Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes gépeken az...

Tükörreflexes gépeken az objektívet mindig állítani kell?

Figyelt kérdés

Eddig mindig kompakt gépeim voltak, és most veszek egy tükörreflexes gépet (Canon EOS 1200D típust néztem ki). Adnak hozzá objektívet is. Ezt mindig állítani kell (például zoomolásnál vagy ha üzemmódot váltok: pl.: smart auto, program, tájkép, hosszú záridő stb.), vagy csak egyszer felhelyezem és működik magától? Ha táskába beleteszem a gépet, akkor nem kell levenni róla, elfér benne?


Köszönöm!



2016. dec. 29. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
A gyújtótávolság beállítása mindenképpen manuális (zoomolás), de az élességállítás automatikus (az AF/MF kapcsolóval tudod változtatni, akkor lehet manuális is, de ez objketívfüggő). A táskád méretétől függ, hogy elfér-e benne objektívvel együtt. Az én egyik táskámban két profi váz van öt objektívvel, markolattal, kioldókkal, egy vakuval tartalék akkukkal, de egy ilyen táska majdnem annyiba kerül mint amennyiért Te a fényképezőgépedet veszed. Ajánlom olvasásra a fényképezőgép használati utasítását, szinte minden le van benne írva amire szükséged lehet az elején.
2016. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Obifüggő. De rengeteg f*asza cikk van a neten, olvasgass...
2016. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vannak motorral zoommoló obik is, amik hasonlóan vezérelhetők gombnyomásra mint a kompaktokon.
2016. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Már bocs, de ha ennyire nem értesz hozzá akkor a következő eseteket tudom elképzelni:

1./ Nem való neked DSLR gép, felesleges pénzkidobás, vegyél kompaktot. Azzal jobb fotókat fogsz csinálni. Ha arra vágysz, hogy nyomsz egy gombot és csinál fotót akkor nem való neked. Nem csak az obit tekergeti az ember, hanem a különböző autofocus módokat is (EOS 1200D-t nem ismerem, hogy azon van-e de a legtöbbön már legalább 2-3 autofocus üzemmód van), állítja az ember az ISO-t. És csak nagy ritkán kapcsol teljesen automata állásba.


2./ Ha úgy gondolod DSLR kell neked és valóban arra vágysz menj el egy fotó suliba. Különben 1-es pont. Egy totál kezdő számára egy DSLR az baromi nagy csalódást okoz. Az első néhány száz kép teljesen reménytelenül használhatatlan lesz. Én most váltottam egy DSLR-ről, ugyanattól a gyártótól egy ujabb modellre, és kellett kb. 200 kép mire sikerült értelmezhető fotót készíteni. Nyílván ezt úgy csináltam, hogy kimentem valahova és fotóztam egy csomót és mindig visszanéztem az eredményt (30-50 fotó után visszanéztem az eredményt).

2016. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az építő válaszát. A fényképezőgépen van AF és MF állítás is. Az első az, amikor a gép automatikusan állítja az objektívet, mint a kompaktok esetében, az utóbbi pedig, amikor kézzel lehet állítani, olvasatom szerint. Az AF-t akkor is lehet alkalmazni, amikor nem automata üzemmódban fényképezek? (pl.: tájkép vagy program üzemmód).


Nem vagyok profi fotós, de nem vagyok teljesen amatőr hozzá, ahogy az utolsó írta, kompaktok esetében is sok funkciót használtam, nem csak az automatát... Mivel nem volt még obis gépem, ezért tettem fel ezt a néhány kérdést.

2016. dec. 29. 19:58
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

"Nem vagyok profi fotós, de nem vagyok teljesen amatőr hozzá"

Amatőr az, aki hobbiként fotózik, nem megélhetésként - de ettől még ért(het) hozzá. Te szemmel láthatólag fikarcnyit sem. Ez nem szégyen, csak ne áltasd magad.


"Mivel nem volt még obis gépem"

A kompaktodon nem volt objektív...? o.O

2016. dec. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kéne kioktatni a kérdezőt, hogy mi való neki és mi nem.


Ezt had döntse el ő...

2016. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt, hogy fikarcnyit sem, miből szűrted le? Pontosítok: cserélhető objektíves fényképezőgépem nem volt még (ezért is tettem fel a kérdést).


Igazság szerint járművek fotózásához szeretnék fényképezőgépet vásárolni, hogy a mozgó jármű ne mozduljon be a fényképeken. Kompakt fényképezőgépek esetében időnként előfordult a bemozdulás, hiába fotóztam "P" üzemmódban AF servo-val. Kérdés: ha úgy gondolod nem való nekem DSLR gép (lehet), milyen gépet tudnál ajánlani erre a célra (pl.: bridge?) Köszi!

2016. dec. 29. 20:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy bridge gépet: Canon Powershot SX540. Szerintetek ez a gép megfelelő a fenti célra? Van benne sport üzemmód, plusz TV, AV és M mód is. Köszi!
2016. dec. 29. 21:17
 10/17 anonim ***** válasza:
Tanulj addig míg tudod, hogy mire van szükséged arra amit fényképezni szeretnél. Ez hosszú folyamat, de rengeteg időt és pénzt spórolhatsz vele.
2016. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!