Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vásárlás előtt...

Fényképezőgép vásárlás előtt állok. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most 17 éves vagyok és úgy döntöttem, hogy egyetemre fotóművészetre, filmművészetre és médiára szeretnék menni. Nagyon érdekel a fotózás és a kisfilmek készítése. Már most el szeretnék kezdeni ezzel foglalkozni, hogy az egyetemre ne teljesen kezdőként kelljen menjek. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen DSL-R kamerát ajánlotok úgy kb. 200-300.000 forint körül, amibe a tartozékok is beleférjenek(kiegészítőket is ajánljatok, kérlek) amivel elkezdhetnék dolgozni és fotózásra és videózásra egyaránt alkalmatos.

2018. máj. 27. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Semmilyet.


Amúgy sem így működik a fotózás, meg ezek, hogy valaki kitalálja hirtelen és kijár egy sulit és penge... ez nem megy önerő és beleadás és érdeklődés és minden ilyen nélkül, de azzal már önmagában is mehet, csak úgy nehéz-nehezebb.


Annyi mindent akarnál, hogy annyiért nem kapsz semmit, legfeljebb használtan összekukázol valamiket, hogy tanulhass. De azt sem kapásból veszi meg a normálisabb ember, hanem először gépet, némi tapasztalattal, hogy már tudja mi kell neki, mert fotózgatott manuális géppel (mondjuk egy kompakttal full manuál módban), aztán majd jön a többi..


szóval először vegyél inkább használtan 10-20 ezer forintért egy Canon Poweshot SX120IS gépet vagy hasonlót, hozzá egy állványt, nyomjad... aztán majd rájössz


Ez olyan, hogy valaki hirtelen autóversenyző akar lenni és venni akar egy forma1-es kocsit, vagy egy rally autót úgy, hogy életében nem ült még kocsiban


(de tudom, hogy sokan így csinálják, de akkor is...)

2018. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Első vagyok


Ha majd meglesz legalább az irány, hogy milyen féle fotózás érdekel, majd ahhoz majd tudsz venni gépet és objektívet és felszerelést.


Totál más kell, ha fotózol, totál más, ha videózol, totál más kell a portréhoz, totál más madárleshez, stbstbstb


Arra jó a kompakt full manuális beállítási lehetőségekkel bíró "bridge" gép, hogy azzal mindenfélét lehet (bár semmit se igazán), de legalább megtanulod az alapokat és mi hogy van és fejlődsz, próbálkozol, stb... és mindent tudsz vele anélkül, hogy kéne venned tele, nagylátószögű, makro, meg ilyen-olyan objektíveket...

2018. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én teljesen egyetértek azzal, hogy ez nem így működik, de azzal nem értek egyet, hogy mi nem így működik. :)

Szerintem a fotózás lényegét a művelt, ezen belül a képzőművészetekben is művelt, ezen belül a "lapos" képzőművészetekben művelt emberfő tudja megragadni.

Az eszköz hozzá viszont a fényképezőgép, és ha egy DSLR-t vesz, kitobjektívval, akkor egyrészt gyakorlatilag minden rendelkezésére áll, ami Brasssainak vagy Capának rendelkezésre állt (na jó, nézzük el, hogy nekik kevesebb), másrészt már nem kell megvenni. Erre gyakorlatilag bármelyik jó, de átlagember Canont vagy Nikont vegyen, mert azoknak van tonnaszámra tartozékaik. Figyelem, a videózásról nem beszélek, ahhoz pont annyira nem értek, mint a császármetszéshez.


No meg, amihez tehetség kell, ahhoz azért az kell. Akiből teljesen hiányzik, az nem fogja sem

tanulással elsajátítani, sem megvenni, gondolom én.

2018. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A korábbiakkal maximálisan egyetértve (de kiegészítve minden szakma komoly műveléséhez rengeteg tanulásra és "alázatra" van szükség)... Ha fotóra és filmre is akarod használni ez a pénz kevés lesz. Döntsd el, hogy melyikkel akarsz kezdeni, és abba ruház bele, és utána vedd meg a többi kiegészítőt a másikhoz.

Ha nagyon komolyan a szándékaid akkor érdemes egy olyan gépet vegyél most ami nem "csak" kezdésre lesz jó, hanem a következő legalább 2-3 évben kiszolgál, és utána majd az egyetem alatt veszel egy másikat (bár erre alig lesz pénzed). Elég rossz élmény lesz a diploma film/fotózás közben nézni a zárhibás gépet és "lovat cserélni". De mire odáig eljutsz az első géped zárjának vége lesz (vagy nem fogsz megtanulni fotózni) /100-150 000 expót bírnak általában, néha ha kíméletes az ember akkor többet/, én abszolut amatőrként fotózok egy évben 12-15000 képet, nálad ennek többszöröse lesz.

2018. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. máj. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Voltak építő jellegű meglátások. Azzal nagyon egyet értek, hogy hogyha beruházók egy D-SLR-re, akkor sokkal nagyobb választékban tudok fotózni. Nagyon sokat olvasgatok a fotózásról és videózásról. Úgy gondolom, hogy előbb az elméletet kell elsajátítanom, aztán a gyakorlatot. Az alapfogalmakkal már tisztában vagyok. Tudom, hogy milyen beállítást illetve opciót mikor, miért és hol használunk. Rengeteg videót is nézegetek ezzel a témával kapcsolatosan. Trükköket, technikákat, meglátásokat próbálok elsajátítani.

De most már elég csak az elméletből... gyakorlatba szeretném ültetni az eddigi tudásom.

Igazából nekem a Canon gépek jönnek be... Szóval úgy gondoljátok, hogy 300ezer forint nem elég egy fényképezőgépre?

2018. máj. 28. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!