Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler földelesre mi...

Villanybojler földelesre mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Probléma a következő adott egy 3 emeletes régi építésű lakóház ahol nincs "foldelesunk" eddig abban a tudatban voltam, hogy konyhában van és ezen a vonalon elindulva elhataroztuk hogy veszünk egy villanybojlert. (Fázis ceruzával konyha kivételével mindenhol föld helyen fázist jelez) . Vissza bontottam a régi rendszer egy részét és az eloszto szekrenybe ért a meglepetés minden vezeték fekete, hogy az embernek nehezebb dolga legyen és fázis kivételével a 0 sínről van minden leagazva. Nos fogtam hosszabbított és multi metert (szakadás vizsgáló mód) rafogtam szobaba 0 ra és konyha 0 ra. Sipolt, majd szoba nulla és konyha föld szintén Sipolt. Az az arra következtetek hogy lakásban nincs foldeles hanem az óra felől jövő 0 van rákotve az is. Kérdés a következő ilyenkor mi a megoldás? És esetleg ez jó lehet e?Szetkotok mindent megkeresem a törzs 0 és fázist majd 0 sínre rákotve atkotom egy fi relébe és 0 sínről kimerve minden foldeles arról veszek és ÁVK áthozott 0 pedig a 0-t. Érthetőbb legyek minden kiállás foldeleset (aminek kellene lennie) kikeresem szekrénybe szakadás vizsgálóval, azt rakom direktbe a bejövő 0ra majd a sínről leveszek 1-t fi relének és minden fogyasztót fi relé utáni kijovo nullára kötok. Válaszokat előre is köszönöm

2019. okt. 11. 16:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az áram-védőkapcsoló a usert védi. A kismegszakító a szolgáltatót.
2019. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A nullázásos érintésvédelemnél egy harmadik vezeték van kiépítve ami a kismegszakító előtt van a nulla (földelt) vezetővel kötve. A kismegszakító után ha ez a két vezeték fel van cserélve vagy össze van kötve, a rendszer látszólag jól működhet, de rendkívül életveszélyes. Ugyan is egy villanybojler meghibásodása esetén az összes olyan berendezésen megjelenhet a fázis, amely nullázva van. Így a vízcsöveken, a mosógép és hűtőszekrény külső burkolata is feszültség alá kerülhet. Vannak szakemberek, akik ennek oktatása során nem voltak iskolában, ezért nem értik ezeknek a miértjét. Vagy felfogásuknál fogva tök hülyén állnak ehhez hozzá.

A két érintésvédelmi módot keverve alkalmazni sokkal veszélyesebb, mintha nem alkalmaznánk semmilyen érintésvédelmi módot sem!

2019. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Az áramvédő kapcsolót ezért olyan berendezések védelmére tervezték, ahol sem a nullázás sem a földelés nem megoldható."

Lehet, hogy az a dél-afrikai bányamérnök az ötvenes években védővezető nélküli berendezésekre tervezte, de Magyarországon sosem volt megengedve az ilyen használata elsőrendű védelemként. És ugyan a hatvanas években voltak európai országok, ahol a védővezető nem volt kötelező hozzá, de a mai EU-ban egyformán kötelező mindenhol.

2019. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Az ÁVK alkalmazása háztartásokban azért veszélyes, mert a hálózaton fellépő szivárgó áramot is észleli. És ha pl. egy hosszabbítót amin már gyárilag szivárgó áram jelentkezik (pl. az a sárga tescós hosszabbító) bedugják a konnektorba, leoldhatja az ÁVK-t. Ilyenkor jön a kőműves kalapács, amivel betöri az ÁVK orrát! És eztán már sehol nincs semmilyen érintésvédelem!
2019. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
"Vannak szakemberek, akik ennek oktatása során nem voltak iskolában, ezért nem értik ezeknek a miértjét. Vagy felfogásuknál fogva tök hülyén állnak ehhez hozzá."
2019. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ezt a hülyeséget melyik iskolában oktatták? :D
2019. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

42 %-os megtestesíti a tipikus villanyszerelőt, aki az elméleti dolgokhoz hülye, de okoskodni, azt nagyon szeret.

"egy vasmagos tekercsben teljesítményt indukál"

Beszarás...

"mert a hálózaton fellépő szivárgó áramot is észleli."

Komolyan? Voltaképpen csak azt érzékeli.

"amin már gyárilag szivárgó áram jelentkezik (pl. az a sárga tescós hosszabbító)"

Hová szivárog? A földvezeték felé? De akkor miért nem azt írod? Min szivárog? A műanyag szigetelésen? (Nekem van egy tippem, de kíváncsi lennék, te mit tudsz? Vakerálni?)

2019. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#10 "A relé akkor is leold, ha a nullvezetőn több megy, mint ami a fázison bejön. Akármilyen okból történjen is ez, bármily nehéz elképzelni, a működési elve miatt ez is levédve."


Tényleg nehéz elképzelni, ahogy végzi a dolgát, ami a lényege.

2019. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam ekkora vita lesz belőle, a kérdés nem a mukodeserol szólt hanem betapnal 0 szetbontva okozhat e valami problémát, de mivel bejövő 0 sípol a gáz vezetékkel és vízzel így már rajottem hogy eph ki van alakítva és PEN szét tudom bontani PE N 2 sínen.
2019. okt. 13. 08:32
 20/26 anonim ***** válasza:
Figyu, szokj már le erről a számbeírogatásról. Írd be tisztességesen, hogy N, L, PE, PEN, FI, stb.
2019. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!