Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a jobb? A kerámia...

Melyik a jobb? A kerámia lapos vagy az indukciós főzőlap Tapasztalatokat kérnék

Figyelt kérdés
2021. ápr. 27. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Kerámia lapos van nekem, iszonyat nyűg a tisztítása, lassan forr fel az étel de a gázt meg utálom ezért még mindig szívesebben használom ezt. Indukciósról nem tudok mit mondani.
2021. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Indukciós egyértelműen
2021. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Indukciós nagyon jó.

Most cseréltünk kerámia laposról. Sokkal gyorsabban forr fel a víz. Gyorsabb a főzés.

Lekapcsolás után nem melegíti tovább az edényt.

Csak akkor kapcsol be, ha megfelelő edényt teszel rá.

Annyiban hátrány, hogy nagyon meg

kell nézni az edényeket, hogy alkalmasak legyenek rá.

Nekünk a 10 serpenyőből csak 2 jó rá. És olyantól kellett megválnunk, mint nagy Tefal és Tefal palacsintasütő.

Szerencsére a tesco pontgyűjtő akcióból származó 10 év körüli wok működik.

És a legtöbb olcsóbb fazék, lábas is, mint a Steinbach-ok, meg a piacon vettek. Mázli.

Serpenyőből meg újítottunk 3 WMF-et 3 méretben.


A kerámia lapos jobb, mint a rezsó lapos, sokkal.

A tisztításról annyit, hogy az edények alja otthagyhat némi fémes foltot. Először azt hittem, hogy kopik a főzőlap. De nem.

Fém dörzsölővel gyönyörűre takarítható. Nekem nem sikerült megkarcolnom és a főbérlő is elégedett volt vele átadáskor.

Leégetnem egyikén sem sikerült semmit.

De a kerámia laposnál lehúztam a főzés helyéről az edényt, mikor végeztem, míg indukciósnál bátran otthagyom és nem lesz semmi baj.

Ha újra választani kellene, akkor megint indukciósat vennék.

2021. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerem mind a kettőt: bosch kerámia lapos és electrolux indukciós.


A kerámia lapost itthon használom. Eleinte szokni kellett, mert lassabban szabályozható mint a gáz, de én úgy vettem észre gyorsabban melegít, sőt néha már nagyon is. Nyáron viszont sokkal kevésbé fűti be a konyhát, mint a régi gáztűzhely. Gondolom azért, mert az edény teljesen ráillik arra a körre, ahonnan a meleg jön, a gáznál meg ugye elszállt az edény mellett egy csomó meleg.


Indukciós anyósomnál van, szoktam azon is főzni. Annyiban jobb, hogy ott nem marad forró a lap, csak az edény alja melegszik. Főzés közben nem éreztem nagy különbséget. Melegít mindkettő veszettül ha feltekerem.

Indukciósra csak olyan edényt tehetsz, amire tapad a mágnes. Hűtőmágnessel végignéztük, csak egy régi palacsinta sütő nem ment át a teszten, azt tiszta alu volt.


Tisztításnál én imádom, hogy csak egy üveglap az egész, nem olyan zegzugos lemez, mint a gáz volt.

2021. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak az előttem szólókat tudom ismételni. Jelenleg kerámialapos főzőlapom van, mert ez volt a házba beépítve, és mivel még teljesen jól működik, nem akartuk lecserélni. A takarítása egyáltalán nem gond, pedig kifut néha ez-az. Van hozzá egy ilyen kis kaparó, amivel le lehet szépen szedni, az üvegfelületet pedig nedves ronggyal csak áttörlöm és kész. Indukciós van az egyik barátnőmnél, főztem már nála így ismerem azt is. Ami jó benne, hogy nem melegszik fel mint a kerámia, nem is tud ráégni semmi, viszont az edények közül nem mind - bár manapság egyre több- kompatibilis vele. Talán a hőfok kicsit nehezebben szabályozható. Én mindkettőt szeretem. Ha a miénket cseréljük, valószínűleg majd indukciós lesz, de egyelőre a kerámia is bőven megteszi. A gáznál mindegyik jobb választás.
2021. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!