Kezdő fotósnak milyen gép?

Figyelt kérdés
Kezdő fotósnak megfelel egy Fujifilm Finepix XF1 fényképezőgép? Jelenleg ez található itthon :D Ha akarnék akkor is max 50-60.000 Ft-ot tudnék rászánni pl. egy Nikon coolpix l340 -re, de ahogy olvasom itt a véleményeket, nem nagyon ajánlják tanulásra. A Fuji-nak több lehetősége van. Szóval szerintetek ez a gép megteszi? Vagy inkább a Bridge?

2017. márc. 16. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én inkább használt DSLR gépet vennék, például ez 60-ért jó vétel, többet nem is ér.

[link]


Ez tanulásnak tökéletes, és később objektívet is tudsz rá tenni, ha bele lendültél a fotózásba. A bridge géppel is el lehet kezdeni, csak ott megakad a tanulás azzal, hogy nem cserélhető az objektív. Persze nem tud az 1000D videót felvenni, de kezdésnek szerintem nem is kell.


Szóval egy szó mint száz, én használt DSLR gépet vennék új bridge vagy kompakt gép helyett.

2017. márc. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Esetleg tudom ajánlani ezt a Facebook csoportot, ide csak széria számmal feltöltött hirdetést tehetnek fel az emberek, tehát biztos nem kamu, lopott, stb.


[link]


Érdemes csatlakozni és szétnézni, esetleg beírni, hogy 60.000 Ft-ért DSLR gépet keresel megvételre.

2017. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. márc. 17. 00:05
 4/11 anonim ***** válasza:

én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamera a telefonodon, azzal fotózz. ha nincs telefonod, akkor vegyél egy kamerás mobilt, egyszerűbb és olcsóbb gépet, kompaktot, bridge gépet, MILC-et, vagy DSLR-t. igazából teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


a belépő szintű DSLR és MILC gépeket nem véletlenül nevezik belépő szintnek. ezzel kezdesz, hogy megismerd a műfajt, kitapasztald mire van szükséged és tovább tudj lépni, ha szükséges, vagy maradsz itt, ha minden igényed kielégíti és boldogan használod. a belépő szintű gépekhez adott kit objektívekkel ugyanez a helyzet. megveszed, használod, amíg észre nem veszed, hogy neked kevés a fényereje, nem elég jó a rajzolata, nem elég gyors az AF, stb. ha nem veszed észre, akkor nincs szükséged jobbra és megúsztad az első vásárlással. ha pedig elkezded érezni, hogy valamiben nem stimmel ahhoz, amire és ahogyan te használni akarod, akkor már érezni fogod, hogy merre kell másmilyet keresned. tulajdonképpen cipőt is így választasz. felhúzod és kitapasztalod, hogy hol szorít, miért kényelmetlen és olyat keresel helyette, amelyikkel ilyen gondod már nincs. amikor találsz olyat, amelyikkel már nincs semmi gondod, arra van neked szükséged.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2017. márc. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4.: Mindenki észreveszi, hogy a kitobi amatőr cucc, de hiába veszem észre, ha nincsenek százezreim, adott esetben millióim objektívre.


Pl. manuális Tair 300-at vehet hozzá, elég jó a minősége, olcsó, sajnos nehéz és manuális.


Pl. madarakat akarsz fotózni, ott hamar elérsz a felszerelésed teljesítőképességének határára. A teljesen amatőr asztrofotózásnál is ez a helyzet.

2017. márc. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az index fórumon is van adok-veszek szekció

időnként alig használt gépek vannak féláron. Vagy annyiért se

2017. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5 nem értek egyet, hogy mindenki észreveszi a minőség különbséget. az árkülönbséget, meg a leírás eltérését észreveszik, de a minőségbeli különbséget nem mindenki veszi észre, ha még nem látott jobbat. ez ugyanúgy egy fejlődési folyamat eredménye, mint minden más.

sőt nagyon sok ember még a jó kép és a rossz kép közt sem tud különbséget tenni, mert nem ért a képekhez, nem lát elég jó képet és nem tudja értékelni a különbséget. ugyanígy az objektíveknél is igaz, hogy egy csomó ember nem csak ár/érték arányban, hanem abszolút elégedett egy kit obi, vagy egy olcsó utazó zoom minőségével, mert még nincs elég tapasztalata, nem látott még jobb minőségű képeket.


az egy másik történet, amiről te beszélsz, hogy hiába látja az ember a különbséget, ha a jobbat nem képes megfizetni, vagy az elérhető árú jobb minőségnél egyéb kompromisszumokat kell kötnie. természetesen ez is igaz, de ez már egy tudatos kérdés. én arról írtam, hogy aki még ott tart, hogy az első gépét veszi, az még ha elé teszed a tesztképeket sem biztos, hogy látja a kölönbségeket és pláne nem tudja, hogy melyik mennyire éri meg neki még akkor sem, ha pénze volna rá. ennek az igényességnek a tanulással érnie kell az emberben.

2017. ápr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.: Az, hogy mennyi a fizetésed, nem egy "tudatos kérdés", a legtöbb ember, főleg a kutatók, hiába okosak, nem tudatosan keresnek nagyon keveset Magyarországon!


Kérdező: Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.


Én azt látom, hogy pl. a fenti kérdező is napokat, heteket tölt azzal, hogy a kis 50 - 60 000 Ft-ját mire költse. A kategóriában minden terméket össze hasonlítgat, kézbe vesz. Több helyen kérdezősködik.

Belekerül a "használtat vagy újat" állandó dilemmájába.

Aztán 1-2 hónap töprengés után vesz valamit.


A másik: Ennyi pénzért, milyen obi lesz azon a használt, alsó-közép kategóriás, kicsit profibb gépvázon?

Mert én azt látom, hogy a jó minőségű objektívek használtan is drágák.

Csak a műanyag kit obira mondják, hogy kb. 7 év az élettartama. A többi profi objektív sokáig dolgozik.


Azaz hiába vesz egy használt 2 számjegyű Canon gépvázat, ha műanyag obi lesz rajta....


(Ill. úgy tudom a felújítás a Kamerásoknál kb. 40 000 Ft, ha a zárszerkezet elhasználódik.)

2017. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Fujifilm FinePix X-F1 vásárlás már 129 200 Ft-tól!" írja az árukereső... Mit is tud ez a kompakt?


Akkor egyértelműen a használt DSLR-t ajánlanám, ha valami minőségbeli ugrást szeretnél!

2017. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8-as, azt mondod: "milyen obi lesz azon a használt, alsó-közép kategóriás, kicsit profibb gépvázon?

Mert én azt látom, hogy a jó minőségű objektívek használtan is drágák."


miért, ha újonnan vesz ugyanazért a pénzért egy alacsonyabb kategóriás gépet, azon milyen minőségű objektív lesz? használtan ugyanazt a terméket kapja csak olcsóbban, vagy ugyanazért a pénzért valamivel jobbat kap. ez objektívre és gépvázra, meg bridge-re, kompaktra egyformán igaz.


ráadásul te állítottad korábban, hogy a jobb mindőséget mindenki látja, csak megfizetni nem tudja mindenki. ha tényleg látja a kérdező a minőség különbséget, akkor nyilván olyat választ, ami minőségben megfelel neki, az árat meg pláne látja, hogy használtan mennyi és újonnan mennyi.

viszont felhívnám a figyelmed rá, hogy a kérdező azt kérdezte, hogy a meglevő gépe elég jó-e, vagy cserélje le. neked ez arra utal, hogy ő meg tudja ítélni a minőséget? hiszen van egy gépe és mégsem tudja eldönteni, hogy lecserélje vagy sem. nem véletlenül írtam, hogy szerintem nem új gépet kell venni, hanem a meglevőt használni és mellette tanulni, fejlődni, képezni magad, hogy TUDD, hogy amid van az elég-e és ha nem, akkor miért nem, miben van szükséged többre, jobbra.


szerintem használtan lényegesen jobb áron lehet mindenhez hozzájutni, mint újonnan és az optikák még annyira sem használódnak el, mint a gépek. lehet, hogy az évek során keveset esik a használt áruk, de az új árhoz képest elég komoly különbségek vannak és főleg, ha szempont, hogy kevés pénzből akarsz minél jobbat kihozni, akkor a használt sokkal jobban megérheti.


persze, hogy vannak veszélyei is a használt dolgoknak, de szerintem ez a kockázat (meg a garanciák) túlértékeltek. nekem volt már néhány gépem, új is, meg használt is. garanciális javításom még nem volt egy sem. de használt gépet se kelett garanciás hibával javíttatnom. persze tapasztalat nélkül nehezebb mérlegelni a kockázatot.


a zárcserétől szerintem nem félni kell, hanem tervezni kell vele. pontosan ismerhető, hogy melyik típusban mennyi egy zárcsere, legalább annyival legyen olcsóbb a bolti árnál, amikor használtan megveszed. a különbözetet meg tedd el és legyen kéznél, ha javítani kell. vagy vegyél olyan használt gépet, amire vállal az eladó pár hónap garit, hogy biztonságban érezd magad.

2017. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!