Huawei P10 megfelelő lenne vlogoláshoz?
Hobbiként fotózom illetve videózom. (Nem tettem fel eddig a videót még sehova sem) Szerintetek ezzel a készülékkel megfelelő képminőségű videót csinálni akár youtubera is?
"Inkább rendes kamerát vegyél" kommenteket ne,mivel már a készülék megvan. Köszönöm a válaszokat!
egyrészt sosem fogod megtudni, hogy mit tudsz kihozni az eszközödből és a lehetőségeidből, ha nem kezded el kipróbálni magad. szóval kezdd el csinálni, próbálgasd és elemezd az eredményeket. úgyis bele kell rázódni mindenbe, ha menet közben rájössz, hogy mégsem ez az ideális eszköz, akkor meg majd esetleg lecseréled, ha tudod. viszont már megvan, tehát a kezdéshez tökéletes. egy vlognál hosszú távon úgysem a képminőség a szűk keresztmetszet, hanem a tartalom. azon kívül meg egy csomó mindenbe bele kell jönni, így gyakorlásnak mindenképpen jó bármi, amivel el tudod kezdeni. különben meg ne mások mondják már meg neked, hogy a TE eszközöd, a TE kezedben, a TE céljaidhoz és a TE elvárásaidnak megfelel-e vagy sem. tök mindegy, hogy ki mit mond, neked kell eldöntened, hogy szerinted jó-e arra, amire használni akarod, vagy sem.
másrészt ha fotózol, akkor tudnod kéne, hogy a képminőség nem (csak) az eszközön múlik, hanem azon is, hogy az eszközt hogyan használod. a fotózás (és videózás) jelentős részben arról szól, hogy milyen környezetet és fényviszonyokat választasz a felvétel készítéséhez. a vlogolásra ugyanígy igaz, hogy olyan helyszínt és fényviszonyokat kell keresned, amik megfelelnek. minél jobbak a fények a témán (vlognál leginkább rajtad), annál jobb lesz a felvétel. ha egy sötét szobában próbálkozol, akkor mindegy, hogy mivel csinálod, vacak lesz az eredmény. egy komolyabb kamerával kevésbé lesz vacak, de ugyanúgy vacak lesz. nem véletlenül írtam jó és nem sok fényt, mert nem a mennyiség a döntő, hanem a minősége és eloszlása. ha marha sok a fény rajtad, a háttéren meg kevés, akkor te világítani fogsz, a háttér meg nem látszik. ha marha sok a fény, akkor simán lehetnek miatta marha nagy árnyékok is rajtad, ami ugyanúgy nem jó. ezért célszerű minél több, de minél egyenletesebb fényben forgatni, hogy a megvilágítás egységes is legyen, ne csak sok.
harmadrészt az sem mindegy, hogy milyen vlogot akarsz csinálni. ha csak egy beszélő fejet akarsz, akkor különösen fontos, hogy mit is mondasz, mert akkor a szöveg fogja elvinni a hátán a dolgot. marha érdekesnek kell lennie a szövegednek, hogy ne váljon unalmassá, hogy "tévében hallgatják a rádiót".
ha képileg akarsz megmutatni helyeket, dolgokat, akkor már a szöveg lehet, hogy kevésbé fontos, de azért érdemes ilyenkor is minél érdekesebb, tartalmasabb szöveget írni hozzá. szerintem érdemes a szöveget előre megírni, mert rögtönözni (nekem legalábbis) sokkal nehezebb, mint ha legalább nagy vonalakban tudom, mit is akarok elmondani. ugyanakkor az sem jó ötlet, ha egy előre megírt szöveget mondasz el, mert akkor meg azért hat természetellenesen nagyon betanult, felolvasás szerű hatást kelt. szóval érdemes nagyjából leírni, hogy mit is akarsz mondani, de aztán fejből mondd el, amire emlékszel belőle és ne ragaszkodj a tökéletes visszaadáshoz, így lesz a legkönnyebb - persze ha olyan típus vagy, akinek ez könnyen megy, akkor nem annyira kell rá előre készülni.
végére hagytam, de a legfontosabb a hang minősége. ha egy videó nagyon halk, nagyon zajos, nagyon visszhangos, doboz hangú, vagy bármi más miatt nagyon nehezen érthető, akkor simán kikapcsolják az emberek még akkor is, ha nagyon szép a képe. ha viszont jó, tiszta és érthető a hang, nincs benne zavaró zaj, akkor egy kevésbé jó képminőséggel is végignézik, ha van értelme is a dolognak.
szinte biztos, hogy sokat dob a vlogod minőségén, ha szerzel egy külső mikrofont és nem csak a beépített mikrofonnal próbálkozol, de bármivel veszed is a hangot, mindenképpen érdemes odafigyelni a környezeti zajokra (forgalom, szél, stb) és minél inkább kiküszöbölni őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!