Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép- Whirlpool 6.érzék...

Mosogatógép- Whirlpool 6.érzék. F15 hibakód, mi a problèma? Vadiúj gèp, első mosogatásnàl már előjött, 30 perces gyorsmosás utolsó 5 percénèl kiírja, villog, nem megy tovàbb, másfèl órásnàl utsó fèl órànàl, nem megy a program végig soha.

Figyelt kérdés
Alul a víz áll benne, nem szivattyúzza ki (kiszedtem, ahogy tudtam, csatlakozók jók amúgy).Tud vki erről a hibakódról? Hívtam már a cèget, de hátha vkinek van saját tapasztalata. Csak kívàncsi vagyok.
2020. dec. 31. 22:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sajnàlom ezt a sok lelki roncs embert, hogy egy mosogatógèp kérdés ilyen indulatokat vàlt ki, megyek mindjárt a patakban mosni illetve megkövezem magam amiért telt mosogatógépre, szebb és jobb új èvet kívànok nektek :),minden jót.
2020. dec. 31. 23:53
 12/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kivezető csövet egy vödörbe tenni, és megnézni, úgy végigfut-e a program. Ha igen, akkor meg kell nézni, nincs-e valami dugulás, szűkület a bűzelzáróban, a csövezés jól fut-e, nincs-e megtörve.
2021. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MP41 válasza:
100%
Az F15 eléggé macerás hiba. A két szivattyú közötti konzisztencia különbségből ered. Oka nagyon sok lehet, a legtöbbször dugulás vagy felhalmozódás - dupla adag karbantartó max hőmérsékleten, az esetek nagy részében segít. Aztán az ürítő cső tövében van egy gumi billenőszelep - ellenőrizni. Aztán még ott van az elektronika, ami a 220at invertálja 3fázisu 54 voltos tápfeszültségé a 2 szivattyúnak. Ez az okos elektronika figyeli a szivattyúk működését, és visszaszámolja a dolgokat hogy OK vagy nem ok. Ha nem OK, dob egy F15 hibát. Elektronika szempontjából csak szakembert ajánlok, mivel komoly háttértudást igényel, és nem olcsó!
2021. máj. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a hibával küzdök egy Whirlpool wric 3C26 mosogatógép esetében. Valóban ki volt kopva a tengely körül a 2 db ferrit gyűrű, amit orvosoltam, de hiába. A vizet nem veszi fel... Olyan mintha a bejövő csapvíz szelep nem kapna vezérlést, a szelep nem szakadt, kimértem, illetve az áramlás útja is szabad. Nem tudom érdemes e cserélni keringető szivattyút annak ellenére, hogy nem kap vizet az.

Esetleg valami ötlet?

2023. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!