Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok fotózás terén, a 0-ról kéne tanulnom az egészet.. Főleg járműveket fotóznék, azon belül is a metrót, szval jó lenne, ha jó képeket készítene sötétben..

Amiket eddig gondolkoztam: Canon 600D, Canon G1x

Vélemények? Egyéb ötletek?


2016. szept. 18. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
600D neked overkill, vegyel valami kozepkategorias bridge gepet.
2016. szept. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az elsôvel. Én is a 0-ról indultam, és dslr gépet vettem. Megtanultam kezelni, megtanultam sokmindent a fényképezésrôl, és most legalább van mit bôviteni, van több lehetôségem. A dslr nem csak profiknak van kitalálva, nem véletlenül vannak belépô szintû tükrös gépek. Nyugodtan vedd meg a 600d-t
2016. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gond ezzel az hogy nagy az értékvesztés ha mégsem tetszik neki és el akarja adni. Inkább egy jobb gépet használtan, megbízható forrásból.
2016. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

...jó lenne, ha jó képeket készítene sötétben...


Ehhez a 600D-nél egy rettenet nagy fényerejű objektív és egy jó képfeldolgozó program is kell - és az eredmény talán még akkor is elégedetlenség érzését kelti.

2016. szept. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem tudom, hogy a hozzászólók közül hányan használnak 600D-t, én igen, már 4. éve. A gépnek van jópár elképesztően buta hiányossága, pl. ha keresőnek használjuk az lcd-t, akkor nem lehet változtatni a fénymérés módját... Ez persze kezdő szinten nem biztos, hogy nagyon lázba hoz.

Ami a sötétben járműt fotózáshoz kell - és most kezdő szintről indulok ki:

- állvány

- önkioldó (vagy távirányító, vagy kioldózsinór)

- hosszú záridő (általában 30 másodperc elég (sok gépnél ez a maximum), de ha nagyon fényszegény a környezet, vagy szűk blendével készítenél képet, mert mondjuk szeretnél szép csillagokat a fényforrások helyén, vagy alacsony iso-t állítasz be a szemcsézettség csökkentésére, akkor többre is szükség lehet, amit "B idővel" lehet megoldani, ez azt jelenti, hogy a gép mindaddig engedi a fényt az érzékelőre, amíg nyomva van az exponálógomb, de mivel ha az ujjaddal nyomnád, akkor valószínűleg beráznád a gépet ennyi idő alatt, erre találták ki a távkioldót)

- jó fényerejű objektív

- alacsony zaj (minél alacsonyabb iso-n van (50, 100...) az érzékenység, annál kisebb a zaj, s minél nagyobb az iso (800, 1600 stb.) annál szemcsésebb, "zajosabb" a kép.

- az objektív látószöge normáltól nagylátószögig terjedjen, itt nem lesz szükséged telére vagy makróra.


Az a helyzet viszont, hogy igazából ha már egy gép tud rekeszelőválasztást (Av) vagy időelőválasztást (Tv) vagy olyat, hogy mindkettőt magad állíthatod be (M) és minium 15 másodperc hosszúságú záridőt, nagyon már nem lőhetsz mellé. És gyanítom, hogy a felsoroltaknál jóval olcsóbb vagy kisebb gépek is tudják ezeket.

2016. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sötétben lásson? Infrakamera... vagy régi orosz éjjellátó

Még egy 1.8-as fényerejű objektívvel sem fogsz tudni kézből recpirokszabálynak megfelelő záridőt kitartani.

2016. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!