Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon B500 vagy Sony DSC WX350?

Nikon B500 vagy Sony DSC WX350?

Figyelt kérdés
Hétköznapi használatra kellene, igazádiból a Nikon B500-at szeretném megvenni, csak méretben nem a legjobb, hasonló minőségű/tudású kisebb fényképezőgépet tudnék venni 60-70 ezer környékén ? Sony Wx350-es fényképező van olyan jó mint a nikon B500 ?
2017. okt. 30. 02:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Előre bocsájtom, mindig nehéz ebben a rovatban ez a sok "milyen kamerát ajánlanátok azok közül, amiket nem ajánlanátok" kérdés :), lévén ebben az árkategóriában lévő kompaktokban mind-mind egy pici kis 1/2.3”-es képérzekelő szenzor csücsül, mint a legtöbb telefonban, így számolnod kell a képzajjal, a gyengébb fényerővel (ISO 400 felett nem is érdemes ezeket használni, sajnos). Azt is megértem ugyanakkor, hogy ettől még nem feltétlenül kell mindenkinek rögtön DSLR-rel és MILC-cel kezdenie, ill. hogy sokak igényét bőven kielégíti egy olyan kompakt, ami ésszerű feature-ökkel kompenzálja a kis szenzort.


A kérdésedre a gyors válasz: szerintem a kettő közül egyik sem, ez a Sony nagyon gyenge eresztés, a Nikon Coolpixért meg kár azért a 75.000+. Használtan már komoly gépeket szerzel ennyi pénzért, de a Lumix FZ-72-ese (amit akkor én is vettem) év elején ugyanennyibe került, ami aztán keresztbe nyeli le a Coolpix B500-at. A B500 mellett talán az szólhat, hogy nagy a zoom tartománya, ergo madárfotózásra jó (verőfényes napsütésben), de ez is olyan, hogy az ilyen gépeknél a nagyobb zoommal arányosan romlik a képminőség. Másik jó pontja a 4db AA-s ceruzaelem, ebben a kategóriában szerintem még nagyon gyenge Li-Ion lapkákat adnak akksi gyanánt más gépekhez, amik hamar lemerülnek. A Nikon Coolpixeknél zavaró lehet a manuális módok (P, S, A, M tárcsa) teljes hiánya, így a fényképezés során a fantáziád le van korlátozva az automata, és a gagyi tematikus beállításokra.


Ha nem bánod, utólagos engedelmeddel gyorsan körbenéztem az árukeresőn, milyen alternatívák vannak. Fontos kiemelnem, nem ismerem egyik típust sem, csak az árukereső termékösszehasonlító táblázatának hihetünk, ami gyakran tartalmaz hiányos vagy fals adatokat. Íme a +5 alternatíva (remélem jó a link):

[link]


És most vegyük sorra:

- a megapixelek ennél a kategóriánal nem sokat számítanak, ne ijedj meg annak a Lumix-nak a 12mp-étől, elég lesz az;

- digitális zoomot is felejtsd el. Ha már mindenképp zoomolsz, csakis az optikával tedd;

- fényerőben a B500 a legjobb, azt meg kell hagyni;

- Érzékenység (ISO) édes mindegy, 400 fölé úgysem érdemes menni egyiknél sem;

- Manuális fókusz sosem árt, ha van;

- 1cm-es makró is hasznos;

- AF-segédfény szerintem alap, hogy egy fényképezőben legyen;

- Hm. A Lumix DMC-TZ70-es a JPEG képek mellett támogatja a RAW formátumot, amivel pl. Lightroomban jobban tudsz kísérletezni utómunka során;

- Fényképezési módok: amit már írtam, a Sonydban és Nikonodban csak automata van, a többinél úgy látom, megvannak a P, S, A, M módok.

- A többi szerintem egyételmű. Súlyra az összes többi modell jóval könnyebb a Coolpix-nél.


Így hirtelen ennnnyi, remélem valamit tudtam segíteni a választásnál. Mindenképpen érdemes teszteket olvasni, YouTube-videókat nézni vásárlás előtt az adott gépről. Sok sikert a vásárláshoz!

2017. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Na most kicsit jobban is megnéztem ezeket a gépeket, amiket linkeltem. :) Szóval ezek közül én a Lumix DMC-TZ70-est választanám, már csak a Leica optika és az átnézeti kereső miatt is (bár a ~80.000 már soknak tűnik egy ilyen kis kompaktért, akkor már használtan levadászni egyet).

Ha az árat is figyelembe veszem, akkor a Canon Powershot SX710 HS a szimpatikus.

2017. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Na jó, még egy utolsót benyomok, szintén Lumix ez is, de ez már bridge: az FZ-200-as modellről van szó, ami már nem mai darab, de még mindig nagy kedvenc a vásárlók körében főleg a stabil f2.8-as fényereje miatt, és ma már nem annyira vészes az ára. Mivel népszerű a mai napig, a használt piacon is hamar hozzá lehet férni.

[link]

2017. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szia, köszi hogy segítesz, megnéztem a fényképezőket amiket linkeltél, tudom hogy csak autófókusz van a Nikon B500-ban, de egyik kamera sem csinál olyan éles/színes felvételeket mint a B500-as nikon, szóval valószínű ezt fogom megvenni, de még gondolkozom, mert nekem igazádiból egy kisebb kompakt gép kellene, lenne pénzem végülis mondjuk egy DSLR-re is, de 70000-et szánnék rá, meg nemakarok zárszerkezetekre utána költeni, hosszú távra venném ezt a fényképezőgépet. Engem igazádiból ez a videó győzőtt meg leginkább a nikonról:


https://www.youtube.com/watch?v=ZIzerv9a34Y

2017. nov. 2. 20:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Hááát nem akarlak elkeseríteni (úgysem foglak, ha már eldöntötted), sem lebeszélni róla... de azt írod, hogy hosszabb távra szeretnél gépet, és még plusz kereted is lenne rá. Megnéztem a videót, 2x is, ugyanolyan használhatatlan a fókusz, mint a Coolpix L340-esemnek volt: felcsapódik a horizonton egy kis pára, behomályosul, zoomolsz, behomályosul, jön egy kis füst, tavaszi fuvallat, hullámzik a víz vagy szimplán csak hirtelen arrébb mozdítod a gépet, behomályosul. Madárfotózásra lenne jó egy ilyen nagy zoomtartományú gép, de mire befókuszálod a madarat, már tova is repül (saját tapasztalat). Lehet, hogy jók a színei és jó képeket lősz majd vele, de ha hosszabb távban gondolkodsz, mondjuk fél évnél hosszabb időben, ezek a hibák frusztrálóak lehetnek majd egy idő után. A manuális opciók teljes hiányáról nem is beszélve. Szóval nem értem, pláne 75.000-ért, na.
2017. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De szerinted akkor mégis milyet vegyek ? Amiket linkeltél azoknak eléggé szemcsés a képe, közel sem csinál olyan minőségű felvételeket mint a nikon. Ebben az árkategóriában nemtaláltam jobbat, és igen lenne rá több pénzem is, de ennyit áldoznék rá.
2017. nov. 3. 12:26
 7/17 anonim ***** válasza:

Megmondom neked az őszintét, egyáltalán nem könnyű neked erre válaszolni. :) Az a gond, hogy

1. nem tudom, mire, milyen témákhoz kellene neked gép (a mindennapos használat elég tág fogalom)

2. szerintem te sem tudod még pontosan, mire fogod használni, milyen műfajban fotózol majd – ami nem baj, mert ez 99%-ban menet közben szokott eldőlni, mikorra az ember már legalább 1-2 fényképező vásárláson túl van, és még akkor sem mindig.

Nem mondtam, hogy ne vedd meg a B500-ast, vagy hogy ezt vagy azt vedd meg. Leírtam a gép főbb hátrányait, mutattam pár alternatívát. Sajnos nincs első kézből tapasztalatom, hogy melyik gép ad jobb vagy kevésbé jobb képet a másiknál, de mivel a szenzor méretük ugyanaz, árkategória ugyanaz, olyan hűde-lényeges különbségekre ne számíts. Nem tudom, hol nézted, vagy hol próbáltad ki a gépeket, de a gép beállításai és a körülmények nagyban befolyásolják a végeredményt: beltérben egyik ilyen árkategóriájú gép sem teljesít túl jól, ISO 400 fölé szintén nem érdemes menni, ISO 800-nál ugyanúgy zajtengert kapsz a 100 ezer alatti Nikonnál, mint a 100 ezer alatti Panasonicnál, Sonynál stb. Kíváncsivá tettél, gyorsan ránéztem a flickr-en 2 gépre, a B500-ra és az egyik általam írt Lumixra, én nem látok számot tevő különbséget:

[link]

[link]

Érdemes nem csak magát a képeket megnézni, hanem a kép alatt jobb oldalt az EXIF adatokat, a fényértéket, gyújtótávolságot, ISO-értéket. A körülmények is nagyjából ugyanennyit számítanak, az, hogy fényes nappal a természetben, vagy egy sötét templombelsőben készültek a képek, telében, vagy nagylátószögben, kézből, állványról stb. Ha ezeket összematekozod, kapni fogsz egy kb. képet magáról a gépről.


Az a baj, hogy nagyon nem tudni, mit szeretnél, még a saját részedről sem. Nem szeretnél bridge-et, hanem kompakt méretű gépet, de valamiért mégis a B500-zal szemezel. A bridge-eket én magamban inkább „all-in-one”, avagy minden egyben gépnek szoktam hívni, mert fix optikájukkal számos témát lefednek hol jobb, hol rosszabb hatékonysággal. Tele állásban, mondjuk 40x-es zoomnál azonban már jelentősen romlik a fényérték, és ezzel együtt a képminőség is. A makró képei egy ilyen gépnek általában már szépek, ahogy kb. ugyanolyan szép egy hasonló árú kompaktnak is.

Nem tudom azóta sem, mit jelent nálad a „mindennapos használat”. Ha nem akarsz elmélyedni a fotózásban, akkor oda tényleg jó lesz egy full automata gép. Ha viszont igen, egy idő után fojtva érzed magad a kézi beállítások hiányától, nem lesz sok lehetőséged kísérletezni.

Nem akarom tovább szapulni a B500-at, mert a maga módján és szintjén jó gép az is, de 75.000+-ért kicsit abszurdnak érzem. Akkor már inkább használtan. Ha mégis a bridge kategóriában maradsz, és megtoldod az árat egy kb. 10-essel, megkapod a Lumix FZ-72-est vagy FZ-200-ast (f2.8 fényértékű Leica optikával), amikkel már nem mennek el komoly 5 másodpercek azzal, mire befókuszálja a témát (mit összeőrjöngtem anno emiatt az én Coolpixemmel, atyaég...).

De szerintem neked egy belépő MILC lenne a legmegfelelőbb, újonnan már nagyon jó MILCeket kapsz 100 körül, Fujifilm, Lumix, Sony, mindegyikről jókat mondanak, de még a Canontól is láttam múltkor egy egész jót szintén ekörüli összegben. Használtan én most vettem egy Lumix G6 vázat 60-ért. De állítólag a 100 körüli nem MILC kompaktok is már egész jók 1”-es szenzorral.

Hangsúlyozom továbbra is, nem lebeszélni vagy rábeszélni akartalak bármire is, csak mielőtt döntést hozol ilyen műfajban és ilyen értékben, érdemes jobban tájékozódni, mint érzelmi alapon rózsaszín szemüvegen keresztül választani. Sajnos sokan bedőlnek a megapixeleknek és a nagy zoomértékeknek, és a gyártók ezt ki is használják.

Részemről szerintem mindent leírtam, de a végére ajánlanám Budai Petur YouTube-csatornáját, van rögtön egy nagyon hasznos videosorozata, ami pont erről szól, hogy ő maga milyen gépet venne egy adott műfajon vagy adott keretösszegen belül:

https://www.youtube.com/watch?v=F_DFEDKoNkQ

https://www.youtube.com/watch?v=sQEir2GAO6A

https://www.youtube.com/watch?v=tLpnkn8EmOg

2017. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hosszas nézelődés/utánajárás után arra jutottam, hogy inkább ezt a gépet venném meg:


[link]


Elég szép felvételeket csinál ez is, szerinted van olyan jó mint a nikon b500-as ? Igazádiból nekem a méretével van a gondom, jobb lenne inkább egy jó kompakt, az általad ajánlott alternatívák között szerepelt ez a gép is. 80-90 ezer nekem már kicsit sok, használtan nemszeretnék venni semmilyen gépet. Amúgy több célra kellene a gép, állatok fotózására, lego stop motion animációs kisfilmekre, játékkonzol-gyűjtemény fotózására stb. és nem ártana ha mosott hátteres fényképeket is lehetne vele csinálni, illetve videózás közben ha ráközelítek valamire akkor a háttér mosott legyen. Amúgy a linkelt videók egyikében ajánlották is a Canon powershot SX620-at, tetszik is az a kis gép, jobban mint a nikon mert picike.

2017. nov. 7. 01:32
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát a mélységélességgel ebben a mezőnyben még nem fogsz tudni komolyabban játszani, az már megint egy fokkal komolyabb kategória (gondolatban dobd meg egy 100-assal a költségvetést...). Ettől még közelikkel és manuális fókusszal szerintem össze lehet ügyeskedni valami mosott háttér-félét, de pl. bokeh-re már ne számíts.

Állat az megint nem egyszerű kategória, követő fókusz hiányában én inkább filmezném őket (a Lumix FZ-72-esemmel már nem volt ilyen gondom, de a korábbi gépeimnél, úgy mint a Nikon Coolpixemnél már igen).

A Cameradecision.com szerint amúgy egyáltalán nem rosszabb gép ez a B500-asnál, sőt:

[link]

Jó, a zoom átfogása majdnem 2x akkora a B500-nak, de mit ér a 40x-es zoom, ha képzaj nélkül nem úszod meg? Szerencsére a 25x-ös is elég nagy. :)

Tárgyfotókra már elég jók ezek a gépek, amire figyelj, az a megvilágítás. Egy LED videolámpa, mint mondjuk egy Sunpak már elég jó fényeket ad, de ha nem akarsz erre költeni, az is jó, ha az asztali lámpákat összegyűjtöd a lakásban. Kis házi stúdiót már fillérekből össze lehet barkácsolni, fehér kartont derítőlapnak stb., YouTube-on vannak erre ötletek.

Amire viszont még pluszban ne sajnáld a pénzt, főleg, ha stop-motionölni is akarsz, az egy kis állvány, mondjuk ez:

[link]

Mert pl. a stop motion-nek éppen az a lényege, hogy a kamera ne mozduljon el egy centit se, szóval ebben az esetben az állvány helyére már nem lesz elég az 1000 oldalas világenciklopédia. Amúgy tényleg jó cucc egy ilyen mini állvány, nekem ez pl. elfér az oldalzsebemben is, és nem kell percekig állítgatni meg csavarozni. Szép fényeket!

2017. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen mindent, még annyit hogy ebben van manuális mód ? Mert az árukereső szerint nincs benne, meg nemlátom az "M" betűt sehol sem.
2017. nov. 7. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!