FunnyFace kérdése:

Timelapse-hez milyen DSLR?

Figyelt kérdés

Még alapfokú vagyok a fotózás/videózásban, de a gépeket már tudom kezelni, mert nem kezdő vagyok.

A timelapse és mindenféle videó készítés nagyon érdekel.

Timelapse-et és videót 50-50%-ban csinálnék.

Ehhez milyen DSLRT ajánlotok?

(a timelapse-hez sokan ajánlanak telefont, de az ne írjatok :D)

Előre is köszi :D


2015. szept. 20. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Timelapsehoz nem DSLR kell, hanem SLT vagy mirrorless fényképező.
2015. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Timelapshoz nem véletlenül használnak mobilt, jó minőségű webkamerát/akció kamerát, esetleg olcsó fényképezőgépeket.



Egyrészt a mozgó képnél kevésbé számít 1-1 kocka minősége, tehát nincs szükség egy DSLR képminőségére, másrészt rengeteg kép készül, így a tükör mechanikát eléggé igénybe veszi.


Ha mindenképpen DSLR-el akarsz timelapset forgatni, akkor gyakorlatilag bármelyik alkalmas rá, szinte az összes típushoz lehet kapni olyan távkioldót, ami x időnként elsüti a gépet, vagy számítógépre köve vannak szoftveres megoldások.

2015. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
bocsi, de az SLT az bridge vagy mi? :D
2015. szept. 20. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!