Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A segítségetek szeretném...

A segítségetek szeretném kérni. Sokan mondták már hogy ügyes fotós vagyok, és most meg szeretnék próbálkozni egy komolyabb géppel. Főként természetfotózásra kéne, olyan 100000-150000 körül gondolkodom. (? )

Figyelt kérdés
Válaszaitokat köszönöm:)

2016. febr. 27. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálkozhatsz például egy CANON EOS 700D + (8596B005AA)fényképezőgéppel, vagy egy CANON EOS 1200D-vel.(9127B023AA)


A 700D típus 160 ezer forint körül van ugyan, de nagyon megéri, 1200D-t pedig már 120 ezerért is bőven tudsz találni.


Mindenképpen a CANON a legjobb, szakmai szempontból kiindulva. A fent említett két típust tudom ajánlani.


Ha bármi kérdésed van, készséggel segítek. ;)

2016. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a Canon EOS 700D-t tudom ajánlani, nekem is ez van. Egy éve használom, és tényleg nagyon jó kis masina.
2016. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek!
2016. febr. 27. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:

első: elég vicces, ahogy kb. mindenki által értelmezhetetlen 8596B005AA és 9127B023AA cikkszámokat emlegetsz az objektívek közhasználatú és könnyen értelmezhető jelőlései helyett, amiből mindenki tudná google nélkül is, hogy a 18-55mm IS STM és 18-55 IS II obikra gondoltál.

szerintem mondjuk természetfotózáshoz nem árt az alap kitobik mellett egy teleobjektív is, persze attól is függ, hogy mit is ért a kérdező a természetfotózás alatt és mit is szeretne elérni.

2016. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kérdező: milyen géppel lettél ügyes fotós és az miért nem elég komoly neked az a gép, amid van? nem a gép készíti a képeket, legfeljebb csak segíteni tud benne, így ha jobb gépet akarsz, akkor nem árt azt is tudni, hogy miben is kellene jobbnak lennie. különben csak vásárlással próbálod orvosolni a tanulás hiányát. mi az a tulajdonság, amiben jobb gépre van szükséged?


mit értesz egyáltalán természetfotózás alatt? ennek a műfajnak ugyanis elég sok féle területe van és egészen más eszközökre, tulajdonságokra lehet hozzájuk szükség.

ha "csak" tájfotókat akarsz csinálni, ahhoz elég lehet az ajánlott 18-55 nagylátószögű obi is, de ha pl. virágokat, bogarakat akarsz fényképezni, akkor kellhet egy makró obi, állatok, madarak és más távolabbi dolgok fotózásához meg kellhet egy teleobjektív. mindennel valószínűleg nem fogsz beleférni ebbe a keretbe. emiatt azon is érdemes lehet elgondolkozni, hogy egy új gép helyett inkább használtan vegyél valamit. így olcsóbban juthatsz hozzá, vagy ugyanabból a pénzből több és talán jobb dolgokat vehetsz, amik lehet, hogy nem fognak életed végéig kiszolgálni, de a fejlődésben segítenek, amíg magadtól is el tudod majd dönteni, hogy mire is van szükséged.


ha még nem volt DSLR-ed, akkor első komolyabb gépnek nem rossz egy 700D, bár azért az nem teljesen egyértelmű, hogy azonos kategóriában a Canon jobb, vagy Nikon ahogy arról is igencsak megoszlanak a vélemények, hogy inkább DSLR-t, vagy MILC-et érdemes venni ma első komolyabb gépnek.

2016. febr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó a piacnak ez a hozzáállás, az tuti. Képeidet meg tudod privátban mutatni? Elég a link.
2016. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nos? :)
2016. febr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!