Gépház kérdése:

Szerintetek nem vernek át?

Figyelt kérdés

Nemrég óta fotózok, egyelőre egy gagyi géppel. Az imént a Jófogáson láttam egy bordós,pirosas színű Nikon Coolpix L810-et. Ezt szeretném megvenni, ha szerintetek nem átverés!

Ennek 30.000 Ft az ára. És ez számomra egy ilyen gépnél, hogy is mondjam.. Nekem kevésnek tűnik, az optikai zoom-ját (26x) és képességeit tekintve..

Hozzáértők, fotósok véleményét kérem!



2016. dec. 24. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

De igen, valószínű, hogy átvernek!

Egy ilyen gépet nem a Jófogáson szoktunk venni!

2016. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zzzoli ***** válasza:

2014 ben befejezték a forgalmazását, akkor az ára 60 ezer Ft körül volt.

Most lassan 2017 van, a tulaj akar venni egy jobbat, nincs semmi baj ezzel árral.

Nekem egy L840 van, annak vmivel nagyobb a zoomja, de én se tudnám eladni már sokkal többért.

Elektronika, a legjobban amortizálódó dolog, nincs baj azzal az árral.

Ja, azt ne feltételezd hogy profi gép :-)

2016. dec. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a gépet vagy két éve nem forgalmazzák, utolsó ismert ára 50000 forint körül volt. Innen nézve a 30000 még akár reális is lehet, ha nincs leharcolva.
2016. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30 még akár drága is lehet, figyelembe véve, hogy ez a gép csak automata üzemben működik és keresője sincs.
2016. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt mondod jelenleg gagyi géppel fotózol, sajnos van egy rossz hírem, ez az L810 se nagy kaland. Nem kell bedőlni a hangzatos dolgoknak, 1000x es zoom meg rengeteg megapixel.... azt nem reklámozzák, hogy az érzékelő meg 1/2,3" :(


Ha komolyan akarsz fotózni akkor én spórolnék inkább és vennék kicsit többért egy használt milcet vagy egy kis dslrt.


Az első meg meséljen már kicsit, hogy hol és, hogy kell használt fényképezőt venni. Ahogy kivettem a szavaiból nagy szakértő lehet.

2016. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól írta az utolsó, ez sem egy nagy szám. Ha jót akarsz viszonylag jó áron akkor Canon EOS 1300D + Canon EF 50mm f/1.8 STM. Ha tudsz teljesen manuálisan fotózni és megvagy az AF nélkül is akkor szintén 1300D viszont egy régi M42-es objektívvel és egy átalakítóval. Az egész olyan 130 ezer körül lenne, akkor hogyha a legjobb minőségű Vintage objektívet vennéd. Nem drágák a régi optikák, láttam már Carl Zeiss-t 25 ezerért, nekem például tökéletesen megérné.
2016. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legutolsó ismert ár (az árukeresőn) 58ezer forint


30 ezret akkor ér ha csak nagyon keveset használta.

Ha kimondottan használt a cucc akkor az eredeti ár 30-40%át éri.


Használt gép mindig lutri. Nem tudhatod és mi sem tudjuk neked megmondani hogy hányszor ejtette el, vagy ázott meg az esőben és lett e ettől valami olyan baja amit nem veszel észre átvételkor.


Nekem pl. vagy egy Lumix TZ6-osom és 30%on árulom de még nem tudtam eladni. Mivel tökéletesen működik ennél lejjebb nem szeretnék menni.

2016. dec. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy ennyi válasz érkezik! :)

Minden kedves válaszírónak köszönöm!

Az első komment annyita nem tetszett!

Még nagyon kezdő vagyok!

Igazából vasútfotózásra kellene!

Néztem egy másikat, aminek nem sokkal drágább az ára, típus ugyan ez. Azt írja a hirdető hogy mindössze két nyaralás alkalmával használta, teljesen karcmentes, teljesen hibátlan állapotú!

Köszönöm a válaszokat, tippeket, ötleteket, kommenteket!

2016. dec. 26. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!