Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen erős vakura van szükség...

Milyen erős vakura van szükségem a tűző napon történő derítéshez?

Figyelt kérdés
A DSLR-emhez vennék külső vakut. Beltérre nekem mindegyik elegendő, de sokat fogok tűző napon fotózni, és oda nem tudom mennyire erősre (milyen guide number-re) van szükségem, hogy kicsit fényesebbé varázsoljam az arcokat, ha napp a háttérben van. 1/200s-ad a minimális záridő vakunál. (nem támogatja a HSS-t a gép sajnos)

#vaku #vakuválasztás
2018. márc. 31. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Derítőlap használata gazdaságosabb, könnyebben irányítható a fény, vagy forgatható-fejes vaku használata is megfelelő lehet.


Infók ezekről (is):


[link]

2018. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából a nyaralásnál nem akarok minden egyes fényképhez egy studio-t felállítani. :-)
2018. márc. 31. 12:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezért is akarom vakuval megoldani a dolgot.
2018. márc. 31. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:
30-40-es kulcsszám amatőr viszonylatban már sok mindenre elég.
2018. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Canon utolsó előtti legnagyobb vakujának (580) a valóságos kulcsszáma 50 mm-es gyújtótávolságú objektívnek megfelelő látószögnél 42. Ha valami kommersz zoommal dolgozol, akkor nincs is 5,6-nál nagyobb blendéd, azt még rekeszeled képminőség okán nyolcasra, akkor 5 méterre tudná teljes megvilágítást biztosítani. A kisebbik vakunál (430) ugyanígy a kulcsszám 34, az 4 m-ig jó. De nyilván nem kell a teljes fényerő, csak egy része. Nagyobb látószögnél az értékek szomorúbbak, telénél meg vidámabbak.

Az azért kérdés, mit is értesz a "sokat" alatt, mert tapasztalásom szerint a kisebb vaku abban is "amatőrebb", hogy kevésbé bírja az állandó lövöldözést, esetleg túlmelegszik.


Magánjellegű megjegyzés, én még olyan vakuval derített képet nem láttam, ami ne lett volna természetellenes színű. Ha ez vigasz, a régi amerikai westernekben is k* sárgára derítették a főhős arcát.

2018. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A beépített vakuk általában 12-es kulcsszámúak. Külső vaku esetén (saját véleményem szerint ) érdemes minimum 40-eset venni, vagy 36-osat. Ezek még árban is megfizethetőek persze nem a saját márkásakra gondolok. Például egy 36-os Panasonic vaku 88ezer, ugyanez Nissinnél 56ezer (ráadásul 40-es). 82ezerért már 60-as vakut ad a Nissin. Sok esetben a derítéshez 3m-en belül elég a gép saját vakuja, ha van. Minél messzebb esik a fotóalany annál nagyobb kulcsszámú vakura van szükség.


Érdemes ránézni ezen a weboldalon lévő táblázatra.

Itt egy 44-es kulcsszámú vaku hatótávolságát szedték össze az ISO és blende értékekkel.


[link]


Ezt a videót meg "csak úgy" ajánlom megtekintésre. Itt egy 34 es(Nikon SB900) vakut használnak softbox-al.

A videó a 06:00-tól "érdekesebb".


[link]

2018. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fehérváripapa ***** válasza:

A GN szám humbug... csak a vakuval szembeni központ fényértékét határozza meg, és ez függ a vaku zoom állásától is! Ráadásul egy állandó fénnyel szembeni villanófényes deritést a záridő nagyon meghatározza, HSS nélkül nehéz lesz, főleg hogy minimum iso értéken 1/200 mellett legszűkebb blende is sok lehet a fény, ND szűrőben is gondolkodnod kell!


Ráadásul ha derítesz akkor nem ártana lány fény a vaku irányából is ahhoz pedig felület kell! Ahogy előttem mondták, inkább gondolkodj deritőlapban, akkor nem vagy záridővel sem beszoritva a sarokba!

2018. ápr. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!