Milyen gépet érdemes vennem?
Csak bridge típussúban gondolkozok, profibbat sajna nem engedhetek meg magamnak. Tanulni tükörreflexesen tanultam, de az offos az ár miatt. [12 alkalmas tanfolyam, egyébként még nagyon kezdő vagyok]
Nagyon sokat olvastam a témában és már teljesen belezavarodtam, úgyhogy inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
A legfontosabb szempont, hogy árban maximum 100-120 ezerig mehetek el, de ha már ennyit kiadok érte, nem egy ilyen instagramra jó lesz amatőr gépet szeretnék, hanem olyat, amivel azért profi tájképeket lehet csinálni. A másik szempont ugye ez lenne, hogy elsősorban tájképeket csinálok, ((az, hogy magas ISO-nál is zajmentes legyen, nem számít, 200-ig ha elmegy anélkül, bőven elég, bár ha jól tudom nem is számíthatok kompakt gépnél másra. ))
Köszönöm előre is a tippeket.
Ilyet is régen láttam! A bridge gép, 120ezer HUF és a profi tájkép egy leírásban.
Vagy az igényeket kell lejebb adni vagy a keretet megemelni. Bridge gépből majdnem mindegy mit veszel. Főleg ebben az árkategóriában.
én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal, menj el egy következő tanfolyamra és ebből előbb-utóbb tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.
léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. sőt talán a barátaidnak is vannak gépeik, amiket elkérhetsz tőlük 1-1 kép erejéig, hogy aztán megnézd otthon, mit tudnak.
nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...
szerintem egy használt (akár régebbi) DSLR, vagy MILC géppel jobban jársz, mint bármilyen új bridge géppel. 50-60-ért már simán találsz olyan gépet (akár objektívvel együtt is), ami többet tud egy újonnan 120 ezres bridge gépnél. főleg, ha neked tényleg nem fontos a magas érzékenység - bár szerintem ezt még át fogod azért értékelni.
a cserélhető objektív bővíthetőséget, rugalmasságot jelent. ha a gép nem elég jó, elég a gépet cserélni, maradhatnak az objektívek, ha az objektívekkel vagy elégedetlen, lehet csak azokat cserélni és a legtöbb MILC és DSLR gépre fel tudsz tenni szinte bármilyen objektívet, így lényegesen több féle opció között válogathatsz mind árban, mind minőségben. persze nem árt megismerni a rendszereket és a lehetőségeket, de ha komolyabban akarsz foglalkozni a fotózással, akkor inkább erre érdemes menned, mint a bridge gépek felé.
persze, ha nem mersz bevállalni egy használt gépet, akkor maradj az újaknál.
A 120ezerbe belefér a Canon 1300d a jobbik kit obival.
Ha csak tájképet akarsz fotózni.
Ha más objektívekre is szükséged van illetve mindenképpen bridge-et akarsz akkor Panasonic Lumix DMC-FZ200
A bridge kategóriát én is meggondolnám a helyedben, bár pont a Pana FZ200 nekem bevált kiránduló/utazó gépnek. Normál fényviszonyoknál elfogadhatóan teljesít, a fix f/2,8 lencse 24x zoomig (600 mm ekv.) nekem pont elég szokott lenni. Csak azért vettem egy második, MILC gépet, mert az FZ200 nagyon nagy a mindennapi hordáshoz, nem lehet zsebre vágni, hogy lekapd, ha szembe jön valami jó kis téma az utcán.
Javaslom, hogy a Flickr keresőjében nézz meg pár modellt (search groups), sok száz fotó van fent, amik segítenek a döntésben. Pl. az FZ200-zal ilyeneket lehet lőni:
Ha használtat veszel akkor mindig van kockázat és azt te viseled.
De vannak jó vételek, ahol viszonylag kicsi a kockázat.
Garanciális időn belül eladott eredeti ár 60-65%áért adott gépekre érdemes utazni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!