jaj, köszönöm neked is a választ!
Igazából csak 4 napot állt, amíg az ázás miatt nem lehetett használni a fürdőt. Csak azért írtam, mert akkor új volt, kb 1 éves készülék, szóval elvileg nincs baja. Azt mondták hogy visszakötötték úgy ahogy kell, csak kapcsoljam be, és hogy nem szedtek szét semmit belül.
Engem aggaszt az, hogy a falból jövő vezetékek, és a boilerből jövők a boiler testén kívül vannak, de összerakva, egybedugdosva, és szigszallaggal körbetekerve. Mármint így nyilván nem akarom használni, pára mindenképp lenne.
Ahh, de akkor ezek szerint muszáj szerelőt hívnom, nem úszom meg :(
Na várjá'. Most teljesen mást mondasz... Akkor most van rajta víz is? Meg ha össze van kötve, akkor kapcsold be a biztosítékot - kismegszakítót. Ha valami nem jó, akkor úgyis durran és leveri a kismegszakítót. Nem kell megijedni!
Ha a kötések olyan helyen vannak ahol nem tudod ráfröcskölni a vizet fürdés közben, akkor nagy bajuk nem lehet.
Víz nincs benne, nem nyitottam ki a csapot még.
Az egybekötött vezetékek pont úgy lógnak hogy félek hogy a túlnyomás szelep (izé), vagy körülötte valamelyik vízvezetékből folyna oda víz használat közben.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!