Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van DSLR fényképezőm (Pentax...

Van DSLR fényképezőm (Pentax k-50). Szeretnék TIMELAPSE videókat csinálni, tönkre fog menni a fényképezőm?

Figyelt kérdés
Egy beugró DSLR fényképezőben kb. 100.000 expó van, na már most egy kövérebb timelapse videóhoz kell 10 000 expó. Osztottam-szoroztam és 10 kövér timelapse videó után tönkremegy a gép. Jól gondolom?
2015. máj. 1. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2015. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen megy tönkre ("csak" a zár, de benne van a pakliban hogy 2-3százezer felett zárcsere lehet belőle, vagy akár hamarabb). Egy zárcsere alsó hangon is 50-70 ezer.
2015. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
110000 expó után nem feltétlenül megy tönkre. Lehet, hogy majd csak 200k felett hal be a zár, de az sem kizárt, hogy 3 fénykép után eldobja a kanalat.
2015. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Liveview-ban nem lehet megoldani? Minek a zárat kattogtatni egy videóhoz???
2015. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A „liveview” sokkal jobban igénybe veszi a zárat, mintha a keresőn keresztül – Nem tudom hogy mondják helyesen. TTL? – fotózna. A zárat meg azért kell „kattogtatni”, mert a timelapse nem egy videó felgyorsítva. Fényképekből áll, utólag, a szerkesztés közben nem változtatnak a lejátszási sebességen.
2015. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: miért veszi jobban igenybe a zárat az, hoy 10 percig fel van csapva, mint az, hogy mondjuk 1000-et exponál? Liveviewben is lehet sorozatot fényképezni, ennek semmi köze a zárszerkezethez. Én már tükör nélküli gépen is csináltam timelapse videót, nem értem ennek mi köze van ehhez.
2015. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es 6-os szerintem nem tudod mi az a Timelapse videó...
2015. máj. 2. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:

A zárszerkezet nem a tükör, hanem a redőnyzár, ami a MILC-ekben és a legtöbb kompaktban nincs. A zárszerkezet néhány mikrométer vastag lamellákból áll, amik igen nagy sebességgel mozognak, ezért néhány százezer expó után elkopnak.


Azért használja jobban a liveview a zárszerkezetet, mert míg miközben keresőn keresztül fotózol, a redőnyzár csukva van. Az exponálógomb lenyomása után a tükör felcsapódik, a zárszerkezet kinyílik, majd becsukódik. Ez egy expó.

Liveviewben a tükör alapból fel van csapva, a zárszerkezet pedig nyitva van. Az exponálógomb lenyomása után a redőnyzár becsukódik, kinyílik, megint becsukódik, majd ismét kinyílik – ha számításaim nem tévednek, akkor ez egészen pontosan 2 expónak felel meg, annak ellenére, hogy csak egy fénykép készült.

2015. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!