Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mivel adják a fotósok azt a...

Mivel adják a fotósok azt a DSLR hatást a képekre?

Figyelt kérdés
Több fotósnál is látom (pl.: Rizsavi Tamás), hogy a képeik valahogy olyan színekkel bírnak, amik teljesen mások mint az enyéim, akármit is csinálok velük (Camera raw, lightroom stb.). Hogy érik ezt el?

2015. aug. 1. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Jó gép, photoshop, HDR technika
2015. aug. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tudnak fényképezni és az utómunkához is értenek. Szerintem ezt ne úgy képzeld el, hogy van egy rejtett beállítás valahol amit ha bepipálnak akkor jó kép lesz, amúgy meg rossz. Ez egy szakma, amit évekig kell tanulni, fejleszteni magad, ami után jó esetben meglesz az a plusz a képeidben, amivel több leszel az átlag fotográfi oldalak tulajdonosainál.
2015. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg mutass konkrét példát, mert el nem tudom képzelni, mi lehet az a "DSLR hatás".
2015. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

DSLR hatás legfeljebb a tükör kattogása lehet. minden más teljesen független attól, hogy DSLR vagy sem.


szerintem vagy a HDR-re gondolsz, vagy a szaturációra

2015. aug. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak idézőjelben mondtam, mert nem tudtam megnevezni máshogy, tudom mi a DSLR, nekem is tükörreflexes gépem van. Nem hiszem hogy HDR lenne, de mutatok példát: [link] vagy ez: [link]


Szóval komolyan ennyit dob rajta hogy 7D-vel és nem d7100-al készülnek a képek, vagy van benne valami más is?

2015. aug. 2. 14:37
 6/10 A kérdező kommentje:
de utána néztem, és olyasmit találtam, hogy bracketing-el 3 képet készít (ugye egy alul, egy felül és egy jól exponált) majd összeolvasztja
2015. aug. 2. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:
HDR "gombot" megnyomja és így keletkeznek a képek, ehhez semmilyen fotózási tudomány nem kell. DSLR pedig azt jelenti hogy digitális SLR kamera.
2015. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem hogy HDR lenne [...] de utána néztem, és olyasmit találtam, hogy bracketing-el 3 képet készít (ugye egy alul, egy felül és egy jól exponált) majd összeolvasztja"


Na pont ezt hívják HDR-nek. Esetleg ennek is nézz utána.

2015. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"HDR "gombot" megnyomja és így keletkeznek a képek, ehhez semmilyen fotózási tudomány nem kell."


Azért ez nem ilyen egyszerű. Jobb képekhez állványról készítesz több különböző expót, majd utómunka során illeszted össze őket, így tudod finomhangolni, hogy hol mi legyen hangsúlyos, stb.


Nem tudom, a 7D-ben van-e egyáltalán olyan, hogy HDR gomb...

2015. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek a képek a jól átgondolt, és megválasztott fotózási időpont és az utómunka miatt ilyenek elsősorban.


Nincs semmi köze hozzá, hogy 7D-vel vagy D7100-zal készültek.

2015. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!