Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikor hatékonyabb a klíma...

Mikor hatékonyabb a klíma fogyasztás szempontjából: Ha alacsonyabb hőfokra állítom(nagyobb hőkülönbözet) vagy ha magasabbra (kisebb hőkülönbözet)?

Figyelt kérdés
Ha alacsonyabb hőfokra állítom annál nagyobb lesz a kompresszor terhelése hisz nagyobb külső-belső hőkülönbözetet kell produkálnia, viszont ha úgy járatom,hogy 25fokra van állítva és bent is már majdnem 25fok van,akkor lényegében üresjáratban dolgozik a kompresszor(szinte minimális hőt vesz csak fel bentről).

#klíma #hűtés #hatékonyság #hőfokbeállítás
2023. júl. 12. 14:42
A kérdező szavazást indított:
Nyáron,Ha nagyobb hőfokra állítod(kisebb hőkülönbözet)
Nyáron,Ha kissebb hőfokra állítod(nagyobb hőkülönbözet,de jobban hűt)
8 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Példa: Kint 35fok van,bent pedig 28, amit szeretnék lehűteni 25fokra.

25fokra állítsam vagy 24-re?

Ha eléri a beállított értéket elviekben ki kéne kapcsoljon,de mi történik akkor ,mikor 3fokot hűt csak a benti levegőhöz képest és mi történik amikor már csak 1 fokot ad le? A kompresszor ugyanúgy fog működni.


Érdemesebb többször nagyobb hőváltozásnál hűteni(pl megvárni amíg újra 28fok lesz bent,aztán újra bekapcsolni 25-re. Hatékonyabb úgy a hűtés?) vagy energetikailag ugyanaz hagyni a rendszert működni magától?

2023. júl. 12. 14:47
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy én nem értek hozzá, de nem fix teljesítménnyel hűt? Tehát gyakorlatilag ki-be kapcsolással szabályoz. Ha 24-re állítod, de 25 elérésekor kikapcsolod, az szerintem ugyanaz, mintha eleve 25-re állítod.


De lehet, hogy nem minden klíma működik egyformán.

2023. júl. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen, a nagyrésze valóban kapcsolgatással szabályozza a hőmérsékletet. Nem tudom van-e más típus, biztos van, de a legtöbb helyen ez van.
2023. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nálunk 25 fokon van. Ez a legalkalmasabb hőfok az alacsony fogyasztás érdekében. Meg hogy ne legyen sok hőkülömbözet azért a kinti és benti hőmérséklet között.
2023. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 23 fokra van állítva, egy fél órája kapcsoltam be, 690 W-al ment vagy 20 percig, aztán 400 körül. Most szabályozta le a teljesítményét, már lement 200W alá, de nem kapcsolt ki, lassan halkan keringeti a levegőt a szobában, kint is forog a ventilátor a hűtőn. A kompresszort csak feltételezem hogy megy, mert anélkül nem kering a hűtőközeg. De olyan halk, hogy csak a lapátok forgásából tudom hogy működik.

Ez egy 3,5-ös split klíma.

2023. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:
100%

Nem világos hogy a kérdésed a hatékonyságra vagy a fogyasztásra vonatkozik-e, mert a kettő nem ugyanaz még ha van is összefüggés a kettő között.


A fogyasztás kisebb lesz ha kisebb hőmérséklet különbség van beállítva a kinti/benti között.

Az on/off klíma kompresszora mindig ugyanakkora teljesítményt produkál amikor üzemel. Ezért kikapcsol ha nincs szükség a hűtésre. Arra meg akkor nincs szükség ha a benti hőmérséklet nem magasabb a beállítottnál.

Következésképpen ha a beállított hőmérséklet és a kinti közötti különbség kisebb, akkor gyakrabban kapcsol ki, mert a működő kompresszor hamarabb tudja létrehozni a kisebb hőmérséklet különbséget mint a nagyobbat. Ezzel az átlagos fogyasztása is csökken.


Az inverteres klímák a kompresszor teljesítményét szabályozzák, nem csak ki/be kapcsolnak.

Az eredmény kb ugyanaz ha kisebb a beállított és kinti különbsége: alacsonyabb átlagfogyasztás.


A két működésmód között vannak különbségek, előnyök és hátrányok de a kérdés nem erre vonatkozott.

2023. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálam 27-28 fokon megy, így még pont kellemes hőmérsékletet csinál, de nyilván akkor jobb a fogyasztás, ha 28 fokon van. Ilyenkor kb. 26-27 fok van a szobában, amit ha elér, akkor leáll, hiszen automata üzemmódban van.
2023. júl. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"de nyilván akkor jobb a fogyasztás, ha 28 fokon van."

Vagy ha kikapcsolod.

Van egy alsó határ a fogyasztásban, ami a mechanikai és elektromos veszteségeket fedezi. És ez kb. akkor is megvan, ha suinte semmit se hűt.

Mint ha az autó alapjáraton ketyegne a ház előtt de nem mész vele sehova.

Nem azt mondom hogy minden klíma egyforma, de nekem 3 gép van itthon, mind leteszteltem mérésekkel, és amikor klíma nélkül mondkuk 27 fok van a szobában, aközött hogy 25 fokra hűtök, vagy 23-ra, kb 20% az eltérés. Kb fölösleges vele játszadozni hogy spóroljak. Maga az többet fogyaszt, ha a klíma nem dolgozik, csak készenlétben áll.

2023. júl. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!