Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Feltölthetem a mosógépem...

Feltölthetem a mosógépem meleg vízzel saját kezűleg?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy nálunk átalánydíjas a víz. Én pedig arra gondoltam, hogy spórolhatnék a rezsin, ha a zuhanyrózsát lecsavarom és teleengedem forró vízzel a mosógépet, így annak nem kell azt fűtőszállal melegíteni. A probléma pedig az, hogy nem merem, mert félek, hogy elrontom vagy valami. Ez egy ZANUSSI TL 883CV típusú felültöltős mosógép, a mosóport és az öblítőt pedig a tetőajtóra erősített tartályokba kell beletölteni. Vajon simán megteszi ha egyszerűen ugyanott lógatom bele a slagot mint ahol a ruhákat is beleraktam? vagy kell erre valami speciális vízfeltöltő nyílásnak lennie? Egyáltalán megéri nekem ezt kézzel tölteni? Mert én arra gondoltam, hogy sokkal jobb a vízátalány, mint amennyi áramot a fűtőszál lehúz nekem minden mosásnál...

Szal minegy hogy hol nyomatom bele a vizet? :)


2010. szept. 10. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És azt honnan tudod hogy meddig lehet engedni biztonságosan a vízet?
2010. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akkor már egyszerűbb lenne a melegvizes csapra kötni, nem? :D
2010. szept. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát ezt tuti moderátor írta ki mert vmelyik hozzászólásomban pont ezt javasoltam vkinek!!!


Egyébként sem lehet túlengedni mert nem számít neki az egész rendszer úgy van megcsinálva, hoyg semmiylen elektronikus részhez nem tud bemenni a víz, akár teljesen tele is tolheted vízzel csak annak ugye nem sok értelme van..


Mellesleg kikapcsolt állapotban kell beleengednia vizet, és amikor szinten van hallasz egy kis kattanást, de mondom semmi jelentősége meddig engeded, akár félig is felengedheted ahogy az üvegen látod..

2010. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Hát nem tudom. Nem vagyok mosógép szerelő, de szerintem az ötleted nagyon hamar meghibásodáshoz vezethet, így a megspórolt pénz többszörösét költheted szerelőre vagy új gépre. Az még talán működhet, hogy az elején slaggal feltöltöd a dobot és utána csukod be, de a vízcserét hogyan oldod meg? Igazából azt se tudom, hogy a gép hogyan ellenőrzi, hogy mennyi víz van benne és hogy az milyen fokos (talán egy mosógépszerelő válaszol). Lehet, hogy a programkapcsoló akkor is enged még bele vizet, ha Te már feltöltötted és lehet, hogy akkor is melegíti a beállított hőfokhoz rendelt ideig ha melegvíz van benne. De ha mindenképpen így akarod megoldani, akkor a mosógép csövét csatlakoztasd a melegvízhez, mert a slagot nem tudja a gép szabályozni és a tetőt se tudnád lecsukni tőle, szóval el se indulna. Mindenesetre a mosásonként kb. 100 forint áram fogy el (A Te géped 1,25 KW-os, 2 óra üzemidő, 40 Ft/ 1 KWh). Ebből nem tudom, hogy mennyi a fűtés része, de szerintem nem spórolsz túl sokat.
2010. szept. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

ma 23:53


Erre meg annyit tudok írni, hogy sokminden egyszerűbb lenne ha a szakik normálisan dolgoznának!!


Pla vízvezeték szerelő lusta berakni lefolyócsőnek 110 es csövet 45 ös meg max 70 est rak be ami simán eldugul, csak mert lusta dolgozni!!


Harcolni kell vele hogy az legyen amit te akarsz mert még képes és a hüyleségével agyondumál, hogy ő járjon jól, minnél kevesebbet kelljen melóznia és minél többet kérhessen el! Ilyen az összes szagember!


Pl fütést át kellett alakítani, aztán okoskodtak, hoyg nem lehet beszükiteni a csövet meg nem lehet elvinni a padlóban mert a falra kell rakni mert a gravitációs rendszer a központinál..


Aztán mégis a padlóba lett rakva a cső nem a falra és ugyanúgy működik!


Plusz sztem az is egy hatalmas baromság amikor az ablak alá szerelika radiátorokat, és fiygelembe sem veszik a ház fekvését meg a szélmozgást!


Nálunk is olyan fxán megcsinálták, hogy északi fekvésű a ház, az összes ablak dél fele néz de az év 280 napjában északi légáramlat fúj, aztán viszi ki a meleget a jó kis ablakokon mega redőnytokon keresztül a deszkafödémen meg jön be a hideg a plafon irányából..

A kutyák meg melegszenek az ablak alatt a teraszon!!


Idióta banda!!

2010. szept. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
OFF A radiátorokat azért rakják a legtöbb helyen az ablak alá, hogy jobb legyen helykihasználás. Gondolom senki sem rak szekrényt, stb-t az ablak elé és ha máshol lenne a radiátor, akkor az elé sem lenne túl sok értelme odaállítani. Kisebb szobák esetében ez jelentősen befolyásolná a normális berendezhetőséget. A hőszigetelésre pedig számos megoldás létezik. ON
2010. szept. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Székely Éva válasza:

Szia! Feltöltheted,csak ne sok vizet és ne nagyon meleget tegyél bele. A gép tudja mennyi vizre lesz szüksége és ha kevés Ő utánna tölt. Ha tul meleg a víz vagy túl sok akkor

nem tudom mi történik, mert nem kockáztattam a 100e Ft-os gépem éppségét. Egyébként kézmeleg vizet a kevert-gyapjunál én rendszeresen előtöltök neki. Candy a drágám.

2010. szept. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A hőszigetelés semmit sem ér, ha deszkafödémed van illetve egy oylan házad aminek csak az egyik felét süti állandóan a nap, a másik fele meg állandóan árnyékos, és ráadásúl az sosincs fűtve sem.


Akármit csinálsz vele agyon fog penészedni, ebben az esetben az egyetlen megoldás az, ha átpakolja az ember a fűtést a hidegebb falra!

2010. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az enyém meg vmi weltec vagy mi, és csak 50 volt, és állandóan feltöltöm negyedig vagy valamikor félig is.


Volt hogy annyi ruhát raktam bele, hogy nem bírta el a centrifuga.


Olyankor azt csinálja, hogy próbálkozik, aztán kiszippant egy kis vizet majd újra próbálkozik aztán megint kinyom egy kis vizet majd addig csinálja amíg el nem tudja tekerni a centrifugát.

Van ezekbe védelem építve minden eshetőségre higyjétek el!

2010. szept. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hajdú Energomat Thermal,

igen 25 éve is képesek voltak dupla táplálású gépeket gyártani. Magyar! Import alkatrészek nélkül......


[link]


Gazdaságosan érzékelte, keverte magának a bejövő víz hőfokát.

(Két külön betápja volt.)



Átalánydíjas vízzel, valóban arra kötném a gépet.

2010. szept. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!