Mit jelent a fűtésre optimalizált klíma?
Épülőben (tulajdonképpen egy üzlethelyiségből szeretnénk lakást…) van egy lakás, ami nem túl nagy 50-60m^2.
A gázfűtés elég drága lenne, csövek, radiátorok, csapok, kazán, illetve új “gázterv” is kellene.
Néztem, hogy vannak multi klímák, 1 kültéri, 2 beltéri.
Arra lennék kíváncsi, hogy miben más egy fűtésre optimalizált klíma, illetve, hogy nyáron ha hűteni kell mennyire hátrány, hogy a klíma fűtésre optimalizált?
Aki hasonló módon fűt, mennyi egy havi esetleg éves “fűtésdíja”?
Illetve, ha már itt vagyunk, milyen klímát ajánlanátok?
(Itt a környékben nem nagyin van “normális” szakember… akit hirtelen ismerek cascade klímakt rak… hát nem tudom. Azt tudom róla, hogy a gree gyártja, a családban van gree is, illetve cascade is, de a gree nekem sokkal jobbnak tűnik, illetve ez a szakember szeret ígérgetni, illetve a munkája sem tartozik a kiválók közé. Ezért is kérem a segítségeteket, hogy milyen irányba induljak, milyen embert keressek)
Előre is köszönöm és a bunkó hozzászólók kerüljenek légyszi.
Lehet hülyeségeket kérdeztem, ebben a klímás témában nem vagyok otthon.
"Néztem, hogy vannak multi klímák, 1 kültéri, 2 beltéri."
Kerüld el.
"nyáron ha hűteni kell mennyire hátrány, hogy a klíma fűtésre optimalizált?"
Ugyarról van szó, csak a fagyés ellenn vannak plusz megoldások, ami a nyári működést nem érinti. Kb mint az autóban a szélvédő fűtőszál.
Azt nem nagyon ajánlom, hogy csak ez legyen az egyetlen fűtési lehetőséged, mert meg lehet szívni ha nagy a fagy. Minél hidegebb van, annál jobban csökken a hatásfoka. Emiatt nagyobb teljesítményűt kell választani. Plusz az épület és a nyílászárók szigetelése is fontos, mert hiába hazdaságos a fűtésrendszer, ha az udvart fűtöd vele.
Nekem egy 100m2 alapterület agyonszigetelve 3 db 3,5 kw-os klímával van felszerelve a gázfűtés mellett, plusz egy cserépkályha.
"illetve új “gázterv” is kellene."
Nem feltétlenül. Sok esetben elkerülhető.
Én pl. nem vagyok nagy szakmai zseni, de magam építettem be anyukám házába a konvektor helyére gázkazánt radiátorokkal. És nem kell hozzá gázterv (ezzel nem azt mondom hogy sosem kell, csak vannak esetek mikor nem kell). Csak egy gázszerelő aki bekötötte és kész.
Ha jót akarsz, egy drágább mitsubishi vagy daikin klímát veszel. Ezek fél millióba kerülnek / darab, de nagyon csendessek, aludni tudsz alatta! Nincs huzat, 10-15 évig műkődni fog garantáltan. Ja és nem kamu a SCOP értékük mint a Kínai klímáknál, ezáltal keveset fogyasztanak. Nálunk az irodába egy Gree gép fűt meg hűt, fűtésre optimalizált (értsd a buta primitív kínai bele tett egy szekászos fűtést a kültéri aljába, h ki tudjon folyni a víz…) de baromi hangos. Komolyan meg akkora huzatja van pedig 3,5kw-is normál gép. Sose vennék ilyent itthonra. Szóval klímát akkor vegyél ha van pénzed komoly japán gépre, az AUX, Gree meg a Midea egy szar ótvar kínai vackok kamu adatokkal.
A fűtésre optimalizált gép a japánok esetében pl nem egy gagyi cekászos fűtést jelent, hanem azoknak a kompresszoruk olyan, hogy a maradékhőt hasznosítja ezáltal pl folyamatosan fűt leolvasztás alatt is. Illetve a kompresszoruk is fejletebb mint egy kínai gépé. Részletekbe nem megyek bele, de képzelj el egy 20 éves opel corsa szívó motort és egy Toyota Prius hibrid motorját. Ekkora az eltérés csak :D
Ami fontos, Daikin meg a Panasonic de a Mitsubishi is megadja, hány fokon milyen hőt tud gazdaságosan leadni! Megadják a bicalens hőfokot is. Japánok ezért jók mert tudsz számolni velük, a Kínai titkolja ezeket az adatokat, de az euroventen kikérhető az adataik, és láss csodát, -10 fokban némelyik 1,5 kw-nyu hőenergiát tud csak leadni, mint egy ócska hősugárzó. De ha drágább japán gépet veszel, ott egész más a fama. Akkor nem kell a második hozzászolóra sem hallgatnod, hogy legyen más fűtésed is, mert egyszerűen nem lesz másra szükséged! Bőven elég lesz a klíma!
Panasonicnak van olyan klímája, ami -20 fokon is képes leadni 3kw-tnyi hőenergiát 3-as COP értékkel. Igaz ezt inkább skandináv régióba ajánlják. Egy a lényeg, a pénzt ne sajnáld, mert itt kifejezetten megéri a drágább gép. Nem lesz hangos, nem kell alternatív fűtés -15 fokban sem és keveset fogyasztanak. A döntés rajtad áll. Egy 4db klímás rendszer japán 2 millió Ft lesz, kínaival megoldható 1 millióért, de ér annyit? Nem.
"Panasonicnak van olyan klímája, ami -20 fokon is képes leadni 3kw-tnyi hőenergiát 3-as COP értékkel."
Nem az számít, hanem a lakásnak mennyi a hőigénye, azt kell kielégíteni. Ha 6 kW kell bele, akkor a 3 kW-al kitörölheti, hiába japán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!