Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Videózásnál kopik egy DSLR...

Videózásnál kopik egy DSLR gép mechanikája?

Figyelt kérdés

Fényképezni és videózni egyaránt szeretnék. 200 000 Ft-ig tudnék jelenleg rászánni egy új fényképezőre/kamerára.

Mit javasoltok, érdemes DSLR-t venni videózásra? Vagy inkább nézzek szét a MILC gépek között (is)? A tükör "sérül", ha sokat kamerázok?


Eddig ezek között vacilálok:

Canon EOS 700D 18-55 IS STM

Nikon D5200 18-55 VR

Nikon D5300 18-55 VR


Az olvasottak alapján azt a következtetést vontam le, hogy az általam kinézett gépek közül a Canont javasolják, ha videózni is szeretnék, míg a Nikonok talán fényképezés terén nyújtanak többet. (Nagyobb mélységélesség.)


Ti hogy látjátok? Melyik lenne a legjobb választás, ha fényképezni és videózni is szeretnék?

Fotók: tájkép, portré

Videók: kisfilmek - párbeszédes beltéri és kültéri, közeli jelenetek



2015. szept. 21. 13:58
1 2
 1/12 Ügyet Lenke ***** válasza:
a mélységélesség az objektívtől függ, nem a kamerától...
2015. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, de sikerült kiemelned az egész kérdés leglényegtelenebb dolgát. Azért is a zárójel.
2015. szept. 21. 14:14
 3/12 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
érdemes venni, nem sérül benne a tükör, ismerek szakembert aki díjnyertes rövidfilmeket forgatott úgy Canonnal mint Nikonnal...persze van egy csomó kiegészítő amit meg kell venni, hogy ha inkább filmezésre használod...én inkább fotózok vele és a Canonra esküszöm..
2015. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2015. szept. 21. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Videózásra Canont vegyél. Ezt a mélyélességes baromságot meg nem tudom honnan szedted :D
2015. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


*Mélységélesség helyett nagyobb dinamikatartományt akartam írni... bocsánat!

2015. szept. 21. 14:57
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Pont hogy a Canonnak gépeknek nagyobb általánosságban a dinamika tartománya, de nem értem miért ezt a tulajdonságot emelted ki, mikor sohasem fogod kihasználni az egész tartományt, maximum egy brutális HDR képnél. Amúgy is a képek és videók 99%-a +- 1 FÉ dinamikatartományban készül, ha úgy vesszük hogy az adott gép 0 FÉ-nél pont jól exponált.
2015. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Látod, legalább már ezt is tudom. Köszönöm a választ, hasznos volt!
2015. szept. 21. 16:17
 9/12 anonim ***** válasza:

A tükör mechanika nem kopik nagyon, viszont a zár igen.


A Canon jelenleg 2 területen előzi szerintem a Nikont, ebből az egyik a videózás. Maguk a gépek is többet tudnak, és az objektív park is inkább támogatja ezt, tehát ha komolyan akarsz foglalkozni a videókkal, akkor egyértelműen a nagy C.


Fotózás terén fej fej mellett a két cég, jelenleg a vázak terén szerintem inkább a Nikon jár előrébb (mondom ezt Canonosként), de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az egyik ócska képeket gyárt a másik meg kiválókat, inkább úgy kell elképzelni, mint egy 250 és egy 260Le-s autó közötti különbséget, a mindennapokban senki nem tudja eldönteni, hogy melyik melyik, de ha nagyon kiélezett a küzdelem, akkor azért az erősebb gyorsabb lesz.

2015. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amatőr DSLR videózásban a Canon és az STM objektívek jelenleg a legjobbak.


Az elmúlt 3-4 évben a Nikon (Sony) szenzorok rendre összeverték a Canonokat az alacsony ISO-s dinamika tartományban, de szerintem többet idegeskednél a hangos és pontatlan videó AF, mint pár kiégett fehér meg bebukott fekete miatt. Ha tájkép lenne a fő profil, akkor mást tanácsolnék.

2015. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!