Mit gondoltok ezekről a fényképekről?
Csak egy 20 ezer forintos nagyon kis egyszerű gépem van, ezzel csináltam az alábbi képeket. Jöhet hideg meleg, csak kultúráltan.
Természetesen nagyon amatőr képek, de kiváncsi vagyok olyanok véleményére aki ért hozzá.
Jövőre végzek, és etéren szeretnék továbtanulni.
Előre is köszönöm! /vannak jobbak, rosszabbak, de igyekeztem, sajnos facebookról szedtem le őket, ezért a minőségén rontott, mert a gépen az eredeti képek elvesztek /
"Sajnáljuk, nem rendelkezel hozzáféréssel ehhez az oldalhoz."
Tedd publikussá a mappát vagy töltsd fel valami nyilvános helyre a képeket, ha véleményt szeretnél.
"403. That’s an error.
Sajnáljuk, nem rendelkezel hozzáféréssel ehhez az oldalhoz."
Attól, hogy újra és újra belinkeled, nem lesz jobb.
Így már működik.
Ezen képek tipikus példái annak, hogy nem elég venni egy drága fényképezőgépet.
Foglalkozni kéne az elmélettel is, és ehhez nem kell iskola, nem kell tanfolyam. Az interneten rengeteg kezdőknek szóló, alapszintű ismereteket nyújtó anyagot lehet találni, amikből elsajátíthatók olyan dolgok, mint a kompozíció, fények-árnyékok használata, hisztogram mibenléte, stb.
A legtipikusabb hibák, amik a képeid zömére jellemzőek: középre szerkesztett téma, alul- vagy túlexponálás, helytelen színhőmérséklet.
Ezek közül a kompozíció a legfájóbb, mert az utólag már legfeljebb vágással korrigálható, ha egyáltalán. Tessék kicsit olvasgatni, mi az az aranymetszés, harmadolás, és hogy miért nagyon szerencsétlen, ha csonkolod a modelljeid végtagjait.
Szintén sokat kell még dolgoznod a helyes expozíció megtalálásán. A legtöbb kép alulexponált, a maradék nagy része pedig épp ellenkezőleg, túlexponált. Van még ezen felül pár ami egyszerűen értékelhetetlen, és alig néhány, ami nagyjából helyesnek tűnik. Minden bizonnyal van a gépeden lehetőség az elkészült kép hisztogramjának megtekintésére. Tessék megtanulni értelmezni és használni.
Nem szívesen mennék bele a képek egyenkénti értékelésébe, kezdetnek szerintem ennyi épp elég.
És még egy javaslat a végére: szelektálj! A fenti képek nagy része arra jó, hogy a családnak, barátoknak megmutasd. Ezt hívják emlékképnek, turistafotónak, más helyeken egyszerűen szarnak. Ezeket meg kell tanulni nem megmutatni közönségnek! Érdemes csak azokat a képeket megosztani nyilvánosan, amik tényleg jók. Ha ezerből egy lesz igazán jó, akkor ezerből egyet. A többi mehet fészbúkra a barátoknak.
A témát alapvetően jól választod meg. Ha jól sejtem a kis gyűjteményed alapján, leginkább a természetfotózás felé kacsintgatsz. Ezzel nincs gond, mivel a természet rengeteg egyedi lehetőséget kínál.
Viszont az expozíciók nem sikerültek túl jól összességében.
Például ott a gólyás kép. Maga a koncepció jó, viszont a kép borzasztóan sötét (alulexponált). Ha megnézed, a szárny vége egyszerűen egybeolvadt a háttérrel, illetve feljebb, a gólya fejénél a levelek nyomokban zöldek csak. Azt is elnyelte a sötétség.
Ahol viszont a ló az épület felé megy, ott ezzel nincs komolyabb gond. Minden látszik, és beégett rész sincs.
Viszont ahol már egymás után vágtatnak... Az a kép nagyon túlexponált lett. Szinte világít a fű.
A kompozícióval szerintem nincs nagy baj, csak kicsit egyhangú, hogy mindig középre helyezed a lényeget. Ez gondolom abból fakad, hogy mostanság kezdhetett el érdekelni a fotózás, és még az alapokat tanulod. A virágos-macskás képnél ha jól sejtem, már próbálkoztál ezen változtatni. Hogy ezt megpróbáltad, az mindenképp jó. Viszont az arányokon még dolgozni kell majd. De ez is inkább csak a tapasztalat hiánya, mintsem a tehetségtelenség jele.
Szintén nem hiba, de javaslom, hogy próbálj kreatívabb lenni témák terén. Például ha van lehetőséged rá, kísérletezhetsz a nappal az arany órában.
Összességében ha foglalkozol a dologgal, és sokat kísérletezel, szerintem érdemes lehet ebben az irányban továbbmenned.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!