Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hány (száz) ezer forinttól...

Hány (száz) ezer forinttól kezdődnek azok a fényképezőgépek, amelyek ilyen képeket tudnak készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

[link]

Ezt a képet az origo.hu-ról szedtem le. Azon kívül, hogy tehetség, érzék is kell hozzá, és a pillanat megragadása stb., tudnátok mondani olyan "elérhető" árkategóriájú fényképezőgépeket, amikkel például riporterek is dolgoznak?



2016. jún. 7. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Ebbez a képhez 0 tehetség kell, minimális fotós tudás (rekesz prioritás mód, meg egy kb 2.8-as rekesz) és egy relatív nagyobb szenzor, fényerős objektívvel, vagy ha van hely, akkor sima kistele.


Ez a záloga annak, hogy a háttér szépen el legyen mosva, a maradék csak jó fényviszonyokat feltételez (ez a kép nem is készült olyan jó fényviszonyok között amúgy).


Hogy mibe kerül egy ilyen gép? Például bármelyik DSLR+ egy 50 ezres 1.8/50-el reprodukálható, ez kb 150 ezer forint új felszerelést feltételezve.


Ezzel együtt milc, és kompakt kategóriában is vannak talán még olcsóbban vázak, amikkel elérhető a szép bokeh (ami szintén nem a legszebb azért ezen a képen), de ezekben nem vagyok annyira otthon.

2016. jún. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Hát, nem tudom, hogy te eddig milyen koordinátákon mozogtál, de ez egy vacak kép. Esztétikai szempontból kár is magyarázni, de legalább technikailag is gyenge.

Viszont a kérdésre a válasz az, hogy ha a háttér fontos, akkor a legelső szembejövő dslr alkalmas a kép elkészítésére. Hozzáértő kézben talán még nem is fog beégni a kép negyede.

2016. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
19%
Én egy Nikon D80-vanal szebb képet csinálok úgy hogy 14-éves vagyok.
2016. jún. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
14%
De a sony z5 compcat telefonomal is csinálok ilyet
2016. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem szép kép... :) Nem ilyen minőségű képekkel szoktam találkozni, hogyha pl. görgetem a fb falat. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, de tényleg! És van még mit olvasnom a témával kapcsolatban. :)
2016. jún. 19. 00:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert a FB falon lévő képek 99%-a valami rettenetesen olcsó mobillal készül, a készítők 0 utómunkát fektettek a képbe, 0 szinten komponálták, és 0 szinten érdekelte őket, hogy valamilyen szinten jó fényviszonyok legyenek.



Ez a kép egy vakok között félszemű is király kép, nem katasztrófa, az egyértelmű, de nem is kiemelkedő, ahogy korábban elhangzott nem kell hozzá sem extra tehetség, sem extra felszereltség, csak egy közepes cucc, valamennyi fotózni tudással.

2016. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ui: egyébként a legtöbb amatőr képnél a fő különbség, hogy olyan eszközeik vannak (mobil, vagy kompakt gépek), amikkel nem lehet "leválasztani" a háttérről a témát, nem lehet elmosni a hátteret. Ez pedig azt eredményezi, hogy a fotó nagyon zavaros, "zizegős" lesz, mert nem csak a témára (esetünkben az arcra) koncentrál a szemed, hanem látszik a háttérben a bokor összes levele, látszik a villanyvezetéktől kezdve az ott felejtett kapáig minden.



Mikor először kézbe veszel egy olyan gépet, ami erre képes, akkor hirtelen az összes képeddel profinak fogsz tűnni a többiek szemében, Te leszel nekik a hivatalos FB portré készítő ember attól, hogy be tudod csavarni valahova 1.8-2.8 közé a rekeszt.


Ettől persze még a képeidnek rengeteg hibája lesz, amire később magad is rájössz, de ott akkor abban a pillanatban hatalmas előrelépésnek tűnik majd, pedig a különbség mindösszesen annyi, hogy képes vagy szépen kiemelni a témát a háttér elmosásával (szokták is mondani, hogy mikor valaki vesz egy 1.8/50-et, akkor kell egy kis idő, míg megtanul újra nem 1.8-on fotózni ;))

2016. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A Facebook lerontja a képek minőségét
2016. jún. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 16. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!