Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógéppel van jó...

Milyen mosógéppel van jó tapasztalatotok, ami nem romlik el?

Figyelt kérdés

A mienket kb. ötödször viszik el garanciában javítani, egyszer már cserélték is, elegünk van. Ilyenkor 1 hónapig nem tudunk mosni, de ha nem telefonálnánk minden héten a szervizbe, akár 2 hónapig is elhúzódna.

5-6 kilósat keresünk most.



2023. márc. 16. 21:23
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

8: Igen, ez úgy tudom, kb. 3x annyiba kerül, mint a többi, ugye?

De más is mondta már ezt a márkát!

A pontos tipust leírod, légyszi?

Az is érdekel, mivel tud a tartósságon felül többet, mint a többi márka, egy ennyivel drágább gép?

2023. márc. 20. 01:08
 12/29 A kérdező kommentje:

9: Nem tömjük és takarítjuk, igen.

Újépítésű házban.

Az utolsó 2 alkalommal csapágyas volt, és üstcsere kellett, előtte nem emlékszem, megkérdezem.

Most folyik is belőle a víz mosás közben, ilyenre is emlékszem régebbről.


Régebben, 5+ évvel ezelőtt volt egy LG mosógépünk, aminek a vezérlőpanele hibásodott meg.

Mosógépszerelőtől tudom, hogy olyan vékony fém érintkezők vannak benne, hogy pont 5 év alatt kikopjon. Nem nagyon van, aki javítja, de a javítás meg egy használt mosógép árába kerül. Nem mintha sokat kérne a szaki, hanem a mosógépszerelő+ az elektronikai műszerész minimális rezsije+munkadíja így jön ki.


Azelőtt egy Whirlpool a garancia lejárta után 1 hónapon belül adta meg magát.

2023. márc. 20. 01:14
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

“ Mosógépszerelőtől tudom, hogy olyan vékony fém érintkezők vannak benne, hogy pont 5 év alatt kikopjon”


Majd megmondom a 11 éves LG mosógépemnek, aminek a motorjára 10 év garanciát adott az LG….

2023. márc. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

2:


"Már két hónap után visítva cetrizett, de a szerviz nem hajlandó javítani, mert csak 70dB-el zörög és 77-ig jónak számít...

A megoldás a dob csapágy csere lenne, de azt csak egybe lehet cserélni a dobbal, ami költséges. A reklamációm válaszára felajánlották forduljak békéltetős testülethez és a fogyasztóvédelemhez... 200000-es mosógéptől nem ezt vártam!"


Nekem az a gyanúm, ez a csapágy dolog csak a te fantáziádban létezik, amúgy marhaság, pláne 2 hónap után.

Szimplán a kapcsolófrekvenciás zajt hallod szerintem, ami egy idő után nőhet is kicsit, de attól még nem hiba. Parasztosan szokták úgyis mondani, hogy "coil whine", majd nézz utána...

Ilyen ügyfelekkel én is azt tenném, hogy tessék menni a békéltető francba... Majd hátha rájön egyszer, kinek volt igaza. A szakembernek vagy a laikus képzelgőnek.

2023. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem az a gyanúm, ez a csapágy dolog csak a te fantáziádban létezik, amúgy marhaság, pláne 2 hónap után."

Jah persze... 2 hónapig nem hallani a plusz zajt utána pedig egyre erősödik... A szerviz előszőrre 64dB-t mért azóta eltelt 1,5 hónap most már 70-nél járunk, mert megmértem... (ipari hitelesített zajszint mérő, nem olyan gagyi, mint amit az elektrolux hozott)


"Szimplán a kapcsolófrekvenciás zajt hallod szerintem, ami egy idő után nőhet is kicsit, de attól még nem hiba. Parasztosan szokták úgyis mondani, hogy "coil whine", majd nézz utána..."

Én kihívtam a szerviz, mert megváltozott a gép hangja.

Az elektrolux szerviz jött ki, ők állapították meg a hibát! De, a gépkönyv szerint 77dB a max megengedett zaj, ezért csak 78 dB-él engedélyezik a cserét.

A zajról pedig: laikus szemszögből nézve, nem mindegy miből áll össze a centrifuga hangja! Az éles nyikorgó hangnak, nem igen van köze ahhoz amit írtál.

2023. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

Szerintem senki nem látott még olyan szimering-, illetve csapágyhibát, ami miatt két hónap után nyikorogna, ha az nem kenyérsütő.

Itt két dolog feszül egymásnak: azt mondják neked, hogy mehetsz a békéltető testülethez, mert a szakember biztos a dolgában, hogy ez nem is csapágyhiba, csak normál zaj és csupán az ügyfél háklis.

Másik lehetőség, hogy kiküldenek valami félnótást, jobb híján, éhbérért alkalmazott betanított villanyszerelőt, aki fülre kijelent valamit, aminek a fele sem igaz. De bele nem nézett, szét nem szerelte, hibát nem vizsgálta ki alaposan.

2023. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem senki nem látott még olyan szimering-, illetve csapágyhibát, ami miatt két hónap után nyikorogna"

anyag hiba, szerelési hiba, stb.

Még hogy fokozzam a dolgokat, hetente 2-3 alkalommal van használva.


Megfelelő gyakorlattal, hang alapján sok hiba megállapítható.


összesen 9 évig javítottam maszekban ipari mosógépeket, ebből 3 évig üzem mérnök voltam abban a mosodában. Összesen 11 éve, és jelenleg is üzemeltetéssel foglalkozom. Így szerény vélemény szerint el tudom különíteni a gép üzem közbeni általános zaját, a rendellenes zajoktól.


Nem megyek békéltető testülethez, mert a gép a funkcióit tekintve ellátja, és még a megengedett tartományban van a hangja. Ezek miatt semmi értelme.


Még szerencse hogy csak 1,6 milliót költöttem elektrolux gépekre, így ezek után, ha bármelyik elromlik majd számíthatok a hogyan és a miért nem javítjuk meg garanciában hozzá állásra...

2023. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 NTBS ***** válasza:
Indesit.
2023. márc. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Egy Novotronik W397 mosógépünk van. Ilyet legfeljebb használtan, esetleg felújítva lehet kapni. Az új mosógépek horror drágák, ezt még nászajándékként kaptuk.
2023. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

2,15,17+


Novotronik W397, egy nagyon jó gép!

Könnyen javítható, minden féle alkatrész van hozzá barátságos árakon, nagyon csendes. A felső kategóriás Eleltrolux/AEG a nyomába sem ér, a fogyasztást leszámítva.

2023. márc. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!