Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon vagy Nikon gépet javasol...

Canon vagy Nikon gépet javasoltok, egy kezdő fotósnak? Gondolok itt az ár/érték arányra, kezelhetőségre, megbízhatóságra stb.. Szempontokra.

Figyelt kérdés

2015. okt. 30. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Mindegy.
2015. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tükörreflexes, én Canon-t mondanék, egyszerűbbnek tartom, kezelhetőbbnek.
2015. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Először azt döntsd el, hogy mire szeretnéd használni (makró, tájkép, madárvilág stb.). Én annak idején telefonnal kezdtem, majd amikor egészen belejöttem, kaptam egy bridge gépet (nikon). Szerintem érdemes fokozatosan haladni: előbb egy kompakt, vagy bridge gépet, és ha már komolyabban érdekel a téma, érdemes beruházni egy drágább masinára. Olvass egy kicsit utána, hogy egyes célokra milyen típusok ajánlottak, és aztán nézegesd a fényképezők technikai adatait (ha nem értesz hozzá, kérd egy ebben jártas ismerős segítségét, de a google is a barátod), esetleg próbaképeket. A márka teljesen mindegy, a kép minősége a fontos. Remélem tudtam segíteni. :)


Az előttem szólónak: egy olcsóbb géppel is lehet szép képeket készíteni, és egy profi tükrössel ugyanúgy technikailag rossz fotókat.

2015. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,rosszul írtam,nem vagyok teljesen kezdő,volt régen tükrös gépem (Zenit),filmes minolta, Lumix tz2.

de egy igazán jó gépet szeretnék,amin lehet mindent kézzel állitani,nem az automatika állitgat.

Főleg a makró- és a csillagfotózás érdekel.

2015. okt. 30. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Aki ott tart hogy "Canon vagy Nikon" annak nem való tükrös gép.
2015. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármelyik gyártó belépőszintű gépe megfelel az elvárásaidnak. Nem csak Nikon és Canon létezik, bár tény, hogy ezekhez több kiegészítőt találhatsz az átlag boltokban, vagy apróhirdetőkön.

A te felhasználási körödhöz elsősorban a megfelelő objektív választás lehet kritikus. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy asztróhoz és makrózáshoz teljesen más, és nem feltétlenül olcsó üveg szükségeltetik.

2015. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!