Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes gépeken az...

Tükörreflexes gépeken az objektívet mindig állítani kell?

Figyelt kérdés

Eddig mindig kompakt gépeim voltak, és most veszek egy tükörreflexes gépet (Canon EOS 1200D típust néztem ki). Adnak hozzá objektívet is. Ezt mindig állítani kell (például zoomolásnál vagy ha üzemmódot váltok: pl.: smart auto, program, tájkép, hosszú záridő stb.), vagy csak egyszer felhelyezem és működik magától? Ha táskába beleteszem a gépet, akkor nem kell levenni róla, elfér benne?


Köszönöm!



2016. dec. 29. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8: AF servo arra jó, hogy amíg kattintasz "követi" a fókuszt, amikor már exponáltál nem tekeri tovább. Ha bemozdul magasabb ISO és rövidebb záridő, és jobban kinyított rekesz. Egyébként tényleg gyakrolj, nézz meg fórumokat, könyveket. És ne vegyél egyből ilyen drága gépet, de lelked rajta.
2016. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez biztos így van, de mivel nem ez a szakmám, és csak "hobbi" szinten űzöm, ezért nem szeretnék tanfolyamra beiratkozni, kicsit már lekéstem róla... :( A fentiek alapján (mozgó járművek fotózására) alkalmas a Canon SX540-es bridge gép?
2016. dec. 29. 21:53
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt olvastam, hogy a magasabb ISO kevésbé bemozdulttá teszi a képet, viszont kompaktok esetében így túl szemcsés és világos lesz a kép már ISO 200 esetében is, sajnos. Ráadásul az én kompakt gépemen a rekeszt és a záridőt nem lehet állítani, ezért is néztem ki az SX540-est, amin ezt a 2 funkciót is lehet állítani.
2016. dec. 29. 21:57
 14/17 anonim ***** válasza:

ahogyan már írták: olvass, tanulj addig, amíg már tudni fogod, hogy mire is van szükséged.


"nem ez a szakmám, és csak "hobbi" szinten űzöm, ezért nem szeretnék tanfolyamra beiratkozni, kicsit már lekéstem róla"


miért késtél volna le a tanfolyamról? egy tanfolyamra bármikor beiratkozhatsz. attól, hogy nem az a szakmád, még elvégezhetsz egy tanfolyamot. vagy azt mondod, hogy ha te nem vagy hivatásos sofőr, akkor nem tanulhatsz meg autót vezetni sem?


ugyanúgy megtanulhatod a fotózás alapjait (ahogyan akár a vezetést is) könyvekből, fórumokból, barátoktól is, csak egy jó tanfolyamon valószínűleg nem csak fotózásban, hanem tanításban is rutinos tanár, mindkét területen komoly tapasztalatokkal, alaposan felépített tananyag szerint, rendezettebben tanít, mint valaki, akinek nem a fotózás és annak tanítása a szakmája. na meg egy tanfolyamon a hozzáértő tanár valószínűbb, hogy megpróbálja megérteni, hogy mivel van problémád és elmagyarázza máshogy, megválaszolja a személyes kérdéseidet, megnézi a képeidet és elmondja, hogy min kell változtatni, amire egy könyv, folyóirat, fotózásról szóló cikk egyáltalán, de még a fórumok is csak korlátozottan képesek.

2016. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ne akard a tudást és tanulást megpórolni a folyamatból, mert nem fogsz sehova jutni vele. ne keress olyan gépet, amit tudás nélkül jól tudsz használni, mert sosem fogsz jó képeket csinálni, amíg a géptől várod, hogy kitalálja, hogy te mit akarsz elérni. a gépben egy automata van, ami egy algoritmus alapján próbál helyetted érteni a fotózáshoz, de fogalma sincs, hogy te épp mit próbálsz lefényképezni, milyen hatást szeretnél a képen elérni. a különféle programmódok azt segítik, hogy leszűkítsd neki, hogy épp mivel próbálkozol és így egy kicsit pontosabban sejti, hogy mit is próbálsz csinálni.

pl.

tájkép módban pl. sejti, hogy statikusabb, nem igazán mozgó témát fotózol, remélhetőleg még egy állványt is teszel a gép alá, így nyugodtan használ hosszabb záridőket, nagyobb mélységélességet használ, hogy minden éles legyen, nincs szükség követő fókuszra, stb.

sport módban meg tudja, hogy te gyorsan mozgó témát akarsz fotózni, így a hosszú záridőket mellőzi, inkább möveli az érzékenységet, rövidíti a záridőt, hogy kevésbé mosódjon el a téma, gyorsabb autofókusz követéssel próbálkozik, stb. de ettől még mindig fogalma sincs, hogy te hogyan és milyen képet is akarsz csinálni.


ha viszont megtanulod a fotózás alapjait, akkor nincs szükséged ilyen üzemmódokra, mert a fejedben van az ismered, hogy egy-egy helyzetben mit hogyan kell beállítanod és ha valamiért mégsem stimmel, akkor el tudod dönteni, hogy min kell módosítanod, hogy a kívánt eredményt elérd. ezzel szemben amíg csak automaták közt választasz, akkor továbbra sem lesz fogalamd, hogy mit kezdj, hogyha egyik automatika sem találja el, hogy mit is szeretnél. ezért nem tudunk neked gépet ajánlani, mert tudás nélkül egyik sem fog megfelelően szolgálni és ezért mondjuk, hogy tanulj meg fotózni - legalább egy bevezetés a fotózásba könyvet olvass végig!

2016. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
egyébként mielőtt megvennél egy gépet, szerintem keress valakit, akinek van olyan/hasonló és kérd el kölcsönbe, béreld ki, hívd el magaddal fotózni és próbáld ki, hogy arra, amire te szeretnéd használni, mennyire alkalmas, mert hiába alkalmas papíron, hiába alkalmas szerintünk, ha te mégsem tudod kihozni belőle azt, amit szerintünk lehet...
2016. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az építő és részletes hozzászólásokat. Szoktam olvasgatni cikkeket a fotózásról még többet fogok. Csak úgy általánosan egy kérdés, akár a saját tapasztalataitokból vagy ismerősöktől a Canon SX540 megfelel erre a célra? Ha tudtok olyat, akinek ilyen gépe van, szívesen kölcsönkérném pár napra kipróbálás céljából (sajnos az ismerőseim körében nincs)
2016. dec. 30. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!