Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szigeteletlen fűtőszálas...

Szigeteletlen fűtőszálas kenyérpirító mennyire áramütésveszélyes?

Figyelt kérdés

Évtizedekkel ezelőtt áramütésveszélyre hivatkozva visszahívtak több olyan kenyérpirítót, amilyet előtte mi is vettünk. Tény, ha hozzáér a még nem kiszáradt kenyér az áram alá helyezett fűtőszálhoz, az okozhat áramütést. Pláne ha kissé megfröcsköli vki előtte a szeletet, hogy ne égjen meg olyan gyorsan, és indítás után még igazgat rajta.


De amiket azóta árulnak, ugyanezen az elven működnek, ugyanilyen fűtőszál van bennük. Akkor ezek nem veszélyesek?


2021. dec. 20. 21:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"A védővezetőre kötött fémváz pereméhez, vagy a rácsozathoz ér a fém evőeszköz ami a cekaszt érinti."


Nem üzemszerű meghibásodás.

Ahogyan a dugaljba dugott szög nyalogatására sem létezik méretezési táblázat.

Értjük, hogy mindenáron veszélyes üzemnek akarod nyilvánítani a pirítós sütőt, de akkor az e27 foglalat is az, oda még evőeszköz se kell, elég ha az ujjad bedugod. És az minden háztartás szinte minden helyiségében megtalálható.

2021. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
2021. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Köszi 12-es - megcsináltad a napomat! Igen, 1910 környékén még nem hemzsegtek ennyire a "szefos" emberszabásúak. (De aztán jött az ólom tetraetil és vége lett az amerikai civilizációnak is.)


Ha jól tudom az amerikaiak még kényesebbek, legalábbis ami az "alacsony-feszültség" fogalmát illeti a fogyasztói oldalon, ezért ott akkoriban a 110 voltos szabvány lett a menő, ráadásul föld-szimmetrikusan. (Most nem tudom, hogy a 3 fázisú rendszereknél ezt hogyan oldják meg.)


Tehát az ilyen kenyérpirító akkoriban kívánatos luxuscikként szolgálhatott!

2021. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi az információkat, jó, hogy ilyen intenzív érdeklődést váltott ki a téma!

Valóban igaz, hogy ha hozzáér az esetleg kissé nyirkos kenyér a fűtőszálhoz, akkor hozzáér a földelt kerethez is, és a megfogott részén alig áll elő érintési feszültség. Max az adhat okot mégis aggodalomra, ha másik kezünkkel ezalatt a hűtőre támaszkodnánk (mert pl azon van a pirító).

El nem tudom képzelni, miért lett egy típus áramütés miatt veszélyesnek kimondva, ha ugyanolyan, mint a többi, amiket ma is forgalmaznak.

2021. dec. 21. 22:47
 15/21 anonim ***** válasza:

A kérdező írta:

"Max az adhat okot mégis aggodalomra, ha másik kezünkkel ezalatt a hűtőre támaszkodnánk (mert pl azon van a pirító)."


Ezt most nem értem! Ha a fémházas kenyérpirító és a fémházas hűtőgép is szabvány védővezetékkel (jele: PE) el van látva, akkor hogyan lehet baj ebből?


Tippem szerint éppen a visszahívott típuson spórolták le a védővezetéket és a hatóság lecsapott a kapzsi gyártóra. A szabványok által megkövetelt biztonsági minimumot mindenkinek be kell tartani - szegénynek, gazdagnak, okosnak, butának, profinak, amatőrnek, férfiaknak, nőknek, hermafroditáknak, stb. - és ez így is van jól!

2021. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szirty ***** válasza:

"csak neked és az 5-ös "Simsonos"-nak nem! Miért?"


Világos nekem is.

De alacsony feszültségről írni ami "megijeszti" az embert ha fémmel a fűtőszálhoz ér és átívelést emlegetni olyan ordas nagy böszmeség hogy nem lehet elmenni mellette.


Ezen a módon ahogy most próbálod, nem fogod tudni szabályozni hogy mihez mit szóljak hozzá. Próbáld megszokni vagy elkerülni. Mást nem tudok javasolni egyelőre...

2021. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Szirty ***** válasza:

"Tehát egy gyorsan írt fórumhozzászólásban ne várjunk el egy matematikai-tétel pontosságú megfogalmazást"


Nem várjuk el. De ordas hülyeséget sem kellene írni... Az szerintem elvárható. Bár ez a GyK úgyhogy fene tudja :)

2021. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Szirty ***** válasza:

"Már leesett, hogy mi a kötekedés alapja"


Én csak megkértelek hogy fejtsd ki azt amit az idézett rész tartalmaz.

Nem azt kértem hogy a felsőbbrendőséged bizonyítására lapátolj össze valamit miközben sárba tiporsz másokat! :)

2021. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Engem egyszer a YouTube csatornán keresztül megáldott egy cigányasszony. Többek közt azt is kívánta nekem, hogy idézem:


"Ellenségeid aranyfogán húzzon ívet a hegesztőtrafó!"

2021. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#15: Úgy értettem, ha mind2 eszköz földelt is (a kenyérpirítónkba is szabályosan bekötötték a védővezetőt, direkt megnéztem akkor), de egyik kézzel fogom a hűtőt (vagy akár a pirító kezdetben még hideg külső fém részét, hogy ne csúszkáljon), másikkal a kenyéren igazítok, ami pl. elakadt a fűtőszálban, és a kenyér némi vizet tartalmaz, akkor megeshet (talán), hogy rajtam is veszélyes hibaáram halad át, még ha legvalószínűbb is, hogy a kenyér úgy érintkezik a földelt részekkel, hogy a hibaáram nagyja afelé fog folyni.

De ez csak feltételezés, lehet, hogy nem túl életszerű, ha csak nem úszik a víztől a kenyér, ami persze megint csak nem egy rendeltetésszerű használat. Lehet, hogy nem is pont ilyesmi miatt hívták vissza azt a típust, akkor nem így lenne felépítve azóta is a legtöbb ilyen eszköz. Lehet akár, hogy néhányból tényleg kispórolták pl. a védővezető bekötését, és a teljes szériára vonatkozott a visszahívás.

2021. dec. 23. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!