Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mekkora méretű napellenzőt...

Mekkora méretű napellenzőt kell vennem az objektívemre?

Figyelt kérdés
Mi alapján rendeljek? (Lens hoods) Fényképezőgépre való napellenzőre gondolok, illetve objektívre..

2018. márc. 29. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Amiket eddig én vettem, ott nem volt ez kérdés, a legtöbb objektívre egyféle jó csak, tehát gyakorlatilag mindegyikre a rávalót kellett megvenni.
2018. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően minden objektívre csak a rá tervezett darab megy fel - a használati utasításban megtalálod a tipusát. Ha nem, akkor google.


Illetve láttam már szűrőmenetbe tekerhető univerzális napellenzőt, de ez számomra teljesen életidegen (sok hátránnyal szemben semmi előnye). Ha mégis ilyesmiben gondolkodsz, akkor a szűrőmenet mérete rá van írva az objektívre (Ø xx). Ha nincs, akkor google. Ha nincs szűrőmenet se, akkor meg így jártál.

2018. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy aliexpressről rendeltem egy ET 60II es napellenzőt ès oda az èn objektívem paramèterei voltak kiírva.. De nem bírtam rá csavarni ezèrt kèrdeztem hogy alapvetően most mivan akkor..

Lènyeg hogy nem mentrá most nemtom lehet a kínaiak elbaszták az öntőformát aztán azèrt vagy tènyleg nemtom de igazábol puha müanyag, fogtam a szikèt aztán kicsit megfaragtam mostmár rajta van :D

2018. márc. 29. 20:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az olcsóság vonzata. Az eredetiek felmennek az objektívre és ott maradnak. Ez egy tulipános? Telére a fene tudja, minek tulipános. Telénél nem fogja a "teli" napellenző sem levágni a sarkokat.
2018. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én több obimra is rendeltem olcsó kínait, és bár nincs

bennük a bársony, mint az eredetiben, soha nem volt méretbeli gondom. A kínaiak komplett autókat tudnak másolni, nem gondolnám, hogy egy ilyen darabka műanyaggal ne bírkóznának meg.

2018. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, mint ahogy Kőhalmi mondta a Showder Klubban: ennek már nem voltak kerekei, biztosan egy két napos kínai gurulós bőrönd volt.
2018. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Èn nem mondtam hogy balf.szok lennènek a kínaiak.. Lehet csak èn kaptam èpp egy selejtet, de èn tisztában voltam azzal hogy lehet hogy nem a legjobb lesz.. Elvègre ezèrt 450 ft ot fizettem :P ennyièrt kárlett volna otthagynom èn ugy gondoltam, vagy bejön vagy nem..
2018. ápr. 5. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!