Az indukciós főzőlaptól milyen távolságba kell szerelni a páraelszívót?
Gondolom nem szabad túl magasra mert akkor nem lesz olyan hatékony. Vagy ez hülyeség?
Köszi
Az hogy a főzőlap milyen, az mellékes hog a szag és a pára az edényben keletkezik.
Igen, minnél közelebb rakod az edény fölé, annál hatékonyabb. De kell akkora távolság hogy az edényt kényelmesen tudd kavargatni, fölé hajolni, bele nézni, stb. Szóval kb fejmagasság fölé. Atlagos pult magassággal számolva olyan 60-80 cm magasra.
Egyébként tapasztalat hogy igy is jol el szívja a szagot/gőzt. Mert amikor elindul, lassan a légáramlás is megindul a kornyezetéböl, és ez magával ragadja a gőzt. Én pl nagyon gőzölgő edénynél is látom hogy "bekanyarítja" magához. Pedig nekem nem is nagy széles kürtős elszívó van.
Van a falon egy szellőző, és nyilván fogom nyitogatni bukóra az ablakot is.
2-es: Nem tudom mit jelent a kültéri kivezetés. Ez egy társasházi lakás amúgy.
Amennyire néhányat megnéztem, minimum távolságot írnak csak, maximumot nem.
Értem. Hát ez olyan csővel kivezettett típus igen.
Bocsánat nem jut eszembe a neve, mert ez az új lakásban van ahova még nem tudunk költözni és nem ilyen ismertebb neve van.
De ilyen faja ha jól emlékszem mint ez csak más márka [link]
#10:
Igen ez olyan, ami csatornába köthető szagelszívó. Írtad hogy társasház, de ez a kinti "kifújásra" nem kizáró ok. Az "új" (az enyém 2002-es és abban is már) építésüekben a konyhába is leágaztatják a köponti elvezetőt (ami általában végül a tetőre nyílik).
Még egy adalék:
Viszont ha társasház, akkor a központi elvezetőre nyilván több lakás páraelszívóját kötik be. És ha többet üzemeltetnek egyszerre abban enye túlnyomás alakul ki, hiszen többen tolják bele az elszívott levegőt. Namost előfordulhat hogy amikor a tiéd nem működik, egy része nálad jönne ki ha "szabad" az út. Tehát mások bűzét szagolhatod. Ezért ha az elszívódban nincs gyárilag visszaáramlást gátló ("visszacsapó szelep") akkor azt valahol a bekötésnél a csőbe majd be kell építeni. (Ez igaz a központi gyűjtőbe kötött WC/fürdőszobai elszívókra)
Pl ilyen, de van fém is, különböző átmérőkre:
Ez csak annyit csinál, hogy ha a nyomás "kinti" irányból nagyobb, akkor lezár, és beáramlást gátolja. Ha viszont te "fújsz" kifelé, akkor kinyit. Ez amúgy kivitelre olyan mint egy "toldó". Így beteheted a fali csőnyílásba, és a "kilógó" feléről viszed tovább a csövet az elszívóba. Tehát ez sem egy nagy truváj. De azért figyelj melyik irányba építed be, nehogy fordítva menjen. De mondom ez csak akkor kell, ha az elszívóban gyárilag nincs ilyen. (Nekem nem volt)
Ja és a cső építésnél a szigetelésről se feledkezz meg. Igaz ez nem kötelező, de precízebb a kivitelezés, ha a kis hézagokat sziloplaszttal tömíted el, és/vagy a toldásoknál öntapadós PVC szalaggal körbetekered. Egyszer kell csak igényesen megcsinálni... nem érdemes filléres dolgokon spórolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!