Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő "fényképészként" milyen...

Kezdő "fényképészként" milyen gépeket ajánlatok?

Figyelt kérdés
Jelenleg telefonnal készítek képeket és elég sokan mondták már hogy érdemes lenne ebbe az "ág-ba mélyebbre túrni"..Tényleg nagyon kezdő vagyok és a gépeket sem ismerem nagyon+fogalmakat sem ismerem nagyon de elkzedtem őket tanulgatni!Mindenfélére használnám pl természetfotózás,kocsik,város ilyesmik.A keret egyenlőre olyan 50ezer ft lenne (jobb lenne használtan) mivel ha esetleg mégsem lenne jó akkor ne dobjak ki felesleges százezreket egy gépre!
2016. dec. 2. 21:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sony dsc f828-ról vélemények?

Ez megfelelő lenne számomra amolyan "tanuló" gépnek?

Mert nézegettem ezzel készített fotókat és elég szépeket csinál (szerintem) :)

2016. dec. 3. 15:08
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

7-es vagyok.


Sokan nem tudják, de nem a gép csinál szép képeket, hanem a fotós. Egy jó fotós egy 20ezer forintos kompakttal is olyan alkotásokat tud elkövetni, hogy csak ámulsz tőle.


Ezért kértem, hogy mesélj magadról, mennyire vagy elhivatott stb, mivel a fotózás azontúl, hogy hobbi, nem csak arról szól, hogy nyomsz pár gombot és megy a facebookra a fotó, hanem elég sok tényezőt kell készség szinten ismerni és kezelni ahhoz, hogy a fénykép tényleg fénykép legyen - és még akkor szó nincs arról, hogy művészi/esztétikai értékkel bírjon.


Tehát első körben gyakorolni kellene neked valami kisebb gép, amire kb bármelyik manapság kapható bridge gép megfelel.


A képminőséget hagyd, nem az lesz a szűk keresztmetszet még hosszú évekig, hanem Te.

2016. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom,hát most hogy már elég sokan mondták hogy neki kéne állnom komolyan csinálnom ezt az egészet,el kezdett érdekelni és elég elhivatott vagyok,jelenleg egy 2014-es galaxy A3-al készítek képeket és egy kicsit már kezd tudatosulni bennem hogy tényleg érdemes lenne ezt komolyan csinálni mert néha még magamon is meglepődök hogy milyen jó képeket csinálok..(a körülményekhez képest)
2016. dec. 3. 18:41
 14/16 V8engines válasza:

Sziasztok!

De jó ez a téma. Pont most állok gép vásárlás előtt. Ugyan még megy az előző /és egyben első digitálisom a Smena után/, eszi az áramot, minden bekapcsolásnál kéri a dátum/idő beállítást (ezzel már nem foglalkozom, le OK-zom és lövöldözöm). Canon PS A710IS egyébként. Imádom és imádtam. Macro-zás is elég szépen megy. Nem is vennék olyat, ami 1cm-nél többet tud csak ezen beállításban. ...és igen, nem vagyok, legalábbis nem voltam magamnak, manuálisan beállítgatós, inkább hagyatkoztam a gépre. Most agyalok, hogy továbbra is kompakt legyen-e. Ahogy időm engedi, rengeteget bringázom, túrázom, autózom. Így kényelem és súlycsökkentés miatt erre esküszöm.


Visszatérve a kérdezőhöz.

Én mikor ezt vettem, abból indultam ki, hogy szerettem fotózni, szinte bármit és bárkit. Ez nem változott, sőt.

Mostanában már van mikor inkább azért nem lövök, mert a rengeteg képsorozatom nem tudom hová mentsem. Tudom, vannak lehetőségek bőven.

De visszakanyarodva. Mivel a Smena-val is tudtam jókat fotózni, és tetszett a hobbi, olyan gépet vettem, ami cég rég a szakmában van. Helyesbítek, én is kérdezősködtem, és ezt javasolták. Így jött, hogy Canon vagy Nikon.

A választás jónak tűnik, 2006 óta használom. Szervizben sosem volt. Akkukat vettem csak. Itt jön a problémám. Nem tetszik hogy az új gépekhez már beépített erőforrások vannak. Mobiltelefon témából kiindulva, úgy érzem, nem lesznek tartósak.Míg a ceruza méretű akkukat bármikor cserélhettem és csak 2db kellet belőlük egyszerre.


Nos, van ám dilemmám. Ahogy azon is agyalok, vegyek-e komolyabb gépet. De itt a súly és méret cipelése mond ellent.

Köszönök bármiféle segítséget!

2016. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Egy jó fotós egy 20ezer forintos kompakttal is olyan alkotásokat tud elkövetni, hogy csak ámulsz tőle."


Igazad van abban, hogy nem a gép választ témát, nem komponál... de egy kompaktot (feltéve, hogy tényleg fotózni akar valaki és olvas, gyakorol, fejlődik) néhány hónap után kevésnek fogja találni...


50-ért, nem 1-2 éves, de tisztességes dslr-eket kapni. Nikon D80, D200, Canon 450D, 30D, Pentax K10D.

2016. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszi
2016. dec. 4. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!