Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotós kérdésekre kérhetek...

Fotós kérdésekre kérhetek választ?

Figyelt kérdés
Még most ismerkedem a fotózással. Manuálisan állítom be a gépet. A rekesz 8-asra, a zársebesség 25-ösre van állítva és így ha havas táj felé fordítom a gépet egy nagy egybefüggő fehérség látszik semmi más. Egy kis segítséget kérhetek? Köszönöm előre is, az építő jellegű dolgokat szívesen fogadom.
2016. jan. 16. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Figyeld a fénymérőt. A manuális móddal te határozod meg az expozíciót, éppen ezért kéne rá figyelni.
2016. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, a fénymérő felment max.-ra, de mi az amin állítsak és merre, hogy jó legyen?
2016. jan. 16. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:
pl vedd rövidebbre a záridőt. Nem tudom, mit jelent nálad a 25-ös, feltételezem 1/25-öt. Az sok nappali fénynél meg hóban. Ha összefüggő fehérséget látsz, túl sok fény megy a szenzorra. Vagy a rekeszt veszed még kisebbre (vagyis magasabb számot állítasz be), vagy a záridőt rövidebbre (kipróbálod 1/200-zal, 1/300-zal, stb, aztán meglátod).
2016. jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért ragaszkodsz a manuálishoz, ha fogalmad nincs semmiről? Azért van a rekesz-előválasztás, hogy a énymérés alapján beállítson egy ideálisnak vélt záridőt.


Ha tanulgatni akarsz, akkor pont ez lenne az ideális, meglátod, az automatika mit választ az adott rekeszhez.


Mondjuk ha foglalkozni akarsz a fotózással, vehetted volna a fáradságot, hogy elolvass egy kezdőknek szóló anyagot a neten, hogy legalább sejtésed legyen, mi az a záridő és hogyan befolyásolja az elkészült képet...

2016. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondolom te sem tudtál elsőre mindent, ahogyan én sem, vagy rosszul gondolom? Ha nehezedre esik segíteni, akkor ne is írj ide inkább, a többiek válaszát pedig köszönöm!
2016. jan. 16. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Most mit húzod fel az orrod?


Tanácsot adtam.


Valóban, én sem tudtam mindent, azonban mivel érdekelt a téma utánaolvastam, tanultam. Te meg lusta vagy erre. Na mindegy, ha ilyen pökhendi vagy, akkor segítsen neked a rosseb.

2016. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már nem azért, de az utána nézésnek egy verziója az is, hogy megkérdezek embereket... Már az első hozzászólásodból sem az jött le, hogy te szeretnél segíteni.
2016. jan. 17. 15:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, apám, sok sikert a megkérdezés által történő tanuláshoz!
2016. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Abban igazuk van a srácoknak, hogy a neten rengeteg anyag van magyarul is a totál kezdőknek szóló cikkektől kezdve a profi trükkökig. Angol nyelven meg konkrétan minden. Minden 100x le van írva, csak keresni kell. Az itt kérdezgetés kb, a legrosszabb hatásfokú módszer, ráadsul a kérdésed színvonala alapján a kezelési útmutatót se nyitod ki.

Ilyen írások bőven vannak fenn, keress rájuk:

[link]

[link]

2016. jan. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!