Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Utazáshoz tudnátok felszerelés...

Utazáshoz tudnátok felszerelést ajánlani?

Figyelt kérdés
Adott egy Nikon D5100 váz és ehhez szeretnék objektívet, illetve állványt választani, ami utazáshoz megfelelő lenne. Főleg természetfotózásról lenne szó. Kb. 150-200ezer ft keret van rá. Esetleg az is jó lenne, ha leírnátok, hogy Ti milyen felszereléssel fotóztok, illetve, ha ismertek jó fotóskönyvet, ami használható is, azt megköszönném.

2015. jún. 11. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Haladj sorban. Először tanulj, aztán vásárolj. Az, hogy én milyen felszereléssel fotózok nem mérvadó ( de ha szeretnéd tessék: 2x5DMkII,16-35 2.8 II L, 50/1.2 L, 85/1.2 L, 135/2, 200/2.8 II, vakuk és egyéb apróságok). A természetfotózás kb. annyira tág fogalom, mintha azt mondanád, hogy szereted az élőlényeket. Nem derül ki belőle, hogy a növényeket, vagy az állatokat szereted, hogy ezeken belül a kétszikűeket, vagy a párosujjú patásokat, így pedig nehéz bármit is ajánlani, mert erre egy komplett objektívsor is kevés és ha ezekből jót akarsz akkor a vázad árának a 15-20x-osát is ráköltheted csak az objektívekre.


Fotózás alaok:

[link]

[link]

2015. jún. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben teljesen egyetértek az elsővel.

Csak azt tenném hozzá, hogy ha nem fotózni mész, hanem utazni és a fényképezés csak másodlagos (vagy nem értesz még igazán a fotózáshoz), akkor a fényképezőgép szerintem legyen minél kisebb, könnyebb, egyszerűbb.

Nekem több komoly gépem és objektívem is van, mert a fotózás a munkám. De nyaralásnál az első dolgom letenni őket és csak valami kis géppel, vagy akár mobillal fotózni, mert nincs értelme nyaralás alatt hatalmas fényképezőgépeket cipelni. A telefonom így is ellopták nyaralás alatt. Sosem derül ki, hogy ha fényképezőgépet vittem volna, akkor arra jobban tudok-e vigyázni, vagy akkor azt lopták volna el...


Ha a fotózás a fő célja az utazásnak, akkor persze más a helyzet, olyankor cipelni kell a komolyabb felszerelést, de ez a kényelem rovására megy. Minél több és jobb cuccod van, annál inkább. Folyton cipekedsz, lóg rajtad a fényképezőgép, fotós táska, állvány. Mindig vigyáznod kell a cuccodra, hogy ne legyen útban és hogy ne lopják el. Ha nem egyedül mész, akkor ez még a társaságod is zavarhatja, ráadásul ha folyton megállsz fotózni és mindig a fotózáshoz kell igazítani a programokat, akkor mindig rád kell majd várnia mindenkinek, mert te épp a fényképezőgéppel és az állvánnyal szórakozol, akkor nekik is elrontod az utazásukat.

Persze hogyha ők is hasonló szinten fotóznak, és ez nekik ugyanolyan fontos szempont, mint neked, akkor valószínűleg megértőbbek lesznek, hiszen jó eséllyel ők is ugyanúgy viselkednek és gondolkodnak, mint te. Viszont egy nyaralni vágyó feleséggel/barátnővel nem biztos, hogy akkora élvezet a fotózás neked sem és nekik sem.

2015. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, mit is értesz utazás + természetfotó alatt. Szafari? Túrázás? Nyaralási tájképek? Enélkül azt sem tudjuk, milyen fókusztáv kell.


Az állványt viszont látatlanban is hanyagolnám. Nehéz, sok helyet foglal, és nagyon kevés esetben van rá ténylegesen szükség.

2015. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld mindenkinek:)
2015. jún. 12. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Én simán helymászásra gondoltam természetfotózás alatt :) El tudom képzelni a Kérdezőt ahogy sziklát mászik állvánnyal, géppel a nyakában. Na jó, vicc félre.

Arra figyelj, kérdező, hogy ne menjen a fényképezés az utazás rovására. Pl mások ülnek a tengerparton te meg a homokban kúszol hogy egy kagyló jól mutasson a hullám előtt?... Ez is lehet egy elképzelés:) Én simán a kit lencsét vinném utazáshoz, minek ott művészkedni? Nem kell teleobi se teletabi. Csak egy vélemény. Élvezd az utazást. Ne ez legyen a fő cél.

2015. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!