Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha fémmel megérintjük a...

Ha fémmel megérintjük a kenyérpirító belsejét, tényleg megrázhat az áram?

Figyelt kérdés
Régebben dolgoztam konyhán, ahol egy kolléga mindig késsel piszkálta ki a kenyérpirítóból a kenyeret. De szóltak neki, hogy ne csinálja, mert megrázhatja az áram. Ez igaz? Azért kellett kipiszkálni, mert nem jött fel. Rosszul működött az a funkció, amikor felugrik a kenyér, valahogy megakadt a kenyértartó rész, és ezért kellett mindig belenyúlni.
2020. máj. 16. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha véletlenül a fűtőszálhoz hozzáér, akkor a késen és a kollégádon keresztül záródik a föld felé az áramkör.
2020. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
90%

Igen, anyám így verte le kétszer is a biztosítékot. Őt valszeg a papucsa szigetelte.


Nálunk se mindig jól ugrik ki a kenyér, de én mindig beleszúrom és nem mellényúlkálok, plussz én előtte kihúzom a hálózatból.

2020. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Szerintem inkább ne próbáld ki sehogy sem.
2020. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
93%

Életveszélyes butaság belenyúlni, pedig én nem vagyok egy hisztis típus, ha ilyesmiről van szó, mégis meggondolom, illetve legalább tudom, hogy mire kell vigyázni.

Ha nem jön fel a kenyér, először is a kart kell felhúzni, úgy kiemelni.

Ha beragadt, akkor meg inkább kihúzni a konnektorból.

2020. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én anyám dettó... mindig kés hegyével vette ki a kenyeret...

nem nyúlkálunk a pirírtó belső részeihez még kézzel sem!!

2020. máj. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tényleg milyen hülyeség ez az automatika benne! Mennyivel egyszerűbb lenne, ha kézzel is fel lehetne emelni a kenyértartó kosár részét. Lehet, hogy vannak olyan típusok, amikkel ezt meg lehet csinálni, de az nem olyan volt.
2020. máj. 16. 20:25
 7/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
59%

Nem tudom, milyen sütőd van, de épp azt írtam, hogy a kart, amivel letolod, felfelé is lehet húzni.

Probléma akkor lehet, amikor néha hozzáragad a kenyér rácshoz, emiatt nem engedi fel.

2020. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kenyérpirítóm, végülis lehet, hogy fel lehetett húzni azt a kart, nemcsak gombnyomásra működött.
2020. máj. 16. 20:48
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy nem olyan típus lehetett az, mert senki, akinek ez volt a dolga, hogy a kenyérpirítót kezelje, nem csinálta azt, hogy kézzel húzta fel azt a kart. Csak tudták volna, hogy fel lehet húzni kézzel is. Nem tudom.
2020. máj. 16. 20:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi automatika, nem ugrál fel. Csak kicsit régi :)

[link]

2020. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!