Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Maximum 150000, 180000 Ft-ot szánnák rá.

2016. nov. 5. 13:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok. #10-esnek: Nem muszáj eldöntenie hogy miket akar fényképezni ahhoz hogy milyen gépet vegyen, én elvagyok az 1200D-vel és szinte mindenre jó a leírtam objektívvel együtt. És nem kell megtanulnia teljesen a fotózást, mivel a géppel fog a legtöbbet tanulni. Kitapasztalja hogy melyik a max ISO beállítás amivel még kevésbé zajos a kép, stb.. De az alapokat viszont jó lenne megtanulni hogy legalább manuálisban tudd használni.
2016. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Manuális, manuális, mindenki jön a manuálissal. Értelmes fotós olyan ritkán használ manuális módot, mint szódás a lovát. Azért találták ki a rekesz- és záridő-előválasztást, hogy ne kelljen a manuális móddal pötsölni...
2016. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is a Canon-on gondolkoztam, de így csak megerősítettetek benne. Valószínüleg 1300D-t fogom választani. Ezelőtt csak egy kompakt gépem volt, ami már eléggé galyra van, így úgy döntöttem befektetek egy újra. Az árkereten kívül tényleg nem adtam meg több pontot, mivel úgy gondoltam olyanok válaszolnak majd a kérdésemre akiknek van tapasztalatuk ezzel a témával kapcsolatban és le tudják írni, hogy nekik mi vált be. Egyébkén nem azért kell a gép, hogy Kim Kardashian-t játszhassak. ;)
2016. nov. 8. 21:03
 14/17 anonim ***** válasza:

"...és le tudják írni, hogy nekik mi vált be"


Mindenkinek a sajátja vált be. Nikonosnak a Nikon, Canonosnak a Canon, nekem pedig a Pentax. Legtöbben nem próbálgatják végig az összes márkát, típust, hanem valami alapján vesznek valamilyen gépet, 4-5 évig használják, megszeretik, és általában maradnak is annál a márkánál. Bármilyet veszel, nem fogsz csalódni egyikbe sem. Mind egy picit más a többinél, mindnek van előnye-hátránya, de alapvetően mind jó. Nekem Pentaxom van, és a következő is az lesz, és az azutáni is, de attól nem ócsárolom a többit.

Ezt csak azért írtam le, mert az alapján döntesz, hogy itt ki milyet erőltet, hányan mire szavaznak, hogy márpedig az a tuti, de itt nincs tuti. Nekem speciel a Canon színvilága nem tetszik, viszont videózásban jobb a többi DSLR-nél, Nikonnak, Pentaxnak, Sonynak dinamikusabbak a képei, de videóban korlátozottabbak, Pentaxnak időjárásálló váza van, én ezért részesítem előnyben. Ahány ember, annyi igény és elvárás.

2016. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sőt, olyat is ismerek, aki a Pana FZ1000-re esküszik, és már nem venne dslr-t....:)(vajon ki lehet az??? A keretösszegedbe éppen beleférne.

Jó, tudom a leendő profik nem adják lentebb az APS-C nél...:(

2016. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az FZ1000 csak parasztvakítás, nekem biztos nem kéne csak ha ajándékba kapnám, videózni jó lenne.
2016. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja, azért kell rá heteket várni, mert olyan rossz gép ami a kutyának sem kell, ja. Mindegy, legyél boldog az APS-C-édel, az a király...ja. Már 120ezerért hozzád vágnak egy dslr-t csak vegye már meg valaki. Kit objektív, az a király, meg egy szatyor objektív, cipeljed haver, ha van rá pénzed....
2016. nov. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!