Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik 7-10 éves gépet érdemes...

Melyik 7-10 éves gépet érdemes megvenni? Milyen objektívvel?

Figyelt kérdés

Canon 1100D? Canon 40D? mik vannak még amik jók ? :)



ezeket alap obival árulják, de lehet csak vázat venni + külön obit...


(leginkább makrózni szeretek, meg tájkép, porté)


2017. aug. 1. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyiket se 10 évesen. Akár mit tud csak egy elavult gép. Várhatóan hibák is lesznek vele, amit nem tudnak meg javitani vagy nagyon drágán.
2017. aug. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 7 év üzemidő alatt egy 350D és egy 30D is tönkrement, szóval ez tényleg várható.

Másoknak viszont nem...

2017. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is egy tizenéves Nikon D80 van, eléggé megkímélt gép végülis, de a mai technikával már nem ér fel, használhatóságban. Nincs videofelvétel, nincs élőkép, zajosodik magas iso-n, bár 1600-on még azért jó képe van, de elég sokszor kevés, mivel nincs stabilizátor, ezért csak drága obit tudsz venni hozzá ami stabis, anélkül pedig kevés lesz még a 3200-as iso is... vagy megint csak, veszel hozzá nem-stabis fényerős objektívet drágán.

Ettől függetlenül még mindig 100x veri a kompaktokat, bridge gépeket.

2017. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapobjektívek közül szerintem csak a 18-55 IS II-vel érdemes. A 18-55 III-t meg kerülni kell, mert nagyon rossz.
2017. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1-el értek egyet.


Az ennyi idős gépek már megették a kenyerük javát. Persze, nekem is akad a környezetemben makulátlan 400d, meg d90, meg még néhány 9-10 éves gép mutatóba...


De kb 100x annyi tönkrement gépre jut az a pár darab mázlista. És egy részük alkatrész hiány miatt nem javítható, vagy ha van is cucc hozzá, akkor egyszetűen gazdasági totálkár, egy pár tízezres gépre senki nem költ ugyanannyit, hogy megjavítsák.


Az meg tényleg csak hab a tortán, hogy mennyire elavultak a régi gépek a maiakhoz képest.


Ha ilyen gépet veszel, akkor gondolom nem vet fel a pénz, hidd el, még ha nem is csap be az eladó akkor is lehet, hogy 2 hét múlva dobhatod a kukába a gépet, amire elverted az összes pénzed. Megéri a kockázat? Hátha kifogod azt az egyet, ami még bírja.

2017. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!