Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Videózásnál kopik egy DSLR...

Videózásnál kopik egy DSLR gép mechanikája?

Figyelt kérdés

Fényképezni és videózni egyaránt szeretnék. 200 000 Ft-ig tudnék jelenleg rászánni egy új fényképezőre/kamerára.

Mit javasoltok, érdemes DSLR-t venni videózásra? Vagy inkább nézzek szét a MILC gépek között (is)? A tükör "sérül", ha sokat kamerázok?


Eddig ezek között vacilálok:

Canon EOS 700D 18-55 IS STM

Nikon D5200 18-55 VR

Nikon D5300 18-55 VR


Az olvasottak alapján azt a következtetést vontam le, hogy az általam kinézett gépek közül a Canont javasolják, ha videózni is szeretnék, míg a Nikonok talán fényképezés terén nyújtanak többet. (Nagyobb mélységélesség.)


Ti hogy látjátok? Melyik lenne a legjobb választás, ha fényképezni és videózni is szeretnék?

Fotók: tájkép, portré

Videók: kisfilmek - párbeszédes beltéri és kültéri, közeli jelenetek



2015. szept. 21. 13:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#9 és #10 Köszönöm szépen a tartalmas válaszaitokat! :)


#10 Ha tájkép lenne a fő profil, mit mondanál? Csak mert a tájképek, illetve a porték érdekelnek, ha fotózásról van szó.

2015. szept. 21. 23:26
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha a videózást egyáltalán nem nem vesszük figyelembe, akkor szerintem egál, hogy C vagy N.


Van amiben egy picit az egyik a jobb, van amiben egy picit a másik, nézz teszt képeket, és nézd meg, hogy a neked fontos objektívek melyik gyártónál milyen árban, milyen minőségben érhetőek el, és ez alapján dönts, itt szerintem nem lehet kimondani egyikre sem, hogy az a best buy.

2015. szept. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!