Kezdő fényképész vagyok, melyik típusú fényképezőgépet vegyem meg?
Szia! Nekem van profi fényképész barátom, több is. Ők mindig azt mondják, hogy a jó fotóhoz nem kell utólag hozzányúlni. Szóval tanulni lehet, és érdemes játszani, hogy lásd, miből mi lesz, de alapvetően a gépedet kell kiismerni és gyakorolni sokat. Egy jó képet utólag pár perces munkával lehet manipulálni, egy rossz képre viszont nincs értelme - a tanulást leszámítva - órákat pazarolni.
Magyarországon a Canont ajánlom kezdők kezébe, mert jó a szervize, de ha ez nem számít, akkor érdemes kézbe venni egy-egy belépő kategóriás vázat Nikontól és Canontól is. Megszokás és felfogás kérdése, hogy melyiket tartod majd logikusabbnak, praktikusabbnak, kezelhetőbbnek. Alapvetően én Canonpárti vagyok, mert azoknál semmit sem kell keresnem, minden logikus és kézre esik, de ettől függetlenül pedig tapasztaltam, hogy kezdőknek készült Nikon gépekkel mindenféle hozzáértés nélkül lehet egészen jó képeket készíteni és találkoztam már olyan modellel, amiben tanító funkció is volt.
Attól függ hogy mit akarsz fényképezni?
Mekkora lehet a gép és a hozzátartozó obik?
Jelenleg a csúcskategória 2 milla körül van és még hozzá az objektívek. Egy hátizsákban el is fér.
Vagy vannak egész jó minőségű kompaktok amik elférnek a zsebedben.
Tény, hogy jobb géppel jobb képeket lehet lőni.
Tény, hogy egy tehetségtelen / ügyetlen / képzetlen ember jó géppel is rossz képeket fog készíteni (az esetek 99,9%-ban, leszámítva a vak szerencsét).
Tény, hogy tehetséges/képzett ember rossz géppel is jó képeket tud kreálni.
Másszóval, ha lövésed sincs a fotózásról (záridő, rekeszérték, ISO, csak hogy az alapokat mondjam), akkor teljesen felesleges jobb gépet venned.
Ha úgyérzed mindent tudsz, képes vagy értékelhető képeket csinálni úgy is hogy a géped nem automatára van állítva, és tényleg a jelelnegi géped fizikai korlátai adják a szűk keresztmetsztet, akkor megéri.
Ha ár nem számít akkor tessék, válassz kedvedre ezek közül, garantáltan nem a gépen fog múlni a képminőség:
Hasselblad H5D-40
Leica S (Typ 007)
Panoscan MK-3
Seitz 6×17
Phase One P65+
Canon EOS-1Ds Mark III
Leica M9-P
Pentax 645D
Nikon D4
1. Válaszoló Nekem azért kell olyan sokat hozzá nyúlnom a képeimhez mert mobillal csináltam képeket. Azért szeretnék valami jó gépet venni mert szeptemberben megyek egy hetes túrára Angliába és szeretnék olyan képeket csinálni amik utána nyomtathatóak is.
2. Válaszló Na jó de azért szerintem Te is gondoltad hogy nem ilyen árakról beszélünk. Nekem a max. keretem a gépre az 1000 EURÓ.
3. Válaszoló Igen pont ez a célom azért szeretném minél hamarabb megvenni a gépet hogy Angliába ne kelljen bele néznem az útmutatóba hogy "Most melyik gombbal kell?"
4. Válaszoló Jól látod nagyjából lövésem sincs arról hogy mire van az a kis kijelző pl. a Canon EOS-1Ds Mark III-n. Nekem csak az lenne a lényeg hogy szép képeket tudjak lőni mert volt egy fényképező gépem és annyira rossz volt hogy egy egész nyaralásból semmi kép nem lett mert lemerült vagy elcsúszott stb..
A lényeg az hogy én nekem az lenne a lényeg hogy úgy küldjetek választ hogy ott a típus is ott van mint a 4. Válaszolónál! De eddig mindenkinek köszi a segítségért!
Tényleg segített!
Milyen géped van most egyáltalán?
Tükörreflexes vagy sem?
Ha nem, akkor vegyél tükörrfelexest. Abból szinte bármelyik jobb, mint egy bármilyen nem tükörreflexes.
1. te most trollkodsz?
Egy értelmesebb fotós alapból RAW-ba fotóz, amit meg úgy lehet finomhangolni ahogy akarod, ha nincs bemozdulva vagy életlen akkor azt csinálsz a képet amit akarsz.
"mindig azt mondják, hogy a jó fotóhoz nem kell utólag hozzányúlni."
Még a legkomolyabb gépek sem tudják mindig jól belőni a FÉ-t és a fehéregyensúlyt, ezeket mindig finomítani kell utólag, de vágni is sokszor vágunk.
"Magyarországon a Canont ajánlom kezdők kezébe, mert jó a szervize"
wtf?
"kezdőknek készült Nikon gépekkel mindenféle hozzáértés nélkül lehet egészen jó képeket készíteni "
WTF???
Nézz meg egy erős kompaktot. Pl Sony RX100 III vagy IV.
Az átlag kompaktnál nagyobb a szenzora, van rajta kereső, vaku, fényerős, jó alapzoom átfogása, tud RAW-ban fotózni, minden állítható rajta manuálisan, de tud teljesen automatát is. Kicsi, elfér akár zsebben, kihajtható a kijelzője.
Szerintem a te céljaidra tökéletesen megfelelne. A III-as verziót megkapod 600 euró környékén.
"Kezdő fényképész"
lol
Semmi személyeskedés meg ilyenek, de:
"Ár nem számít a lényeg hogy jó minőségű legyen."
Ennek fényében nem fair, hogy leszólsz valakit, aki tényleg jó minőségű gépeket ajánl figyelmedbe! ;)
Egy középformátumú Hassy... na az jóminőség.
Mellesleg a szar képekből egy pár ezer forintos kiegészítővel sokkalta jobbakat is össze tudsz majd hozni, a kiegészítő pedig nem más, mint egy a kezdőknek írt FOTÓS KÖNYV!! Kismillió féle-fajta létezik, a "Műhelytitkos" sorozat egész jó, ne légy lusta, olvasd el, hidd el nem az lesz az első dolog amit másképp tennél, hogy új épet veszel, lévén az eddigi szar, csak a profi, csak a tükrös, a fullfrém....
Ha rossz minőségű az alapkép, akkor abból fotosoppal sem lesz obb minőségű. ezek alapján a minőség nálad a kontrasztban meg a szaturációban kimerül..
Szóval könyvet vegyél és olvass, ne profi gépet vegyél meg kattints ezerszámra. Ezt minden kezdő fotográfus kérdése alá be kéne írni, akik a 'profi' mint olyan jelentésével sincsenek teljesen tisztában. Ami nagy és csillog, meg fekete kályhacső van az elején, az profi..
Szép fényeket! ^^
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!