Hogyan lehetnék híres és jó fényképész?
Úgy, hoyg nem géppel készíted a "fényképeidet" hanem kézzel!!
Géppel ma már bárki tud, kézzel viszont csak a tehetségesek!
Bármilyen kreatív munkát felépíteni hosszú folyamat, és dicséretes, hogy már most elkezdenéd építeni a karriered. Amit tanácsolni tudok, hogy szerezz be néhány alapvető fotós tudást, akár könyveken keresztül, akár képzéseken. A Scott Kelby féle Digitális fotózás könyvek nagyon jók egy kezdő számára.
Érdemes elmélyedned a technikai alapokban, mint például az expozíciós háromszög egyes elemei és hasonlók. Amikor koncerten fotózol, az hatalmas technikai kihívás, amit az automatika nem tud megoldani helyetted (és őszintén szólva nem is akarod, hogy megoldja helyetted, hiszen akkor kiveszi a kezedből az irányítást).
A második lépés, hogy kezdd el építeni a felszerelésedet. Sajnos ez egy elég drága része a fotózásnak, és sajnos nem igaz, hogy nem múlik a fényképezőn a teljesítményed. (Igaz, egy jó fényképezőgép nem tesz jó fotóssá - de egy rossz fényképezőgéppel nem készítesz jó képeket, mert akadályoz.) Szükséged lesz egy digitális tükörreflexes fényképezőgépre, röviden DSLR-re. Igazából belépő szinten szinte bármelyik márka jó, de érdemes egy Nikon vagy Canon géppel kezdeni. Azt is érdemes megnézni, hogy ehhez mennyibe kerül egy portréobjektív, hiszen valójában a fényképezőgép az, amit gyakrabban fogsz cserélni, míg egy jó objektív évekig elkísér.
Lőj rengeteg képet! Tényleg piszkosul sokat! Vidd magaddal a géped mindenhova! Nézz pályázatokat, nézd a nyertes képeket, pályázz te is, kerülj be kiállításokra!
Fotóst referenciaképek alapján választunk. Megnézzük a honlapod, megnézzük a képeid, és ha tetszik a stílusod, felbérelünk.
Pénzért egy jó darabig nem fogsz tudni még fotózni. Azon felül, hogy nem tudod garantálni a minőséget kezdőként, az is az utadba áll, hogy számlaképesnek kell lenned, és ahhoz végzettségre van szükséged, jó eséllyel egy OKJ-s képzésre legalább, vagy egyetemi fotográfus diplomára. De ettől függetlenül, ha önkénteskedsz pl. iskolai rendezvényeknél, látják a képeid kiállításokon, stb., az egy nagyon jó alap bekerülni nívósabb helyekre, vagy befutott mesterek mellé tanítványnak.
Figyeld a konkurenciát! Nézd, hogy ők milyen képeket lőnek! Játssz sokat és érezd jól magad a képek között! Ez egy művészet, és a művészet az egyfajta komolyabb játék. :) Akkor leszel igazán jó benne, ha:
1. élvezed, amit csinálsz
2. kellő önkritikád van, hogy észrevedd a hibáid
3. és elég szándékod ahhoz, hogy fejlődj.
Nehéz utat választottál, de izgalmasat. Hajrá!
Látod az előző is megmondja, hogy ha fotózással foglalkozol, akkor lesheted a pályázatokat, meg várhatsz amíg valakinek megtetszik valami és felbérel, de ha úgy rajzolsz, oylan szinten mint amilyet a képen linkeltem, akkor egy rajztáblával kiállsz a blahára, vagy a citadellához, vagy ahol sok túrista van, és estére tele lesz a zsebed euróval!
MINDENNAP!
Ha annyi munkát belefektetsz, mint az olimpián most érmet szerző sportolók, és még ráadásul tehetséges is vagy, mint ők, akkor a siker lehetősége nem fog elmaradni - mint ahogy ez nekik is csak az esélyt biztosította.
A technika tanulása mellett, szépen elkezdesz a képzőművészettel foglalkozni, vele párhuzamosan mintegy elkülönülve az elmúlt 100 év fotóművészetével, s mire 22 leszel, kialakul a látásmódod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!