Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?...

Milyen fényképezőgépet vegyek? Bridge/DSLR?

Figyelt kérdés

Mindig érdekelt a fotózás, és szeretnék elkezdeni komolyabban foglalkozni vele. (nem egyből pénzt keresni , csak hobbiból...azért ez több mint a kattintgatás :) )

Most van egy "családi" gépünk, Canon Powershot sx 60 hs, de a képek minőségétől nem vagyok elájulva.... És jövőre elutazok, és nem vihetem magammal...

Tehát kell egy gép, lehetőleg megfizethető áron, csak azt nem tudom, h milyen...


Előre is köszönöm a segítségetek

16/l


2015. júl. 16. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd ezt inkább fotós fórumon, pl.:

[link]

Én csak annyit tudok mondani, hogy valami kényelmesebben hordozhatót nézz. Az olcsóság az relatív. Egy DSLR 100k-nál kezdődik, de már egy közepes kompakt is 50-60k, tehát ebben az ársávban (50-100k) érdemes gondolkozni.

2015. júl. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is jó lenne tudni, mi a "megfizethető ár". Húszezer? Ötvenezer? Százezer, százötven ezer?


Másrészt az is kérdés, mennyire fontos a könnyű hordozhatóság. Egy kompakt, bridge elfér akár zsebben, vagy bedobod a táskádba - egy dslr három objektívvel nem ilyen egyszerű. Meg aztán drágább is: egy bridge tudja amit tud, egy dslr meg sosem elég jó. A kit objektívek elég gyengék, kell majd jobb, aztán rájössz, hogy nem elég, kell tele, meg nagylátó, meg kell egy jobb minőségű, vagy fényerősebb. Sokba kerül, drága hobbi.

2015. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megfizethető= Kb 80-100 e
2015. júl. 16. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem dslr-t vennék, hanem valamilyen nagyobb szenzoros kompaktot. Pl. Panasonic Lumix DMC-LF1, Canon PowerShot S120, Panasonic Lumix DMC-LX7.

Ezek lényegesebben kisebbek, jobb az optika fényereje, ugyanakkor van rajtuk manuális üzemmód, hogy megtanuld az alap dolgokat. Szerintem fontos, hogy már az elején sikerélményeid legyenek, ez viszont egy belépő tükrös géppel egyáltalán nem garantált.

2015. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😀
2015. júl. 18. 00:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezekre simán jó lenne egy bidge is, de ha már

ennyit szánsz rá akkor egy Sony a58(tükrös) még jobb is.

98.000Ft-tól

2015. júl. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!