Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon G7X-nél normális ha kb1...

Canon G7X-nél normális ha kb1 méternél messzebb van a téma akkor nem tudok éles képet készíteni róla?

Figyelt kérdés
Már minden beállítást végig zongoráztam, kipróbáltam minden kombinációt, semmi.
2016. máj. 9. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nyilván nem noemális egy százötvenezres géptől.


Mutass tesztképet, mert nem biztos, hogy a gép hibája ám...

2016. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincs bekapcsolva a makró mód? Kis virág szokott lenni a jele.
2016. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ilyen: [link] kb 3m ről készült képről van kivágva, zoom nélkül, készítve. 100% nagyításba látszik hogy homályos a virág , meg olyan szemcsés a kép is.

Nincs bekapcsolva a makró mód.

2016. máj. 14. 11:22
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez embereknél nagyon zavaró hogy olyan mosott lesz a fejük, meg nem jól kivehető a szemük mert olyan kásás lesz a kép, olyan pöttyös.
2016. máj. 14. 11:28
 5/14 A kérdező kommentje:
2016. máj. 14. 11:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, nincs hiba a képen. 400 iso-nál a kompaktok már szeretik mosni a képet.
2016. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Semmi baj ezekkel a képekkel. Mondjuk az egyik ISO400-on, a másik ISO200-on készült, próbáld meg ISO100-on, és abból sem származik hátrányod, ha RAW-ban fotózol.
2016. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Kicsit megnyugodtam hogy nincs baja a gépnek. Első fényképezőm, nincs össze hasonlítási alapom.
2016. máj. 14. 12:19
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez az életlenség inkább szenzor zajnak, vagy JPEG tömörítési mellékterméknek tűnik. Próbálj RAW-ban fotózni (Canon DPP-val vagy Adobe Lightroommal tudod majd megynitni) vagy állíts minden részletességi (finomsági) beállítást a legmagasabbra. Nem a felbontás, hanem a "quality" az érdekes.
2016. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ezért nem érnek sokat ezek a gépek ha pixelpeeper az ember, és még így is elkérnek értük többtízezreket...

pl. ez egy Nikon Coolpix L31 képe, még szerencse hogy "csak" 18e Ft

[link]

De a duplaáron kínált társaik se különbek.

És közben megnéztem, amiről te beszélsz kérdező, ez egy 145e ft-os gép, és amilyen képeket mutattál, hát nem tudom... megér annyit?

2016. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!