Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Találtam kitben egy vázat+obit...

Találtam kitben egy vázat+obit, ami ár/érték arányban jónak tűnik. Nikon d5200 + af-s dx nikkor 18-105mm f/3.5-5.6g ed vr. Használta valaki már ezt a párosítást?

Figyelt kérdés
Főleg beltéri portékra (fél és egész alakos) illetve természetbeli portrékra (néha természetfotókra) használnám. Valakinek van tapasztalata ezzel az obival? Beltéren nem zavaró az f3.5?
2015. dec. 6. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Mivel szemmel láthatóan lövésed sincs a szakmáról, ezért nyugodtan ki merem jelenteni, hogy téged nem fog zavarni az f3.5.
2015. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 18-105 nagyon jó objektív a maga árkategóriájában, de gyenge fényben tré. Ha sötétebb beltérben akarsz portrézni, akkor kell mellé egy 50mm 1.8.
2015. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, még nincs, ezért is érdeklődöm gyakori kérdéseken és nem profi oldalakon. Úgy gondolom mindenki elkezdte valahol. Mindenesetre köszönöm a személyeskedő választ.
2015. dec. 6. 19:52
 4/6 A kérdező kommentje:
2esnek köszönöm a segítséget. Jobban utánajárok akkor még, és lehet inkább egy komolyabb, de fix obit fogok választani.
2015. dec. 6. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Beltéri portrét illik megvilágítani, és akkor nem lesz érdekes az f3.5.

Az 50mm nagyon az alsó határ, ami még portréhoz javasolt. Inkább 85 vagy 100mm.

Kezdésnek, gyakorolni jó lesz ez az obi, aztán majd meglátod, mire érdemes lecserélni.

2015. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kivétel nélkül ment mindenkinek a zöld kéz. Tegnap két üzletben jártam, ahol végigtapicskoltam a gépeket. Szinte két teljesen ellentmondó véleményt hallottam a két eladótól a géppel kapcsolatban (az egyetlen amiben egyezett a véleményük az, hogy a Nikon márkát válasszam :)) Így kis hezitálás után megvettem a kitet, hisz úgy tűnik elég személyesek a vélemények - és mivel nekem szimpatikus a gép, ezért döntöttem így. Most jön majd a neheheze, de már gondolkodom egy stúdión is.. :)
2015. dec. 8. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!